Как да подготвим таткото за раждането

  • 2 311
  • 59
Независимо дали таткото ще присъства на самото раждане или не, той трябва (според мен) да се подготви за идването на бял свят на бебето. Интересно ми какво правят другите двойки в тази посока, включително и вече миналите по този път.

Засега ние с нашия татко активно си комуникираме и си говорим с бебчо, както и му давам да чете истории за раждане и даже днес дори изгледа едно клипче с раждане. Определено забелязвам, че изпитва боязън от самото раждане, която се надявам да се стопи с времето.
Виж целия пост
# 1
Като се замисля, нашия бъдещ татко не го подготвяме много Thinking Аз му разказвам разни неща, но той в повечето случаи ме гледа с недоумение... hahaha Цитирам "Каква е тая фАтална морфология?!" hahaha В никакъв случай не мога да кажа ,че е незаинтересуван, просто материята за раждането му идва в повече.
Иначе и ние отсега си говорим на бебо, представяме си заедно какво ще е като се роди живот и здраве...

П.П. От къде е това филмче за раждането, аз отдавна се опитвам да намеря да изгледам едно такова, но без резултат.Ще съм ти благодарна ако споделиш! 
Виж целия пост
# 2
Никак не съм го подготвяла. Просто не съм мислила, че има нужда от специална подготовка.
Виж целия пост
# 3
И аз не съм подготвяла никак мъжа ми, излезе в някои отношения обаче по-подготвен и от мен ... Crazy Не за самото раждане като процес, там си се бях настроила аз, но за това какво е да си с новородено бебе в къщи ... Добре ,че беше край мен и беше свободен първите 2 месеца, че имам чувството че не спяхме въобще...Взимахме бебчо на смени за да дремне другия...Добре ,че този период мина вече ... ooooh!
Виж целия пост
# 4
Никак не съм го подготвяла. Просто не съм мислила, че има нужда от специална подготовка.

И аз така  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Че какво да го подотвяш, да не ражда той? Crazy
Виж целия пост
# 6
Аз споделях с него всичко ново, което съм научила за майчинството и раждането (четях доста), обсъждахме какво би се променило, след като дойде бебето и какво бихме искали да си запазим същото. Опитвах се да разбера той какви очаквания има, след като се появи бебето и как да отговоря на тях. Опасявах се, че ще се дразни, че бебето ще заеме голяяяяма част от времето и вниманието ми, но за щастие, не е така.
Общо взето, всички решения и за раждане, и за покупки, и за гледане на бебето ги съгласувам с него и ги обсъждаме, дори да знам, че накрая пак ще стане, както аз съм си решила. За мен беше важно той да е въвлечен и да си поделяме радостите и отговорностите около бременеенето и отглеждането Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Не съм го подготвяла за раждането на децата ни. Себе си подготвях, то остава и него да бях тръгнала да успокоявам... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Засега говоря по темата много подмолно и нарядко- колкото да го сугестирам какво да очаква. Това правят фокусниците- менталисти- вкарват ти мисъл в главата, а после феноменално четат мисли.

Не знам какво ще е раждането, ще пробвам нормално, че имам граничен таз. То ще си покаже дали таткото е готов психически да присъства.

Иначе се кефи на ехографските прегледи, но то си е забавно. Е, позагрижил се е. Даже днес ми каза, абе ти трябва да се научиш с какво се храни бебе Joy  Не бе, ше го държа гладно...

Филмчета за раждане има колкото искаш в Ю Тюб, само трябва регистрация.
Виж целия пост
# 9
Точно в тези ми периоди хич не ми е било до това,
дали таткото ще получи, или не психично разстройство ooooh!
...после пък да се чудя как и него да успокоявам... Crazy

...или да му лея куршум ooooh! Laughing
Виж целия пост
# 10
Че какво да го подотвяш, да не ражда той? Crazy
Peace
Виж целия пост
# 11
Е той ли ще ражда, че да го подготвям Thinking
Виж целия пост
# 12
За самото раждане не виждам смисъл таткото да се подготвя, освен ако не присъства.
По- важно е как да го подготвим за това,че вече е баща.
Защото при доста от мъжете раждането като физиологичен процес не е събитието на живота им.
Тяхното най-важно събитие е първото докосване до собственото им дете.
Виж целия пост
# 13
Нищо конкретно не сме правили. Просто той трябваше да свикне (трябваше му малко време), че ще става тати.  Peace
Виж целия пост
# 14
За самото раждане не виждам смисъл таткото да се подготвя, освен ако не присъства.
По- важно е как да го подготвим за това,че вече е баща.
Защото при доста от мъжете раждането като физиологичен процес не е събитието на живота им.
Тяхното най-важно събитие е първото докосване до собственото им дете.
Много добре казано  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия