забравиха ли ви познатите?

  • 4 301
  • 119
Здравейте искам да споделя единственото ми неудобство след раждането. Знам че по тази тема съвети не мога да получа, но поне мога да си излея мъката пред Вас. Аз съм щастлива майка на едно голямо бебче  Hug. Прекарваме си супер заедно, но забелязвам как малко по-малко приятелките ми вече са ми просто познати(може би, защото нито една няма дете,а може и аз вече да съм им скучна незнам). Гледам си сама детето(от което не се оплаквам, а безкрайно се радвам, че мога да бъда с него) и нямам много време за гости. Общо взето това е, просто по някога напоследък взех да се чувствам малко забравена... като добавя, че и близките ми отказват помощ, ако ми се наложи да се добера до някъде... Добре че таткото ни е цветенце   bouquet.
Виж целия пост
# 1
Ммммдааа, така става... Като разкажеш на хората 2-3 пъти за колики, зъби, пюрета и не знам още какво и се разбягват Simple Smile

Затова пък завързваш нови контакти с мамите по градинките и по форумите Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Имах една единствена истинска приятелка, всички останали ми бяха общо взето познати и никога не ми е било мъчно, че не ми се обаждат.Та с въпросната приятелка се "забравихме" взаимно, защото и тя се омъжи, има си детенце, но живеем далеч една от друга и не се виждаме често, остана ни чуването по телефона.
Но пък покрай детето намерих друга приятелка, която не е просто майка с която да си пия кафето и да си обсъждаме децата.Мога и за други неща да разчитам на нея.
Виж целия пост
# 3
Особедно с форумите  Laughing
Виж целия пост
# 4
vvili, това все едно аз съм го писала  Peace Останаха ми две приятелки само и то  по скайпа си пишем, рядко имаме време да се видим. Добре, че има баби и дядовци да помагат, от време на време да излезем с таткото без детето  Grinning
Виж целия пост
# 5
Да има такъв момент. Но най-добрите ми приятелки си останаха такива. Даже едната ми стана кума и сме още по-близки.
Тези, които вече са познати, просто не са били истински приятели.
Виж целия пост
# 6
Така става и излизат с оправданието (те, не аз), че имам дете за гледане. Но както са ти написали, завързваш нови приятелства.
Виж целия пост
# 7
3 години преди да се роди детето живяхме сами с мъжът ми.
Купони,събирания,излизания посред нощ където си искаш с който си искаш.
Тъй като апартамента беше само на наше разположение,винаги големите купони бяха в нас,но сега положението е друго.
Когато имаме гости,към 21 ги оставяме сами защото тогава къпеме детето и се храни.
После като заспи,естествено,че поне малко трябва да се пази тишина.
Иди обяснявай на хора,които нямат деца и са свободни като птички.
Сега като се обадят да излизаме някъде,първият въпрос е на кой да оставиме детето-бабите на работа и така.
Не ги обвинявам.Разбирам ги./познатите де/
Като порасне детето,положението ще се промени,но на този етап ние сме скучни.
Виж целия пост
# 8
Естествено, че едно неомъжено момиче ще скучае с приятелката си, която дундурка бебе - просто ще имат различни теми в момента. Убедена съм, че и на една майка с малко бебе ще й е скучно да слуша за гаджетата и купоните на приятелките си.
В интерес на истината, още преди да родя, разбрах кои са ми истинските приятелки - те си останаха такива, дори и покрай поразредените виждания, докато децата ми бяха бебета. Постепенно и аз станах по-свободна, и те станаха семейни и пак се оказахме в сходни ситуации.
Познантите се променят според интересите - едни познати човек има покрай работата, други покрай семейството, трети според някое хоби и т.н.
Виж целия пост
# 9
Да има такъв момент. Но най-добрите ми приятелки си останаха такива. Даже едната ми стана кума и сме още по-близки.
Тези, които вече са познати, просто не са били истински приятели.
Да това ми е ясно и затова ми е кофти. Осъзнавам, че имам само една приятелка. Както в твоя случай- кумата.
Виж целия пост
# 10
Напълно съм съгласна с Азаф, че познатите се променят според интересите, както и според периодите в живота на човек.
С приятелите обаче нещата са малко по-различно Wink Аз се опитвам да намирам време за себе си и за мъжа си, освен че се грижа за детето. Сигурна съм, че и всяка майка прави същото.
Та в този смисъл, намирам(е) време да се виждам(е) и с приятели, макар че вече си вземаме навсякъде и детето с нас. Така че си съобразяваме срещите да са в подходящи моменти на денонощието и на подходящи места за деца Simple Smile Каним и много приятели вкъщи  Peace
Виж целия пост
# 11
В повечето случаи наистина става така  Confused С повечето стари приятелки си пишем по скайпа, а с някои се чуваме и по телефона. Добре, че поне не сме в един град, та не ме е яд толкова. Покрай детето обаче имам много нови приятелки, с които си гледаме заедно рожбите. От старите ми приятелки остана само една, която проявява разбиране и се виждаме когато на мен ми е удобно. Само тя от старите ми дружки проявява и интерес към детето. Останалите питат от възпитание Confused
И аз  наблюдавам феномена бягство от разкази за пюрета, колики, и т.н. Сякаш е възможно да прихванат от нищото  Close
Единственото, което ме успокоява е, че един ден аз ще бягам, защото никоя от тях няма дете, а определено ще дойде период, когато ще имат нужда от съвети  Laughing
Виж целия пост
# 12
Нормално е, в такива моменти се отсяват истинските приятели, от познатите, които те търсят само за компания...
Не тъжи, ще си намериш много майки за обкръжение, някои може да ти станат много близки, все пак ще ви свързват много общи неща.
Така е в живота, всичко с времето си...
Виж целия пост
# 13
С първото - не. Тогава всички се обебиха.

Сега ще завързваме нови запознанства!
Виж целия пост
# 14
В реда на нещата е да се позабравите, просто се разминават интересите. За сметка на това намерих други приятели, с които имаме много общи неща -деца  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия