медицинско свидетелство за брак каква е цената???

  • 15 498
  • 19
Здравейте!Понеже отдавна несъм правила изследвания съм учудена, че за свидетелство за сключване на брак ми взеха 90лева.Нормално  ли е или на мен ми се струва много?
Виж целия пост
# 1
Зависи къде си го вадила.
Задължително се изисква документ от психото, че не се водиш на Учет, васерман и се минава през личния да ти нанесе данните в медицинското. Със сигурност обаче не излизаше 90 лв. Тази сума е безумна просто. Ако момичето е бременно удостоверението от Психото е безплатно. Иначе струва 15 лв. Васерманът е в рамките на 10 лв. /почти съм сигурна, че беше около 6 лв./ и заверката при личния лекар 2,20 лв. Не се сещам да се изискваха други изследвания, но все пак съм ги минавала 2005 г. и може да има известна промяна.
Виж целия пост
# 2
ми в клиника "Надежда"-Варна, дадоха ми тяхна визитка в ритуалната зала и аз реших да отида направо там вместо да се мотам по всички кабинети, но немислех  че ще има такава разлика в цената?
Виж целия пост
# 3
Зависи. Когато аз го правих ходихме в една лаборатория за Васерман и СПИН ( никой между другото не миказа трябва ли ми тоя спин или не, но понеже не ми се щеше да ме бодат пак го направихме). След това в психото не помня да съм плащала нещо. Накрая с тези  бланки при ГП-то, където плащаш за да ти изготвят общото медицинско.
Така че зависи най вече от лабораторията и цените й, Васермана е най скъп.
Виж целия пост
# 4
Стува 10 лв и не трябва да правиш никакви изследвания,камо ли за спин (това е поверително).Просто си купуваш бланката -струва 10-20ст. носиш я на ДЖ.П-то и той ти я попълва,бие няколко печата и готово! Казва се "свидетелство за встъпване в брак "  newsm10
Виж целия пост
# 5
Не е отговор на въпроса, но не се сдържах да питам. Защо изобщо е необходима бележка от лекаря, за да ти разрешат да се ожениш? newsm78
Тук няма такива глупости.Щом са решили младите- нека се вземат- болни, здрави, тяхна си работа, всеки има право на щастие и семейство. Пък и кому са нужни тези кръвни изследвания "след дъжд качулка"? Кой в днешно време изчаква с обмяната на телесни течности до първата брачна нощ? Този род опознаване, желаещите да сключат брак, са го направили много месеци или години преди официалната церемония, някои даже деца имат вече, те тръгнали тепърва да им правят кръвни изследвания ooooh! че и 90 лв да искат за тях, баси далаверата. И ако има някаква болест какво? Ще им забранят да се оженят ли?
Виж целия пост
# 6
Хайде да не пишем глупости. ГП-то какво ще ти пише в медицинското- че нямаш артит ли? Идеята на това медицинско е партньорът ти да е уведомен ако имаш психично заболяване или сифилис. Никой няма да ти забрани да се ожениш, дори и да имаш.
Виж целия пост
# 7
Е, да, ама ако партньорът ти има сифилис, ти ще си го разбрала много преди лекарят да ти го каже, защото и ти ще го имаш вече Wink
Извинявам се, ако на вас ви се струват глупости, на мен просто ми стана любопитно  Embarassed
Виж целия пост
# 8
Не бяха за теб "глупостите", а за дамата преди теб Grinning
Това, че на някой ГП-то се е направил на приятел и е ударил печат ей тъй си е негов риск.
Виж целия пост
# 9
Ако мъжът ти е чужденец, ще му искат
изследване за ХИВ, така и не знам защо.
Винаги са ми били странни изследванията.
Като че някой ще се откаже, ако другият
е болен. Къде отива любовта тогава, къде.
Виж целия пост
# 10
Аз съм чувала,че правели и някакво изследване за съвместимостта на кръвните групи на двамата или нещо от този род беше newsm78
Виж целия пост
# 11
Само това да му е кусура на един брак.
Виж целия пост
# 12
Като е българин пак искат, поне на някои места. Аз по принцип  избягвам да разсъждавам върху нещата, които не мога да променя, но честно казано мисля че е добре да се искат такива изследвания. Не знам как бих постъпила ако се окаже че бъдещата половинка примерно е шизофреник или нещо подобно.
Тест за Спин и Васерман искат и като те приемат в родилното бтв.

Друг е въпросът, че когато аз изкарвах бланката от психото се оказа че могат да ми я направят само във Варна- нямали обща база. Но жената се смили над мен и пита мъжа ми "Гарантирате ли за нея", той кимна и оная ми шльопна един печат , че не водя при тях и дотам.
Аз съм чувала,че правели и някакво изследване за съвместимостта на кръвните групи на двамата или нещо от този род беше newsm78
- това е при бременност.
Виж целия пост
# 13
Има и места, където само даваш парите,
а следобяд отиваш и си взимаш бланките.
Подписи, печати, операция чисти ръце.
Това, че се жените, си е за ваша сметка.
Виж целия пост
# 14
Нашите излязоха 12лв на човек миналата година. Изследване искаха само за Сифилис и нищо друго. В някой градове искат и бележка от психото. но това да дадеш 90лв е просто абсурд, някой яко те е прекарал и ти е взел парите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия