За надежда и щастие

  • 2 252
  • 26
Предполагам, че всяка разведена или разделена жена повече или по-малко си задава въпроса, дали отново ще среще някой, дали отново ще бъде щастлива, колко предпазлива трябва да бъде с новия човек, как да го приобщи към детето/децата...

Ще ми се да създам една тема на надеждата, която да поддържаме дълго и всеки пък като я отворим, да видим истории на любов и щастие...

С една дума да видим, че отново всичко ще бъде наред и че колкото и самотни да се чувстваме в началото напътя, един ден ще можем да подредим живота си отново.

Е, разкажете - колко от вас отново са намерили любовта, как сте се запознали с човека, как ви е запленил, как сте се отърсили от чувството на предпазливост (ако е имало такова), как се е държал с децата, как сте го разпознали като спътник в живота...

Моля, не пишете тъжни истории, бих искала тази тема да ни зарежда с положителни мисли и надежда.   Hug
Виж целия пост
# 1
Моята "история" е малко смесена..
Разделена съм със съпруга си отскоро..развалих "идеалният ни четириъгълник" - напуснах го и него и града..(причните са много и са достатъчни за цял латиносериал..)
Но..в последните 3 г не съм била "сама"..Обичам и се чувствам безкрайно обичана..
Благодарна съм му адски, за това, че ме изтърпя стоически последните месеци..че беше винаги на "една ръка" и готов за помощ..
Снощи си дадох сметка и че му вярвам изключително.. А винаги съм вярвала единствено и само на себе си.. newsm78.. Това за мен е много повече от "обичам те"..
Не искам да правя планове, искам само да продължавам да изпитвам това усещане..
Така че-въпреки "предателството" - вярвам..и съм усмихната..)
Виж целия пост
# 2
Шоколадче,сега видях темата ....иска да ти напиша нещо,ама после,че сега излизам,искам само да ти кажа ,на първо време,че шанса и щастието идват най-неочквано.Важно е да не се изгубим по пътя.... Hug
Виж целия пост
# 3
Той пътят е един. Да минават дните един след друг и всеки те отдалечава все повече от тъжните мисли. Надявам се да се включат повече момичета и да има да четааа хубави истории, докато минават един по един зимните празници.
Виж целия пост
# 4
Да ти кажа то хубявите истории са относително нещо. Зависи от гледната точка и как ти възприемаш нещата. Ако аз ти кажа, че се чувствам истински щастлива с това, което постигнах за последните 4-5 години сигурно няма да повярваш. След като минах през самосъжалението и депресията, парита бяха кът и всичко беше гадост дойде време да се стегна и да продължа напред! Ето моята щастлива история - добра работа, здраво и щастливо дете, майка ми, която помага за малката и самата аз - в хармония със себе си, напълно доволна и самодостатъчна без каквито и да било мъже, връзки - сериозни или не толкова и други подобни лепкави емоции!
Така че колкото хора, толкова и истории...въпроса е къде ти самия виждаш щастието! Wink Wink Wink
Виж целия пост
# 5
Ох, ами аз съм домошар. За мен хубавото бъдеще е къщичка с перденца, които съм избирала с часове по магазините, три дечица щъкат, у дома тати ме гушка и се приготвяме за гости. Ей, така си го представям.

Брей, много ми е криво тази вечер.
Виж целия пост
# 6
Най-добрата ми дружка си намери мъжа в нета...В един сайт за запознанства.Аз я изнудих да я регистрирам...
Да кажа тази моя приятелка е самотна майка-като нас.
   Винаги има надежда....Важно е да мислиш позитивно.
Когато моя "любим" ме изостави........Бях съкрушена-имах за капак една "щастливо"омъжена съседка,която все ми повтаряше,колко съм горка....Все размахваше "щастливият" си брак...Докато един ден аз не и казах-"Ти срещна твоя човек...АЗ ВСЕ ОЩЕ НЕ СЪМ-Всички красиви моменти ми предстоят"...Ето това й казах,а тя ме намрази... Mr. Green
Така ,че сега и на теб ти го казвам-"ПРЕДСТОИ  ,тепърва предстои.....Твоята щастлива приказка Hug"
Виж целия пост
# 7
Ох, ами аз съм домошар. За мен хубавото бъдеще е къщичка с перденца, които съм избирала с часове по магазините, три дечица щъкат, у дома тати ме гушка и се приготвяме за гости. Ей, така си го представям.

Брей, много ми е криво тази вечер.
Извини ме, че ще ти срина мечтата...ама следобед прочетох един пост на мама с три деца на ръба на нервна криза.....Та медала има и обратната страна...А и три деца не щъкат, те вдигат къщата на главата си, вярвай ми! У нас като се съберат толкова деца аз гледам леко да ме няма понеже ми става главата квадратна....А и тати при такава лудница би искал да бъде на тихо...да речем в тоалетната и нникой да не го тормози...А ти изнервена да крещиш, че гостите всеки момент ще дойдат, а някой вече е бръкнал в яденето, оплескал тортата и разсипал салатата....Помисли и затова...а после мечтай.... Wink Wink Wink Wink
Виж целия пост
# 8
Моргана,била ли си на диета?
Защото всички сладкиши ми се струват най-вкусни,когато съм на диета Mr. Green
И аз мечтая за това,което мечтае Шокалдчето,ама ти си убийствено права....когато мечтата стане реалност........... ooooh!
,,,
Ох ама искам да добавя,че обикновенно салтата (руска салата)  не е разсипана ,а значително намляла,понеже тати е много изгладнял,след като е прочел  цялата възможна преса в тоалетната....И изобщо не разбира,че за мама е важно масата да е подредена и накипрена с красивите салфетки и  с крисатлите чаши(за специални Уж за специални случаи)................
Виж целия пост
# 9
..хм и аз си мечтая за къща, 3 деца и любящ татко..Ама след 3 часа сама със сина си и ме хващат нервите..в смисъл той постоянно вдига такава врява, че ми иде да си разбия главата в стената.. #Cussing out
Да, винаги най-добре изглежда "чуждото".. newsm78
Виж целия пост
# 10
Да, де..нали и аз това казвам...Като в старата поговорка - Най-много сълзи са се проляли по сбъднати мечти! Значи просто да внимаваме за какво си мечтаем Wink Wink Wink
Аз например мечтаех докато дребната беше бебе някак с магическа пръчка да стане поне на 3 годинки! Никак не си падам по бебета, исках да стане човече, което да ми отговаря! И затова сега съм супер щастлива понеже вече си ми е другарче.......та още не съм ревала по моята сбъдната мечта за момента....Но като стане пуберка ще мечтая да не ми отговаря толкова..... hahaha
Виж целия пост
# 11
А и тати при такава лудница би искал да бъде на тихо...да речем в тоалетната и нникой да не го тормози...

 hahaha Тати и с едно кротко бебенце си се завира по един час в тоалетната, за да не го притеснява никой.

Ама да знаете, че ще си имам трички, пък ако ще и мебелите да разглобяват... Ами че в мечтата ми има и мноого мила детегледачка, която идва всеки ден да ми помага и междувременно е станала близка приятелка на семейството. А може и да е мил детегледач  Thinking Така де, да не си вкарваме сами таралежа в гащите.
Само като си помисля как ще ги строя тричките да опаковат подаръците на Коледа!

А преди малко се подсетих от другата тема за една история за надежда, ще я напиша и тук. Преди години като скъсах с дългогодишния си приятел, с който уж семейство щяхме да правим, първо имах един период на еманципация. Разместих вкъщи всички мебели, махнах неговите неща, накупих си нови парцали, наизлизах се по заведения и .... се тръшнах вкъщи в леглото. Обявих стачка, че повече няма да си подавам носа навън - дори не пазарях, само за цигари изпълзявах, по цял ден се разхождах по нощница и се самосъжалявах. На приятелките си казах - който иска да ме вижда, да дойде при мен, аз няма да излизам. Следващия ми приятел, ако ще да дойде да ме намери вкъщи, аз няма да го търся. И точно така стана! По една страшна случайност настоящия ми все още мъж ме намери вкъщи, без да съм си подала носа навън нито сантиметър и си изживяхме страшно вълнуваща любов!

Е, вярно е, че тогава нямах още дете, но пък сега сме две красиви дами, да ги изядеш със станиола! Ако не е този, значи друг ще ни намери и щени направи щастливи.
Виж целия пост
# 12
Ни искам да се заяждам, ама само наличието на мъж ли може да ни направи щастливи?! newsm78 newsm78 Има една теория според която докато един човек не си стане самодостатъчен и себеуважителен не бива да започва връзка. В противен случай ще има връзка-патерица, с която компенсира липсващото си себеуважение. Отплеснах във философски разсъждения...сори.
Виж целия пост
# 13
Ни искам да се заяждам, ама само наличието на мъж ли може да ни направи щастливи?! newsm78 newsm78 Има една теория според която докато един човек не си стане самодостатъчен и себеуважителен не бива да започва връзка. В противен случай ще има връзка-патерица, с която компенсира липсващото си себеуважение. Отплеснах във философски разсъждения...сори.
Моргана,
 Hug
И аз вярвам, че в това е ключът..
Няма как някой да ме направи истински щастлива, ако не съм в мир със себе си и не цивря всяка минута, че не е до мен..))
Виж целия пост
# 14
Моргана, не, не съм си самодостатъчна. Опазил ме Господ да бъда.
Да бъда сред хора, които обичам и ме обичат, някой да има нужда от мен и аз да се нуждая от някой - това за мен е щастие. Такива близки хора могат да бъдат и майка, брат, приятели, но истината е, че една жена има нужда и от любовта на мъж.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия