По колко сок давате?

  • 9 380
  • 32
Беба от една седмица пие сокче и много и харесва,колкото и дам си го изпива.В началото почнахме по лъжичка -две и т. н.,докато я захраня,но се чудя колко мл.и е мярката newsm78Педиатърката каза да пием сокче,ама не уточни по колко.Вие по колко мл. сок давате?
Виж целия пост
# 1
Моят педиатър препоръчва даване на сок или пюре -  месеците по 10, разделен на два приема.
Виж целия пост
# 2
Сок предложих след навършване на 1 г.  Peace

Становище на Американската академия по педиатрия относно соковете

Защо нашите майки са ни давали сок (и защо няма нужда ние да дав … ите деца от рано)

И безброй теми по въпроса...  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
А вода пие ли детето? Чела съм, че не трябва да се прекалява със сока защото може детето да отказва вода и да иска само сок да пие и може да си развали зъбите и т.н.
Виж целия пост
# 4
Още не давам сок, или ако си взема фреш за мен, и давам да опита малко, но не го харесва особено, предпочита да си яде плодовете, вероятно именно защото не давам сок. Плодовете са по-полезни от сока, особено до 1 г. възраст.
Виж целия пост
# 5
Мисля, че около 50 мл на ден могат да се дават Peace
Виж целия пост
# 6
Сок още не съм давала.
Не виждам нищо полезно в него.
Виж целия пост
# 7
Сок още не съм давала.
Не виждам нищо полезно в него.
Peace
Виж целия пост
# 8
От 10 дни давам ябълков сок,педито каза да почна с 1 лъжичка,като всеки ден удвоявам количеството 1-2-4-8...като за 10 дни да стигне до 30гр. Каза да не давам повече от 30гр на един път.По-нататък може 30 сутрин и 30 вечер.
Виж целия пост
# 9
не съм давала сок Peace
Виж целия пост
# 10
МОЛЯ ВСИЧКИ, КОИТО СА СЕ ВКЛЮЧИЛИ ТУК с бебета по-малки от 10-12 месеца, първо да прочетат линковете, които е дала Бръмбазела.

Можете дори да разпечатате статиите от линковете и да ги коментирате с педиатрите си, като ги помолите да не следват твърдоглаво и закостеняло каквото си знаят отпреди, а да се позамислят.

За всеки случай - захранва се бавно, с постепенно увеличаване на количеството, както е описала една мама по-горе.

Следи се през това време (на бавното захранване с дадена храна, в случая ябълков сок) за прояви на неприемливост от организма - колики, разстройство, неспокойство и раздразнителност, обриви или други. Ако се появят новата храна се спира.

Не се захранва с нова  храна, 1. ако детето е болно, 2. в дните около ваксина, 3. при интензивен пробив на зъби, т.е. точно когато ще пробиват.

Освен дадените линкове, може да пуснете и търсачка с търсене на "сок" в Кърмаческия, ще ви излязат интересни теми с много добри мнения.

Аз лично имам бебе на 7.5 м., което е само на кърма до момента и е 9 кг.
Каката я обърках със сок на 2.5 месеца, който предложих по съвет на педиатърката и то малко дни след ваксина. Да не говорим, че същата педиатърка ми обърка и кърменето.
Резултатът от сока след ваксина беше раздразнени черва +разстройство + наливаното АМ (смесено хранене, при все, че като гледам колко суче Ния, кърмата ми за Йони е била съвсем достатъчно) -->> сериозна АБКМ (алергия към белтъка на кравето мляко), получена заради раздразнената от сока и станала пропусклива лигавица на черва +забрана за сокове поне до 1.5 година от страна на детски гастроентеролог.

Сега предпочитам аз да си хапна ябълките и другите плодове и да предложа на Ния да суче, те пак в нея отиват, отколкото да хамалувам за 20 мл сок на прием. Като мине годинка, ще започна тогава, а аз обичам да пасирам плодове и в готовите бебешки каши, като започвам с малко парченце Simple Smile

Това е моето мнение, но конкретно за задалата въпрос майка, чието бебе е на 5 месеца - аз лично не бих предложила повече от 30-40 мл на един прием. Или както е написала схема втората мама: 5м. х 10 = 50 мл разделени на 2 приема по 25 мл. Ама да правя 25 мл фреш?!?  newsm78, защото фрешът не може да оставя за по-късно, трябва да се пие непосредствено след направата. Също лично мнение, че стъргането на плод и изцеждането му през марля, дето пуска всякакви власинки, после прането на тази марля, съхненето на терасата, дето всякакви прахоляци падат по нея, а пък стерилизираме шишета - нещо не разбирам всичко това. Нито пък да цапам цяла сокоизстисквачка за 20-40 мл сок  newsm78 А лекарите казват, че шишетата например се стерилизират до 8 месеца и водата се преварява горе долу до тогава, Пък ей така си даваме сокове на малки бебета.

СЗО (Световната Здравна Организация) апелира за изключително кърмене до 6 месец. Дотогава ензимната банка на бебето не е готова за друго освен кърма. Системното даване на сок (друга твърда храна) преди 6 месеца е възможно да доведе до проблеми с храносмилателната система.

Дано все пак си намерите нещо полезно от всичко изписано или се позамислите, или просто ще ми се ядосате и ще си затвърдите противоположното на моето мнение. Всички се учим !  Grinning
Виж целия пост
# 11
sneji_73 Hug  Grinning
Нищо не мога да добавя повече, може би само да цитирам една мислА, която много ми допадна преди времето: Wink

" Ако бебетата имаха нужда от сок, от едната гърда на майката щеше да тече кърма, а от другата сок".

  Mr. Green  Mr. Green

Моите и двете пропиха сокове далеч след първата годинка, и то много рядко. Пият предимно вода, мляко и чай. Едната е на 4, другата на 2 години.
Виж целия пост
# 12
Здравей, Free Soul, радвам се да те видя  Grinning Hug

Аз малко по малко се завръщам във форума, тъй като бебата поизрастна.

И на мен много ми харесва тази мислА  Wink От моите гърди най-често текат рибени супи, свински бутчета и джоланчета и бисквитени торти  Mr. Green, е, и по някоя друга ябълка  Wink

Извинете за ОФФ-а!  Hug
Виж целия пост
# 13
Извинявам се за спама, но не мога да се стърпя!

sneji_73, много се радвам да те видя! Аз съм бивша pearly и често си мисля за теб - къде си, що си. Не съм забравила нито ден колко много се грижеше за мен когато Каби беше с АБКМ и се страя да разпространявам всичко, което ми предаде като съвети!!!!

7 месеца след като вече имаш бебе Ния - честито, да ви е жива и здрава и да сте всички много щастливи!  Heart Eyes   bouquet
Виж целия пост
# 14
Снежи, честито ти бебче със закъснение! Heart Eyes
  Аз обитавам напоследък фотографската тема повече.  Laughing

За да оправдая спама  Blush, ще посъветвам момичетата вместо сокове, да предлагат плодове - и то след 6-тия месец, когато е възрастта за захранване.

Соковете са твърде големи дразнители за стомахчето, лесно предизвикват алергия, не са изобщо толкова хранителни, колкото им се предписва. Един фреш, бил той и разреден, е твърде киселинен за нежната стомашна лигавица и много рисков за алергия. Един купешки сок не съдържа почти нищо ценно, независимо какво пише по етикетите. Всичките нужни съставки за бебетата до 6 месеца са в млякото - било то кърма или АМ.

И след 6-тия месец, плодовете са по-ценни от соковете заради фибрите и съхранените витамини. И не създавате грешен навик детето да обича само сладки напитки (освен млякото), и да отказва чиста вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия