Може ли по здравна каса да се ходи на психоаналитик безплатно ?

  • 6 597
  • 7
Питам, защото имам душевни проблеми и ще откача. Джипито не ми даде направление за психиатър и каза да пия Деанксит - пих го почти месец и половина, имаше ефект само първата седмица. Чувствам, че не би ми помогнал толкова психиатър с хапчетата, а психолог, с когото да споделя страховете си. Някой ще ми помогне ли, терзаят ме едни глупости и не искам да ви стряскам, но на моменти не ми се живее. Нямам пари обаче за сеанси, затова питам полагат ли ми се ли се по здравна каса посещения безплатно.
Виж целия пост
# 1
Здравната каса не поема посещението при психолози .Единствено може да се даде талон №3 за консултация и съвместно лечение с психиатър.
Виж целия пост
# 2
Доколкото знам, психиатърът лекува с хапчета. На мен ми трябва психоаналитик, някого, с когото да поговоря за страховете си- психиатърът само той ли лекува, или съвместно с психоаналитик, някой знае ли ?
Виж целия пост
# 3
Пиши на лична Има такъв вариант
Виж целия пост
# 4
Пиши на лична Има такъв вариант
Сподели го с всички.Много хора имат нужда....
Виж целия пост
# 5
За съжаление Здравната каса не поема психоаналитичното лечение.Някои психиатри го практикуват, но почти винаги се застраховат и с медикаменти.
Виж целия пост
# 6
Здравната каса работи само с доктори.Психолозите не са медицински лица.Във всеки университет има специалност Психология.Познавам една жена,която не успя да се дипломира като психолог ,но си е пуснала велика реклама . Може да отидеш с направление на психиатър,но май прегледа е 20 минути.Там най добре ще разбереш дали имаш нужда само да поговориш или и от  медикаменти..Няма нищо страшно да отидеш и да си прецениш.Не отлагай.Ти така и така си пийваш дианкситче./не знам дали така се пише/

 
Виж целия пост
# 7

[/quote]
Сподели го с всички.Много хора имат нужда....
[/quote]
Аз съм от Търговище и тук има.Незнам как точно се води, но можеш да си ходиш безплатно при психотерапевт.Тя си получава заплата от там където работи и приема пациенти без заплащане.Има също център за деца и майки които са били тормозени също незнам как точно се води този център там също има психолог при който ходиш без заплащане.Щом тук има такъв вариант няма начин и в по големите градове да няма .Успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия