Имам два въпроса...

  • 642
  • 13
Здравейте! Благодарна съм много, че ви има, защото винаги сте ми помагали. HugТа така, ето ги и въпросите :
1.Когато падне пъпчето, как се третира?Да продължа по старият начин със спирт и Топоцин ли? и вече мога ли да го къпя легнало, защото до сега заради пъпчето го къпахме като татко му го държеше
2. И това най- ме тревожи. Храня сина си смесено и не мога да разбера какво количество адаптирано мляко да му дам. Имам малко кърма за съжаление. Притеснявам се да не го прехранвам или обратното. Направо се побърквам Sad Има ли мами които хранят децата си така и как увеличават АМ?
Много ви благодаря за отговорите Laughing
Виж целия пост
# 1
Само мога да ти отговоря на първия въпрос. Пъпчето го третирах със спирт и след като падна пъпчето, докато изсъхне напълно раничката. А легнало го къпахме веднага след като падна пъпчето.
Виж целия пост
# 2
И аз го третирах само със спирт и започнах да го къпя легнал.
А за храненето защо не се изцедиш 1-2 пъти да видиш колко кърма имаш и ще прецениш по колко АМ да даваш.
Виж целия пост
# 3
Благодаря! Laughing
Виж целия пост
# 4
Цедя се, но всеки път е различно, в това е проблема 15, 20 30, до повече не мога да го докарам и от двете гърди.Някои казват, че помпата не изцеждала всичко, знам ли..Имам чувството че си мъча бебето, зная че кърмата е най- добрата за него но като нямам достатъчно... Каква борба е да го сложа на гърда...Почвам да се чудя има ли смисъл...
Виж целия пост
# 5
Само мога да ти отговоря на първия въпрос. Пъпчето го третирах със спирт и след като падна пъпчето, докато изсъхне напълно раничката. А легнало го къпахме веднага след като падна пъпчето.
да
аз храненето аз прескачах 1хранене с кърма(давах АМ) за да имам повече кърма на следващото хранене
Виж целия пост
# 6
И аз го третирах само със спирт и започнах да го къпя легнал.
А за храненето защо не се изцедиш 1-2 пъти да видиш колко кърма имаш и ще прецениш по колко АМ да даваш.
Моят съвет е същият аз тъка правех понеже нямах достатъчно кърма
Виж целия пост
# 7
това,че цедии 30 мл. не е гаранция,че е само толкова кърмата в гърдата Naughty
Виж целия пост
# 8
След като падна пъпчето, изчаках още 1-2 дни и тогава започнах да го къпя легнал.
Ако започнеш да даваш на бебчо по-често да суче, може да ти се увеличи кърмата. А за АМ знам, че се заповчва с 30мл. и ако не са му достатъчни, тогава 60мл. Зависи на колко месеца е бебето.
Виж целия пост
# 9
Здравейте! Благодарна съм много, че ви има, защото винаги сте ми помагали. HugТа така, ето ги и въпросите :
1.Когато падне пъпчето, как се третира?Да продължа по старият начин със спирт и Топоцин ли? и вече мога ли да го къпя легнало, защото до сега заради пъпчето го къпахме като татко му го държеше
2. И това най- ме тревожи. Храня сина си смесено и не мога да разбера какво количество адаптирано мляко да му дам. Имам малко кърма за съжаление. Притеснявам се да не го прехранвам или обратното. Направо се побърквам Sad Има ли мами които хранят децата си така и как увеличават АМ?
Много ви благодаря за отговорите Laughing

1. с нищо не съм го третирала, освен с чиста вода. внимателно почиствахме с клечка за уши от секрет.

2. не разбрах колко ти е голямо бебето, но предполагам е в първия си месец. аз правех по 90 мл АМ на тази възраст и го оставях да изяде колкото иска. като започна да го изяжда, веднага увеличих на 120 мл - и така, винаги гледах да остава малко, за да съм сигурна, че се е нахранил. храни се само и единствено на поискване -  и досега.
Виж целия пост
# 10
1. С нищо. Мокрили сме пъпа от самото раждане,  нямаше никакъв проблем. Peace
2. Кърмиш ли на поискване? Кърми го колкото поиска, и ще си увеличиш кърмата Peace
Виж целия пост
# 11
За пъпчето - продължавай да го мажеш и да почистваш хубаво със спирт и слагай топоцин.
За кърменето - намалявай АМ, а не го увеличавай.
Ако искаш да си увеличиш кърмата, не трябва да чакаш да се събира, а да кърмиш колкото може повече. АКо след 1-2 часа пак е гладно, кърмиш пак. В това време ще се образува мляко отново и отново. Ако пропускаш хранения ще спре, така се прави като се отбива бебето.
Нормално е в началото да имаш малко кърма, то и на бебо стомахчето е малко. Не се плаши, че ако го нахраниш след час или два, ще му претовариш стомаха. Просото кърми често, и за повече инфо чети в библиотеката на кърмаческия.
Виж целия пост
# 12
При всяка смяна на памперса - спирт и топоцин.

За храненето -защо си решила, че нямаш кърма? Когато моето бебе беше на тази възраст (ау, колко сериозно звучи, все едно е било толкова отдавна) - почти през цялото време беше на гърда. Иначе ревеше. И аз вече не знаех кога свършва едното кърмене и кога започва другото. Не се притеснявай от това, това е период и отминава. Не се обезсърчавай, ако те съветват, че на стомахчето му е нужна почивка, режим и т.н.
Виж целия пост
# 13
По два-три пъти на ден третирах със спирт и топоцин, докато се изчисти съвсем от кръвта. На нас пъпчето ни падна още в болницата, така че след прибирането си у дома вече я къпехме легнала. Мисля, че щом вече е паднало пъпчето, няма да има проблем да къпеш бебо легнал Peace

За храненето бих те посъветвала да кърмиш на поискване и възможно най-често. Разбира се, че има смисъл да кърмиш, дори и по малко. Опитвай се да кърмиш при всяка една възможност, така кърмата ти видимо ще се увеличи. За АМ идея си нямам. Щом дохранваш, води се по бебо newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия