За успокоителните

  • 55 782
  • 36
Здравейте! Може би има такава тема, но не успях да я открия. Опитвам се да забременея, но проблема не  е в това, че още не съм успяла. Проблемът е че съм много притеснителна и от най-малкия проблем да кажем по-силна болка съм в състояние да изпадна в паника-стомаха ми се свива на топка, започва да ме боли, пулса ми се ускорява, въобще ошашквам се отвсякъде. До сега при нужда вземах деанксит, но не мисля че е препоръчителен при бременност. Опитах с мента, глог и валериана, но нямаше ефект. Ще се радвам да споделите своя опит какви успокоителни могат да се вземат при бременност, та били те дори билкови или хомеопатични.
Виж целия пост
# 1
Аз пък имам проблеми със съня (на последък по рядко де) и доктотрите ми казаха 4е е на нервна по4ва. Аз оба4е пия валериан, мента и глог и това ми помага. Защо не пробваш с те4ен валериан, мисля 4е не е вреден при евентуална бременност и е доста по силен от тези комбинираните хап4ета. А най добре се консултирай с лекар по въпроса Wink
Виж целия пост
# 2
най добре се консултирай с лекар по въпроса Wink

Именно!
Виж целия пост
# 3
Мога да напиша книга за зависимостта от успокоителни.
Аз бях твоя случай и до сега частично съм.
Свързано е с вегетативната нервна система , и сърцебиенето и потенето на ръцете, понякога ти е толкова лошо, че имаш чувството, че ще припаднеш и те обзема паника и тогава...хапченце за спокойствие.
Аз работех в телевизия преди да дойда в редакцията на едно издателство и в тези 10 годинки от живота си станах зависима от някой неща.
Подходящата среда и си готов.
Ще говоря направо, преди пет години разбрах, че съм на път да стана алкохоличка. Моя приятелка е психиатър при алкохолиците във Медицинска академия.
Отказах тази зависимост от раз, но пиех реланиум, 3 пъти на ден по 10 мг.
Между другото докато пиех алкохол, гълтах и успокоителни, защото махмурлукът ми беше- ад.
След като отказах алкохола, след една година намалих реланиума на половина, после го заместих с лексотан.
Миналата година минах на Лекотам по едно на ден.
Сега само в краен случай по половинка, в останалото време валериан и ако ми хлопа сърцето и се потят ръцете литри вода и валидол под езика.
Зависимостта е опасно нещо, минах през него, отказах се и ЗНАМ.
Няма да усетиш как не можеш без тези хапчета, после ще спрат да ти действат и ще увеличиш дозата.  
Знам, че за вегетативната нервна система изписват успокоителни, повярвай НЕ СА БЕЗОПАСНИ.
Преоткрии лечебното действие на минералната вода и не си мисли, че ментата, глога и валериана са слаби лекарства и няма да ти помогнат, повярвай помагат, но не пречат като другите.
Имаш и още един мотив -- трудно се забременява след такива хапове.
Вредно е за плода даже и да си бременна.
не си мисли, че след като забременееш, ще ги откажеш от раз, това е дълъг процес.
Много дълго стана, но не ми се ще някой да ми повтаря грешката, защото само аз си знам как се борих с алкахализма, после с хапчетата.
Пет години вече съм така и се чувствам добре, а с вегетативната нервна система се оправям с валидол, вода , шоколад, и мисълта, за нещо хубаво, като бебе например.
Виж целия пост
# 4
Моля, това което съм написала да не се коментира, момичета.
Разкрих нещо на девойката, за да `и светне лампичката пред очите.
Разкрих нещо от което се срамувам, но същевременно съм горда, че се справих.
Виж целия пост
# 5
Мила, много ми стана тъжно като про4етох какво си преживяла   Sad поздравявам те за силния характер и 4е си успяла да се справиш със ситуацията (малко хора успяват).


А знаеш ли към валериана дали има зависимост? Аз поне не съм забелязала такава до сега... пия примерно 5/6 пъти в месеца по 2/3 хапа обикновенно през ноща, ако не мога да заспя
Виж целия пост
# 6
Няма зависимост, това са таблетки на билкова основа и бременни ги пият.
Благодаря за топлите думи.
Виж целия пост
# 7
БРАВО  Дара !  Hug
То си е за гордост !
Виж целия пост
# 8
и аз ти благодаря за бързия отговор, 4увала съм и преди 4е и бременни го пият, ама все пак ... друго си е да го 4уеш още веднъж Wink
Виж целия пост
# 9
Скъпа рмрадост. Проблема ти е доста разпространен.
За хомеопатично лекарство бих ти препоръчала Седатив ПС, иначе всичко зависи от теб.
Ето ти една статия  по въпроса. По-интересни са коментарите и споделения опит към нея.
Виж целия пост
# 10
Прочетох и аз статията-хубаво, но много страшничко става, а нещата са къде по-прости.
Ами като те хванат нервите в асансьора, нормално дни след това да го избягваш.
Когато направих подобен пристъп на паника в подлеза на Университета, година не влизах там сама.
Въпросът с паническите разтройства е свързан с нервните окончания на вегетативната нервна система, с такова оплакване те пращат на психолог, а той ти надрънква куп глупости.
Ако кажеш `майна та му`, както препоръчват психолозите не става, защото не знаеш кога и къде ще ти прилошее.
тия състояния не ги предизвикваме, но можем да ги усложним и задълбочим със страха си и мисълта за тях.
За лечение най-доброто и безобидно е валериана и валидола.
А за справяне с психиката, защото проблема е на 50 процента психологичен -- никакви мисли, ама на мен така лошо ми беше, пак ще се повтори, аз съм втора категория човек, не съм като другите.
Мисленето се обръща в посока-колко съм добре, какъв щастлив човек съм, денят е хубав, чакат ме приятни емоции.
На мен най-много ми помогна шопинг терапията.   
Виж целия пост
# 11
Момичета, благодаря ви за бързите отговори и помощта ви. Дара, благодаря ти че сподели опита си с мен, искрено се възхищавам от смелостта  че го направи, радвам се и те поздравявам че си постигнала толкова много.  bouquet Благодаря ви.
Виж целия пост
# 12
Така е Дара, права си. Всичко зависи от волята и начина на мислене.
И аз имах подобни пролеми, макар и много по-леки. Явно попаднах на свестен лекар, който ми каза, че може да ми изпише един куп лекарства, но те реално не лекуват и освен това водят до пристрастяване и най-доброто би било, ако сама успея да си помогна чрез воля и начин на мислене.
Така и направих, макар, че и до днес винаги си нося в чантата Лекотам /въпреки, че не го пия, самия факт, че е там ме успокоява/.
Виж целия пост
# 13
браво, дара!!! трябва да си горда, не да се срамуваш! малко са хората, преборили се със зависимост към нещо.
rmradost, деанксита няма да ти помогне кой знае колко, честна дума. най-добре го спри. по принцип, докато си бременна, не можеш да взимаш успокоителни - вредят на плода.
Виж целия пост
# 14
Айде и аз да се включа, макар че пиша в Проблемното забременяване в дира.
Мисълта за хапчето в джоба, което никога не си изпил наистина помага.
Мило момиче, на мен ми бяха предписали комбинация от деанксит и ксанакс. След 5-тото хапче ксанакс, реших, че това не е за мен и реших да остана насаме с психиката и волята си. Е... издържах, и нищо, че съм проблемно забременяваща с все още неустановен стелитет, съм жива и съм тук. Споко!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия