Замразената тиква отровна ли е?!

  • 19 365
  • 42


   Исках да замразя тиква във фризера, най-вече за бебето.Но майка ми изпадна в ужас като й казах.Каза, че по телевизията са казали, че като се замрази тиквата отделяла отровни вещества Rolling EyesСтори ми се голяма глупост, но съм длъжна да попитам и вас.Чували ли сте такова нещо, или някой учен пак е искал да стне известен ThinkingСтава въпрос за прясната тиква.И понеже нямам опит, как се замразява - прясна, или варена(бланширана)?
Виж целия пост
# 1
За пръв път чувам  newsm78
Аз имам замразена варена от миналата година
/беше ни омръзнало вече да ядем варена тиква/
надявам се да е годна за консумация тази година  Thinking
Виж целия пост
# 2
Аз също замразявам, настъргана, готова за баница. За първи път чувам да е отровна, ....попитай в новият форум на Бондуел.
Но мен лично ме съмнява да е вярно Wink
Виж целия пост
# 3
И аз имама замразена.....Използвам я за тиквеници...Ей ма на- нищо ми няма Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 4
За отровна, не знам дали става, но става по-гадничка според мен, променя си като че ли вкуса и консистенцията. Бях замразявала за беб.
Виж целия пост
# 5
За първи път чувам ,че може да е отровна замразена тиква,мисля,че не може да е отровна понеже мои близки са яли,но човек се учи докато е жив,ще следя темичката  Hug
Виж целия пост
# 6
Аз замразявам сурова настъргана тиква, не съм се тровила с тиквеник за сега.
Виж целия пост
# 7
Аз замразявам сурова настъргана тиква, не съм се тровила с тиквеник за сега.

И аз така - живи и здрави сме вече толкова години Laughing.
Пък и тиквеникът си е същият на вкус като с прясна тиква, никаква разлика няма.
Някой май пак гледа да си пробута продуктите за сметка на потребителите Crossing Arms.
Виж целия пост
# 8
Не съм чувала такова нещо  newsm78
Виж целия пост
# 9
И аз съм яла замразена, мисля,че няма проблем Peace
Виж целия пост
# 10
Аз пък мисля,4е дори ако има и мъни4ко истина в това,все пак за детето й става въпрос,по добре си замрази за вас,но на детето не давай от нея.
Виж целия пост
# 11
Аз замразявам сурова настъргана тиква, не съм се тровила с тиквеник за сега.

И аz така, но не zнам дали zа детето има zначение. Ще следя темета, че и аz мисля да zамраzявам zа малкия...
Виж целия пост
# 12
И аз имама замразена.....Използвам я за тиквеници...Ей ма на- нищо ми няма Laughing Laughing Laughing
И аз така Laughing
Виж целия пост
# 13
И ние от години замразяваме тиква - настъргана или на кубчета. Не я бланширам и спорд мен вкуса не се променя  Peace
Виж целия пост
# 14
Майка ми от години замразява сурова настъргана за тиквеник. Досега смъртни случаи няма. Ама сега ще вземам да се замислям и аз newsm78.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия