трудно акане на 4 месечно кърмаче и захранване

  • 1 627
  • 12
здравейте момичета,
имам момиченце което след три дни ще навърши 4 месеца, все още сме само на кърма, не иска да пие вода. Но от известно време  започна да ака трудо, днес ни беше 5 ден, бях се побъркала, изпила бях много сокове от круши, слив и нямаше ефект. Вчера и дадох две лъжички пюре от круша с надеждата то да я разхлаби, но днес сутринта след неспане и плач цяла нощ и дадох дуфалак, и със малко помощ с термометър успяхме да се изакаме.
Искам да ви питам, да продължавам ли да и давам по малко пюре, мислех да започна със зеленчуково пюре към 4 месеца и половина , по въвет на педиатърката, но заради този запек дадох круша.
Тя доста време имаше колики и не ми се ще даи давам още пресен сок, вие какво мислите.
Виж целия пост
# 1
Аз мисля, че има значение и ти какво ядеш (освен сливите и крушите)...
Виж целия пост
# 2
В момента, в който дадох морков (почти на 5м.), беба се запече и почна да ака на 4-5 дена. Питах педито, каза че е нормално. Simple Smile
Аз лично в момента мъча да давам плодово пюре, за да може да се изхожда. Само веднъж я мъчих с термометър и повече не съм правила това нещо. Naughty
Сок не съм давала още Thinking
Виж целия пост
# 3
Малкият докато беше само на кърма акаше веднъж на 2-3 дни. Доста рядко. След като започнахме захранване и то с морков - акаше всеки ден, твърдо. След въвеждане и на плодови пюрета (круши и сливи) стана пак по-рядко, всеки ден.

Дъщеря ми, само на кърма и плодови сокчета (беше преди 12 години) около 2-3 месец се изхождаше по веднъж на 7-8 дни - доста рядка консистенция. Дуфалак не помагаше. Само термотетър или сапун. Когато започна плодовите пюрета се оправи.
Виж целия пост
# 4
При дъщеря ми помагаше пюре от тиква, но аз започнах да захранвам на 6 навършени месеца. А педиатъра ти какво казва по въпроса?
Виж целия пост
# 5
Аз дадох сок от круша на 2,5мес./30мл./ От Дуфалака го болеше коремчето.
Виж целия пост
# 6
Може би не е могла да спи и е плакала, защото я е боляло коремчето от крушата!
Моето бебе, докато беше само на кърма(до 6 и 1/2м) акаше на три, четири,понякога и пет дни, но определено не беше запечена. В началото се притеснявах, но после се успокоих, защото наддаваше чудесно, беше жизнена и явно беше от тези бебета, които усвояват кърмата почти напълно!
Ако много се притесняваш и има кой да ти донесе от чужбина глицеринови свещички, това ще е най-добрият вариант, който да използваш от време на време!
Виж целия пост
# 7
В същото положение съм. В началото акаше по 2-3 пъти на ден, през последния месец спря, по1 на 2-3 дни, като консистенция е рядко, дори течно, при опит с термометъра нищо не се получава.  От втория месец давам сок по малко. Заради неакането от 2-3 дни започнах да давам плодово пюре - от праскови, вчера е изяла 50 мл. Първите дни акаше, първия ден дори и 2х,  днес още не е.щом е течно, мисля да се въздържам от дуфалака.
Виж целия пост
# 8
Моето дете беше по същия начин. Педито каза да ме води консистенцията на акото, а не честотата на изхождането. Ние акахме по-рядко, но не беше запек. Всичко се оправи след като почнахме да даваме плодовите пюрета от 3 месец, при условие, че тогава още кърмих. Сега е на 6 месеца и се изхожда всеки ден, като имаш в предвид, че само 2 пъти в деня е на мляко.
Виж целия пост
# 9
    Иначе бебето как наддава? Имаш ли си кърма и на поискване ли го кърмиш?
Моят съвет е да изчакаш със захранването и водата. Щом има още колики,не е готово да приема друга храна. Кърми го,избягвай продуктите от краве мляко,пържените и пикантни храни. При всички случаи е по-добре да поставиш глицеринова свещичка или парченце краве масло в дупето,но не давай още круша,сокове-рано е. Това за кравето масло го знам от педиатърката,при моите деца помагаше.
Виж целия пост
# 10
Здравеите мами,
моята е на 9м и 1седмица, към края на 2 м имахме същия проблем и само сапуна ни оправи- сутрин и вечер по едно и също време всеки ден, после стана толкова редовно  че си знаехме часа - в 8 и в 20 ч. , но като почнах захранването малко се пообърка и сега е 1 на ден, но по различно време.Плодовите ги започнах когато беше на 3м и 17 дни, сока на 2м и 17 дни, после зеленчуковите, месните, а накрая риба- към 7м.Има и една храна от която се ака по лесно - фризовом - около 10-11лв кутията- замества адаптираното мляко.Аз съм доволна от нея.
Но наи-добре говори с педиатъра!!!
Виж целия пост
# 11
Макар и през дупето, не е ли опасно кравето масло?!  Thinking
Виж целия пост
# 12
Възможно е пюрето да й обърква стомахчето ако още не е готова за захранване, но е възможно и да сте във фаза на скок в растежа, когато поетата кърма се усвоява напълно?
Как е пишкането? Урината не е малко, тъмна на цвят и миришеща зле, нали?

Изчакай малко със сокчето, по-добре кърма  Peace. Цял живот после ще може да се наслаждава  на различни сокове и пюренца  Simple Smile

Становище на Американската академия по педиатрия относно соковете

Защо нашите майки са ни давали сок (и защо няма нужда ние да дав … ите деца от рано)

Относно запичането и разхлабването, виж това: http://www.zadecata.com/vkuhniata/Zdr_diet_hranene/Zapichashti_r … bvashti_hrani.htm Но това е за ТЕБ Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия