Самостоятелност

  • 2 107
  • 22
Със свеки се разбираме добре, но с мъжа ми нямаме капка време насаме, все гледаме ТВ, ядем и пием ракия заедно; аз издивявам, а на него не му пука, опитах да му намекна да излезем на квартира, но на него пари на вятъра не му се давали. Свеки не е лош човек, но много мълчи, нямаме теми за разговор и вкъщи е тегаво и изнервено, а мъжа ми ме заставя да свикна. Често изпадам в кризи, плача и искам да се махна, но нямаме къде да идем с малкото ни дете, а и  не искам да го лишавам от баща... Той обвинява мен за всичко, че съм луда и капризна и че всичко ми е наред... просто не виждам изход, вече минаха 2 години и нещата не са се променили. Нямаме си собствен дом, нямаме семеен уют, нито време да бъдем истинско семейство, а виновната съм аз!
Виж целия пост
# 1
2 поколения не могат да растат под един покрив.
И с намекване не става, казваш направо и без заобикаляне.
Нямам представа как си се навила да живееш така.

Виж целия пост
# 2
Не са две, три са - имат и дете.
Много е удобно да се живее хем с мама, хем и с нещо за в леглото. Предполагам, че и нищо не пипва вкъщи, нали? Че как, две жени му прислужват на принца...  Whistling
Виж целия пост
# 3
Да създадеш дом било пари на вятъра... Явно приоритетите му са сбъркани и ти ще трябва да поемеш нещата с командването в твоите ръце. Да те обвинява, какво ти пука, важното е да се махнете!
Виж целия пост
# 4
 Преди да заживеете заедно не сте ли обсъждали този въпрос?След като вече си се съгласила да живееш със свекърва под един покрив и щом като мъжът ти е с такова мислене си жива за оплакване според моите разбирания.
Виж целия пост
# 5
 той се промени... обеща, че ще направи всичко, за да имаме дом... и че ще живеем при майка му само замалко... изобщо не е човека, когото срещнах вече... но въпреки това ме обича... а и аз го обичам. ВЪПРЕКИ това...
Виж целия пост
# 6
Не свъкърва, със собствените ми родители, с които сме в перфектни отношения не бих се съгласила да живеем заедно. Признавам, случвало ми се е в миналото, по принуда, временно, още нямахме деца, но само това, че беше временно ме крепеше. Направи всичко възможна да сте самостоятелни.
Виж целия пост
# 7
Живях със свекър и свекърва близо 2 год. и слава богу се разбирахме много добре, а и продължаваме.Но нито на тях им беше хубаво, нито на нас - ми то вечер по гащи не можеш да отидеш до тоалетната, че някой може да те види.
Но явно на твоята свекърва така й е по-добре, особено ако се грижиш за домакинството  Wink
Говори с мъжа си директно и в прав текст.Ако искате да си запазите семейството и отношенията със свеки.С времето нещата ще стават все по-зле.
Виж целия пост
# 8
Положението ти е тежко ,но не мисля че си виновна ти ....само това не го разбирам ...
След като нямате пари , възможност ...как би могла да се махнеш.
Разбирам  че се чувстваш зле .
Помисли  какво зависи от тебе и какво можеш да промениш.
Виж целия пост
# 9
Но явно на твоята свекърва така й е по-добре, особено ако се грижиш за домакинството  Wink

Е, тя свекървата, какво - да ги изгони ли? Тя е майка и като такава, ще дели домът си, докато младите имат нужда. А и в повечето случаи е обратното - именно свекървата се грижи за домакинството, а снахата ходи на работа.

Не знам, на мен това също ми е болна тема. По същият начин - разбираме се, много ми помагат с детето, мога да разчитам на тях, през вечер излизаме и те приспиват малкия, като се прибера, винаги има сготвено ядене, дрехите от пералнята са ми простряни... Но си имаме нужда от собствен дом. Аз искам неща, които те не искат и няма как да променям тяхният дом, за да го почувствам, като мой. Не ги обвинявам, защото това си е тяхната къща. При нас хубавото е, че и двамата с мъжа ми искаме да се отделим и скоро започваме строежа на нашата собствена къща.
Мисля, че авторката трябва да направи всичко възможно да убеди съпругът си, че те са отделно семейство и като такова, трябва да имат отделен дом.
Виж целия пост
# 10
Проблемът е в съпруга ти.Поговори с него и дано се разберете.И парите за квартира не са хвърлени на вятъра  Naughty.Ние предпочетохме този вариант пред съвместно съжителство със свекитата.Повярвай, заслужава си.Не вярвам и на него да му е много приятно да  се съобразява цял живот с мама и тати.
Виж целия пост
# 11
О, РосиТа, повярвай, че е възможно! Повечето мъже имат доста силна връзка с майките си и докато не се наложи, не я прекъсват. Постарах се моят съпруг да осъзнае нуждата ни от собствен дом, иначе в началото, като заживях при него, си му беше много добре с мама...
Виж целия пост
# 12
Така, миличката авторка с малкото дете, ти случайно работиш ли?
Парички получаваш ли?
Или с една заплата мислиш под наем да се изнасяте,а?
Виж целия пост
# 13
Да, имаме финансова възможност, той просто дава пари за щяло и нещяло, но за това не му се дават, защото "имало къде да живеем"...
Виж целия пост
# 14
Да, имаме финансова възможност, той просто дава пари за щяло и нещяло, но за това не му се дават, защото "имало къде да живеем"...

Е, ако имате възможност, защо не ипотека, вместо наем? Так поне ще има смисъл.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия