пневмококи в нослето

  • 4 160
  • 14
Здравейте,аз съм нова но имам проблем с детето ми,което е на 2,5г.и днес му откриха пневмококи в нослето.От един месец сменяме АБ итози вече ни е четвърти поред,а не помага.Ще ми каже ли някой дали е лекувал такова нещо,с какво и има ли ефект от "Клацид".Благодаря
Виж целия пост
# 1
........грешка
Виж целия пост
# 2
Би трябвало да имате и антибиограма щом е изолиран пневмокок...По принцип Клацид действа, но най-добре се преценява по антибиограмата. Какво точно заболяване лекувате с тези антибиотици  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Цитат
детето ми,което е на 2,5г.и днес му откриха пневмококи в нослето.От един месец сменяме АБ итози вече ни е четвърти поред,а не помага.Ще ми каже ли някой дали е лекувал такова нещо
Направете оЩе една микробиология и Ще откриете оЩе поне стотина бактерии от всякакьв вид.
Може детето да е обикновен носител на пневмококи и ниЩо повече.Жалко е,че веднага се zапочва борба с теzи животинки...
Виж целия пост
# 4
Да, лекувахме се с Клацид точно на вашата възраст от ангина, после Ст. пнеумония в гърлото- лекувахме ги с локален антибиотик в нослето. Тази година ни откриха Ст. ауреус в нослето и пак- с локален антибиотик. Хомеопата, при която започнах да го водя ми каза, че локалните АБ правят бактериите резистентни и така всеки път може да се друг вид коките. До сега се лекувахме от вируса с повръщане и разтройство, дойде ред да борим и останалите причинители на вечната му кашлица  Tired
Виж целия пост
# 5
а на нас ни откриха стрептокок вгърлото не е пил аб нито хомеопатични и така вече 10 месеца  Дали му вреди този с т арептокок  може ли да се премахне с          някакво хомеопатично       незнам  ако някои знае даите съвет
Виж целия пост
# 6
Зависи какъв е стрептокока. Д-ра ни каза, че ако няма клинична картина не се пипат, но в нашия случай си трябваше лечение. Най- добре е лекар да те консултира, а дали ще е хомеопат или от поликлиниката- ти решаваш! Успех!
Виж целия пост
# 7
благодаря ви  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
благодаря на всички,които са дали отговор на тази тема,в крайна сметка още сме на АБ-ЗИНАТ,но вече всичко отшумява и може би сега пак трябва да направя посявка,за да видя дали сме убили бактерията,стискайте палци.Пак ще ви пиша
Виж целия пост
# 9
И ние сме от доста време с тази бактерия,вече съм категорична ,че няма да я морим,след като не ни създава проблеми.Просто не виждам смисъл,да пием антибиотици по 10 дни  и като я пусна на градина всичко да се повтаря отново и отново.Само като видя гнойните гурелчета около очичките на децата в групата и зелените сополчета ,ми става ясно че не мога да се преборя с това,докато е в тази среда.Просто се моля гадините да не ни създават проблеми!
Виж целия пост
# 10
Да обаче нашите гадини ни създават проблеми,защото слизат към гърлото,после става гной и така вдигаме 40 градуса,и няма как да не пием АБ.За два месеца сме изпили 6 АБ,и незнам дали пак да го пускам на ясла,но пък ако не го пусна ще загубя мястото за градина и въобще пълна какафония.Все пак благодаря на всички отговорили
Виж целия пост
# 11
Моята дъщеря месец и нещо кашляше и личната сменяше само сиропа за кашлица-съответно без никакъв ефект.Направихме снимка за пневмония и излязоха петна по дробовете,пихме Аугментин и УЖ се оправи към края почнаха"любимите ми" сополи с цвят зелен.Заведох я на УНГ(лятото правихме парацентеза та при същата лекарка),взема проба от нослето и ходихме в лаборатория.Направихме антибиограма и към 6 от 12 АБ беше резистентна(вкл. и Зината който ти пишеш).При такъв вид гадини трябва да се прави антибиограма за да видиш кое точно ще ги изтреби.Пихме Клацид 10 дни и сега и пръскам ИРС19 докато свърши.Много упорита гадинка е това,без антибиограма не знам как ще се постигне положителен ефект.
Виж целия пост
# 12
Здрасти мая06,ние направихме въпросната антибиограма,но мисля че я направихме много късно,защото сина ми беше изпил вече 4 АБ към които е резистентен,и на петия вече се оправи,но от днес пак е на градина, а там със сигурност има поне едно дете-носител на тази бактерия.И все пак се надявам да му вдигна имунитета с нещо/и аз незнам какво/,за да не се разболява толкова често.Ти имаш ли някакви предложения?
Виж целия пост
# 13
Незнам и аз какво да ти отговоря на тоя въпрос вече  ooooh!(просто се чувствам безсилна вече от това което ми мина през главата).Лекарката УНГ ми назначи този ИРС19 по два пъти в нослето на ден докато свърши(купува се само някъде от чужбина,вноса му тук е спрян,има го в Турция най близо ако имаш нужда и те посъветва лекар с който разговаряш по въпроса и е удобрен от него мога да ти поръчам).Като свърши ИРСа Респивакс по схема за 3 месеца.Всяка седмица по една капсула осцилукокцинум защото Респивакса е само против бактерии а знаеш идва сезона на вирусите.Може би ако някой друг се включи с съвет за нещо против вируси което може да се комбинира безпроблемно с респивакса ще е много полезно  Peace
Виж целия пост
# 14
Давах на Боби Респивах и той въпреки него хвана 2 от коките, които са убити в него (Респивакса). Сега давам Септилин- сироп, от 2 седмици нямаме оплаквания.

Моята дъщеря месец и нещо кашляше и личната сменяше само сиропа за кашлица-съответно без никакъв ефект.Направихме снимка за пневмония и излязоха петна по дробовете,пихме Аугментин и УЖ се оправи към края почнаха"любимите ми" сополи с цвят зелен.Заведох я на УНГ(лятото правихме парацентеза та при същата лекарка),взема проба от нослето и ходихме в лаборатория.Направихме антибиограма и към 6 от 12 АБ беше резистентна(вкл. и Зината който ти пишеш).При такъв вид гадини трябва да се прави антибиограма за да видиш кое точно ще ги изтреби.Пихме Клацид 10 дни и сега и пръскам ИРС19 докато свърши.Много упорита гадинка е това,без антибиограма не знам как ще се постигне положителен ефект.
Нещо подобно беше и при нас и след Клацида се оправихме, но временно. А при УНГ се оказа, че 3тата сливица е уголемена. Приказка  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия