Какво мислите за възрастовата разлика между партньорите?

  • 39 357
  • 315
Какво мислите за възрастовата разлика между партньорите?
Питането ми е за разлика във възрастта над 10 години. Ако имате наблюдения ще се радвам да ги споделите.. Ако има писано по темата с еизвинявам, но не успях да открия нищо...
Виж целия пост
# 1
Моята разлика със съпруга ми е 13г, но това въобще не ме притеснява. Много се обичаме и това е най-важното за мен. За това съвета ми е въобще да не се притесняваш от голямята разлика във възрастта, важното е да се обичате и да се разбирате.
Виж целия пост
# 2
Има писано, но не се извинявай. Мисля всичко най-хубаво. Любви все возрасты покорные. Имам познати. Единственото, което им пречи, са коментарите на околните. Не позволявай да ти пречи и се радвай на щастието си.
Виж целия пост
# 3
И аз мисля, че ако хората се обичат и разбират, няма значение възрастта.

Само че ми е минавало през ума това: ако си на 20 например и се омъжиш за мъж на 40, след 10 години ти още ще си млада, но при него вече ще се отразяват годинките и жената може да почне да се заглежда по по-млади мъже.  Та в този смисъл е един вид минус тази възрастова разлика, който се проявява след време.
Виж целия пост
# 4
Нашата разлика е 10 години. За мен това е максималната приемлива разлика. Просто при по-голяма вече говорим за връзка между различни поколения. И някак си не ми се вижда удачно. По принцип познавам двойки с много голяма разлика - 23-25 години. Те твърдят,че се обичат и нещата са перфектни. Но за мен просто не ми се вижда съвсем приемливо, просто защото дъщеря им, която е колкото моята след 20 години ще има баща на 80 години. И това за мен е странно. Да не говорим, че изобщо не е сигурно, че ще има баща тогава. Вярно, че нещата не винаги са толкова прости - има хора, които умират абсолютно в разцвета на силите си и даже далеч преди очакваното, но все пак за мен си е глупава идея. Ние също сме възрастни родители - родила съм на 33, баща и беше на 43, но все пак имаме шанс да си видим внуците.
За самата връзка не мога да дам мнение - може би има шанс наистина да съществува успешна такава. Аз не бих опитала и няма как да знам.
Виж целия пост
# 5
До 7г. е приемлива за мене. Оттам нататък се усеща-особено когато хората станат над 40.Нашата е 4г. и според мен си е отлична. Между родителите ми беше 10г.-голяма е. Мама остана сама на 50
Виж целия пост
# 6
С мъжа ми имаме разлика от 9години. Понякога ми се струва, че изобщо я няма, а друг път много си личи, че е толкова голяма. Зависи от обстоятелствата, от разбиранията на двамата и от хиляди други неща. С напредването на възрастта, понякога се откроява още повече.
Виж целия пост
# 7
ако се разбират добре разликата не е проблем просто зависи до характера.имам братовчеди с 18 години разлика нямат никакви проблеми-че съм се смайвала Grinning
Виж целия пост
# 8
Има писано по въпроса. Дано темата не се превърне, в това, което обикновено се превръщат тези теми.

По темата - за мен е ОК такава разлика.
Виж целия пост
# 9
Мисля, че разликата е добра само ако е в полза на мъжа. В противен случай скоро ще ви започнат проблемите.
Виж целия пост
# 10
 Разликата между мен и съпруга ми е 13г. и половина и за сега това за мен не е никакъв проблем.Смело мога да заявя, че никога преди да се омъжа за него не съм се чувствала по-щастлива и по-обичана.Мисля, че отношенията зависят повече от характерите и съвместимостта между хората, отколкото от възрастовата разлика.
Виж целия пост
# 11
Зори, абсолютно те подкрепям всичко зависи от съвместимоста и характерите. Бившият ми мъж е 8 години по голям от мен. Никога не съм го усещала, като по възрастен. Дори и сега, когато сме щастливо разведени, разбираме се чудесно. Бъдещият ми мъж е 6 години по-малък от мен и тук не усещам разлика във възгледите.Даже в редки моменти хващам приятеля ми да мисли по-бабешки от бившият ми мъж. А между двамата разликата вече е 14 години. Ох нещо май не го обясних, като хората,ама то и без това е един сапунен сериал. Я си гледайте човека до вас, не е нужно да се смятат годините.
Виж целия пост
# 12
Какво мислите за възрастовата разлика между партньорите?
Питането ми е за разлика във възрастта над 10 години. Ако имате наблюдения ще се радвам да ги споделите.. Ако има писано по темата с еизвинявам, но не успях да открия нищо...
Теоритически погледнато варианти много... ако жената е на 30, а на мъжа на 50 и смятат тепърва да имат деца/предполага се, че жената ще иска/ лично на мен не ми се вижда учадно. Но ако пък жената е 40, а мъжа на 55 и се разбират и живеят добре, освен да им пожелая дълголетие друго нямам какво да кажа. Така че, еднозначен отговор няма.
Лично аз се чувствах най-добре с мъж по-голям от мен с 11год.
Виж целия пост
# 13
Аз мисля че 10г. не е никак голяма разлика, моята разлика със съпруга ми е 21г. и имаме дете на 5г., да ви кажа че живеем прекрасно, ще ви излъжа, но като цяло живея по добре .
Виж целия пост
# 14
Сега като сте млади всички тук нещата с по възрастнич мъж са супер. Особено ако той е бил около 35-40 а вие около 20-25 като сте се намерили... за всеки мъж на тази възраст е кеф да си намери млада жена, а и за жените е супер да си намерят някой опитен отговорен а защо не и богат мъж, от който ще получат даром много неща в живота без да се налага да извървят трънливия път на постигането на всичко заедно.
Нещата обаче стават зле когато жената навлезе в христова възраст, а мъжа наближи петдесетте... мъжа все повече иска да си е в къщи по пантофи, а на жената и се живее активно... и тогава последва създаване на акаунт в gepime или друг подобен сайт, където пък младежи около 20-те търсят активно точно такива дами.... Нищо лично към никой, любовта и щастието са индивидуални за всеки, просто споделям наблюдения около познати дами на тази възраст с 10 годишни бракове с мъже които са около 50-те...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия