От гърне в тоалетната чиния?

  • 2 737
  • 30
От кога приучихте децата си да ходят от гърнето на тоалетната чиния?
Аз слагам моят син но той само си седи и разглежда , а после като го сложа на гърнето тогава си върши работата.
Дали него слагам пък рано newsm78
Виж целия пост
# 1
Моето детенце някак от самосебе си свикна на тоалетната чиния... Беше на 2 год. и нещо когато заминахме на море и понеже бяхме без кола нямаше начин да мъкнем и гърнето.. Още първия ден я сложих на тоал.чиния и на нея й хареса - явно се почувства голяма. Оттогава въобще не поиска да седне на гърне.  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Моят син успоредно ги ползва, веднъж иска едното, другия път другото
Виж целия пост
# 3
Моят син успоредно ги ползва, веднъж иска едното, другия път другото

И при нас беше така.
Беше на 2 г. и половина, когато започна да ползва само тоалетната.
Виж целия пост
# 4
Моят син упорито отказваше тоалетната-беше го страх. И сега въпреки че е на 4 год. само пишка в тоалетната иначе другото все още в гърнето. Просто в тоалетната неможе да се отпусне и това е. Незнам и аз докога ще я караме така.
Виж целия пост
# 5
Моят син успоредно ги ползва, веднъж иска едното, другия път другото
И дъщеря ми беше така, но до 3 години вече се беше разделила окончателно с гърнето.
Виж целия пост
# 6
Голямата нужда все още я вършим в гърнето, а сме на 3г 4м.
Виж целия пост
# 7
Моят син успоредно ги ползва, веднъж иска едното, другия път другото.

При нас е същото.
За мен няма значение, кое ще ползва. Аз не съм виждала голямо дете да ходи на гърне... Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Около месец и половина, след като махнахме памперса, го приучих да ползва тоалетната. Беше някъде на около 1г и 8 месеца. Може би не го е притеснявла, защото откакто е проходил сама не съм ходила в тоалетната  Laughing . Виждал е и баща си. Беше му интересно, че и той пишка прав като тати. И с акането не съм имала проблем. Гърнето го ползваме само, ако тоалетната е заета.
Виж целия пост
# 9
Когато ми омръзна да разнасям гърнета от хола в банята и обратно,  казах на Мариела, че е голяма и вече ще ходи на тоалетната чиния, като мама и тате.  Laughing Мисля, че идеята много й хареса и свикна веднага. Все пак бе на 2 години и половина.
Виж целия пост
# 10
Когато ми омръзна да разнасям гърнета от хола в банята и обратно
Именно. Още повече, че той искаше сам да ги разнася и да ги мие...  ooooh! А и нали е момченце, много пъти пишкаше отвън, та и да мия след него трябваше...  Joy
С тоалетната е по-чисто, по-бързо и по-удобно.  Grinning
Виж целия пост
# 11
и аз не ходя сама до 00 , винаги сме ъаедно , но кагато искам да го сложа на тоалентната чиния казва мама там коци тук и се цопва на гърнето.
Виж целия пост
# 12
Така, така и аз винаги съм била с предружител до тоалетната, изхвърляме и гърнето й заедно. Мисля си обаче, че именно това обърка работата.Дъщеря ми изпитва страх от пускането на водата и от факта че тя поглъща всичко скъпоценно излязло от нея.

Чудя се как мога да й помогна а преодолее този си страх. Thinking
Виж целия пост
# 13
Съвсем скоро ще му купя седалка за тоалета.
Иначе отдавна пишка прав там.
Омръзна ми да мия миризливото гърне и да осмърдява целият ми хол.
Сигурно още утре ще купя седалката и ще го пробвам.
Виж целия пост
# 14
......Дъщеря ми изпитва страх от пускането на водата и от факта че тя поглъща всичко скъпоценно излязло от нея.

Чудя се как мога да й помогна а преодолее този си страх. Thinking
Аз разправях на моята пътя на пишото до морето.  Mr. Green Как като пусне водата, минава по тунелче, после в рекичката, от рекичката - в морето и там си плуууува.  Crazy  Mr. Green Беше очарована.  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия