Списък за раждане в Окръжна болница- Варна- някой знае ли????

  • 10 659
  • 8
Здравейте мами, предстои ми раждане (нормално поне засега) в окръжна болница- варна и много ме интересува какво трябва да нося... Ходих в родилното, обаче за мой късмет нямаше изваден списък. Тъй като вече съм в 9 месец изобщо не ми се рискува да припна към родилното с празна торбичка  Embarassed  Затова ако някой знае какво трябва да се вземе за майката и бебето, моля да сподели, ще съм мнооого благодарна!!!!
Виж целия пост
# 1
Здравей мила, ще ти пиша каквото си спомням.
За мама-нощни превръзки или лиглин-ако раждаш нормолно ще кървиш след това и ще ти трябва.На мен ми беше по удобно с лиглин; еднократни подложки-за леглото,като кървиш да не се цапат чаршафите.По принцип в аптеките знаят за какво става въпрос.Т.хартия,чехли,джапанки,поне две ношници,ако искаш чаршафи,зарядно,нещо за четене,монети,че телевизорите в стаите работят само с монети.Четка,паста за зъби,прибори за хранене,чаша,чиния,вода,сок,гащи,чорапи,елек,че може да е хладно,сапун,шампоан,йод-да си правиш йодна вода и да се промиваш след раждането за по-бързо зарастване на шевовете ако имаш такива, а в къщи с тетра.Лична карта,документи от джипито-мисля,че беше лист за хоспитализация-вземи си го предварително.
За бебо - памперси,влажни кърпи,дрехи не защото в окръжна ги повиват,биберон-залъгалка.
Ако нещо има допълнително винаги някой може да ти го донесе,не е такъв проблем.
Обезкосми се предварително, че там ще те направят на нищо.
Дано съм ти била полезна.Сигурно нещо съм забравила, но пиша с бебчо на ръце и мисълта ми нещо не върви.Но и някой друг ще пише и почвай да стягаш куфарите.
Приготви си за изписването дрехите, на бебчо тоалета, за да не се чудят твоите хора какво да ти нося.
Успех и не се притеснявай всичко ще е наред  Grinning
Виж целия пост
# 2
Листа за хоспитализация се взима от ЖК PeaceLusiB браво много хубав списък PeaceНямам какво да добавя освен да пожелая на авторката леко раждане и много хубаво бебче  ylinfant
Виж целия пост
# 3

За мама-нощни превръзки или лиглин-ако раждаш нормолно ще кървиш след това и ще ти трябва.На мен ми беше по удобно с лиглин; еднократни подложки-за леглото,като кървиш да не се цапат чаршафите.По принцип в аптеките знаят за какво става въпрос.Т.хартия,чехли,джапанки,поне две ношници,ако искаш чаршафи,зарядно,нещо за четене,монети,че телевизорите в стаите работят само с монети.Четка,паста за зъби,прибори за хранене,чаша,чиния,вода,сок,гащи,чорапи,елек,че може да е хладно,сапун,шампоан,йод-да си правиш йодна вода и да се промиваш след раждането за по-бързо зарастване на шевовете ако имаш такива, а в къщи с тетра.Лична карта,документи от джипито-мисля,че беше лист за хоспитализация-вземи си го предварително.
За бебо - памперси,влажни кърпи,дрехи не защото в окръжна ги повиват,биберон-залъгалка.
Ако нещо има допълнително винаги някой може да ти го донесе,не е такъв проблем.
Обезкосми се предварително, че там ще те направят на нищо.
Дано съм ти била полезна.Сигурно нещо съм забравила, но пиша с бебчо на ръце и мисълта ми нещо не върви.Но и някой друг ще пише и почвай да стягаш куфарите.
Приготви си за изписването дрехите, на бебчо тоалета, за да не се чудят твоите хора какво да ти нося.
Успех и не се притеснявай всичко ще е наред  Grinning

Според мен си вземи и камизолки или блузки за бебо защото искат при мен беше така преди почти 7 месеца.Леко раждане здраво и красиво бебче и да се поxвалиш Peace
Виж целия пост
# 4
Списъка не се намира на вратата на родилното, а като излезеш от асансьора на първата врата в дясно.
Това е списъка залепен на вратата

Приемането на бременни в родилно отделение се извършва по следния ред:

Приемът се осъществява от дежурен лекар и акушерка

1. Попълва се историята на бременността и раждането, заверка в спешен център - първи етаж (регистратура)
2. Бременната попълва информирано съгласие за извършване на необходимите й медицински услуги
3. При приемането всяка бременна представя:
-лична карта
-направление за хоспитализация
-карта за наблюдение на бременността (или друга медицинска документация)
-тоалетни принадлежности
-чехли, нощница, хавлия
-памперси - 10бр., лигнин - 1кг., йод-100мл.
По възможност багажът да бъде в големи найлонови чанти, а не в сакове.



Още трябва да носиш и мокри кърпички за бебето, памперси ще ти трябват още, но таткото ще ти носи когато видиш, че свършват. На раждалите нормално не дават превръзки, карат се. Това е най-необходимото, ако потрябва нещо, акуперките ще ви кажат и съпруга ти ще донесе. Леко раждане  Peace
Виж целия пост
# 5
Много благодаря за отговорите, информацията ми беше много полезна! Още утре започвам да си подреждам нещата и страх несрах..... Embarassed  Praynig  Стискайте ми палциии
Виж целия пост
# 6
Привет!
Вземи си 5-6 камизолки, както са казали момичетата преди мен. Повиват децата от кръста надолу. Излишни неща не взимай, ако нещо се наложи ще ти донесат. Списъка, който ти е предоставила LusiB е напълно достатъчен на първо време. Сетих се за подплънки за кърмачки и за помпа за кърма. Аз бях секцио и стимулирах лактацията по този начин.
Леко раждане и здраво бебче! Стискаме палци и после да се похвалиш.  Hug
Виж целия пост
# 7
някой има ли списъка който дават за самото раждане?в смисъл -абокати упойки и др.,който е задължително да се купят.трябва ми много спешно, за щото сестра ми е на преглед чак на 19.01,а се страхувам че може да я хванат болките по рано.каза ли са й,че тогава ще и го дадът.тя има към 15 дена до термина си,а вече започнаха подготвителните и болки.искам да купим всичко по списъка за да сме готови.моля ако някой го има да ми го изпрати.много ще съм ви благодарна.пишете или тук или на gadalina@abv.bg
Виж целия пост
# 8
в смисъл -абокати упойки и др.,който е задължително да се купят

Тези защо трябва да се купуват? Като раждах предния път (в друга болница) не са ми искали такива неща. Shocked
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия