В чудо се видях.....

  • 1 474
  • 11
Здравейте, синами е на 4,5 год. и от 2 дни му се появи зачервяване на кожата ..по ръцете краката и дупето.
Днес го заведох на лекар и докторката ни каза, че прилича на алергичен обрив от тъкан.Изписа ни Зиртек за 2 месеца, но аз си задавам следните въпроси:
1. От малък си играе на един и същ килим ..възможно ли е едва сега да се появи алергия?
2. Трябва да пазим диета 2-3 дни... а капките трябва да ги пем 2 месеца???
3. Дали да не опитам само с диета да видя дали ще изчезне обрива...няколко дни по-късно започване на Зиртека май няма да е от гоямо значение??
Дайте съвет
Виж целия пост
# 1
Защо не направите консултация с друг лекар. Да не би да е от някаква нова дреха или да е пипнал нещо навън?
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай, че ще го пиете толкова дълго Зиртека. На него това му е работата- да се пие продължително. Ние като го пием по 3 месеца. Даже и миналата година лятото пак си го пихме. Нищо, че Алекс е толкова малък. просто от този вид капки казват, че Зиртека е единственото, което позволява да се пие дълго и действието му е по-продължително.
Виж целия пост
# 3
как може да започвате с лекарство,предписано само въз основа на повърхностен преглед от лекаря?!Ами вземете парче от този килим щом се съмнявате ,направете проби и тогава решавайте.Ще давате лекарство 3 месеца без да сте се изследвали-ами ако не е алергия...Само ще се измъчи детенцето и вие край него.Както са ви посъветвели преди мен вземете мнение поне на още  един лекар,но без да казвате за мнението на предишния,за да не му повлия на преценката.
Виж целия пост
# 4
Не е задължително обривът да е от килима. Може да е от някоя нова дрешка или или прах за пране. Често мъхестите плодове дават обриви по тялото. А сега им е сезон... Диетата е разумно нещо, както и Зиртек. Но само с диета алергията няма да мине.
Виж целия пост
# 5
Пробвайте първо с диета /но строга/ за няколко дни, ако не изчезне обрива направете консултачия с кожен лекар, а също така можете да дадете някакъв противоалергичен сироп профилактично. По принцип обривът може да е от всичко - от топло, от храна, от плодове, от дреха, от прах ........... или от много други неща, така че преди да сте направили повторна консултация, не давайте Зиртека. Дано да излезе нещо безобидно. Успех!
Виж целия пост
# 6
Другото мнение е, че използването антихистаминови препарати има смисъл до няколко дни за успокояване на алергичния сърбеж. До колкото си спомням, Д-р Бърди (Birdie) смяташе вземането на зиртек с месеци за излишно.

Аз не съм специалист, просто споделям прочетено по въпроса (което на мен ми се струва по-логично), понеже виждам съмнение в госта по  отношение на двумесечния прием на Зиртек. Но нямам опит с алергични обриви.

Виж целия пост
# 7
не съм компетентна в тази област, но ще ти отговоря въз основа на наблюденията ми в/у баща ми (много алергичен). Първо не се знае точно от каква тъкан се е появила алергията - може да е от дреха, от килима, от кърпички. Но Е възможно и да е от килима, защото алергиите се появяват и изчезват. Второ мисля че това не е хранителна алергия за да пазите диети след като няма обрив по бузите или стомахчето. И затова мисля че лекарят ви е казал да пазите диета само два дни.  Но вие си ги пазете де, за всеки случай. И трето относно зиртек-а той се пие дълго и ако се притесняваш много да му го даваш наистина е най добре да отидете при още един лекар, за да чуеш и второ мнение.
Виж целия пост
# 8
..... и докторката ни каза, че прилича на алергичен обрив от тъкан.Изписа ни Зиртек за 2 месеца,.....

Тази лекарка истинска лекарка ли е? Това диагноза ли е? Какво означава прилича на.... Ами на мен така като ми го описваш ми прилича на друго  Mr. Green - и сега какво ще правиме? (това е шега!)
Как може да се поставя лечение само с: прилича на..... и айде готова си - следващия.

И това с 2 та месеца  Rolling Eyes На опаковката изрично пише да не се взима дълго - особено Зиртек и особено от деца. Той е много силен и е само за успокоение и после се минава на по-леки лекарства ако е необходимо.
Да неби да е имала в предвид 2 дена да взимате Зиртек. newsm78

Я се консултирай с някой друг!

А за килима - що да не може. Сега се е получила предпоставка за отключване на алергията и се е проявила. Може да е и от много други неща. А може изобщо да не е алергия  Wink
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички за отговорите:)
Взех решение: от 2 дни малкия е на диета и обривите почти изчезнаха, само малко на дупето,но предполагам , че и там ще се скрият скоро. Днес ще го запиша на преглед при алерголог. ,май е крайно време...дадах си сметка , че почти година сменяме различни противоалергични препарати с временно действие........трябва да се открие причинителя:))
Виж целия пост
# 10
За Зиртека- дъщеря ми го пие по 5-6 месеца в годината. Причината за алергията не е установена (започна миналата пролет).
Виж целия пост
# 11
Тази лекарка истинска лекарка ли е? Това диагноза ли е? Какво означава прилича на.... Ами на мен така като ми го описваш ми прилича на друго  Mr. Green - и сега какво ще правиме? (това е шега!)
Как може да се поставя лечение само с: прилича на..... и айде готова си - следващия.

И това с 2 та месеца  Rolling Eyes На опаковката изрично пише да не се взима дълго - особено Зиртек и особено от деца. Той е много силен и е само за успокоение и после се минава на по-леки лекарства ако е необходимо.
Да неби да е имала в предвид 2 дена да взимате Зиртек. newsm78
Не виждам нищо нередно в изказването на лекарката. Как да определи със сигурност на какво се дължи обрива? Причината може да е всякаква. Но ако прилича на алергичен обрив, това вече е диагноза.

Колкото до Зиртека, явно го бъркаш с нещо друго. Зиртека се пие месеци наред, безобиден е и е от най-леките лекарства. И като всички антиалергични лекарства е само за успокоение (съжалявам, че съм хвърлила листовката, но джи пи-то това ми обясни и ми каза да не се притеснявам, ако го пие почти постоянно).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия