Имате ли такива приятели?

  • 3 506
  • 43
 С тях не се каните взаимно на лични и семейни празници,не се събирате без повод на софра,понякога пропускате да се поздравите за Коледа или Великден,дори не ги включвате в графата "приятели",когато правите "преброяване" на наличните...Те не ви досаждат,не ви товарят с проблемите си,поради което,може би, често забравяте за тяхното съществуване...Но ако за нещо опрете до тях,без значение дали е дреболия или голям проблем-те са винаги на линия,никога не са ви отказали помощтта си и са ви я оказали без дори намек за укор,че понякога сте ги пренебрегвали...
 
Виж целия пост
# 1
може би нямам, защото приятелите с които поддържам контакти постоянно и са до нас винаги, обикновенно те помагат.
в твоя случай, ако не те притеснява това, ок.
Виж целия пост
# 2
За мое щастие не. Не съм използвачка и се надявам и другите да не ме включват в тази категория!
Виж целия пост
# 3
Имам..за щастие..)

10 години живях в друг град и се виждахме и чувахме от дъжд на вятър..
Но когато съм имала нужда, винаги са били насреща...
Виж целия пост
# 4
Това за мен не са приятели, а просто познати.
Но аз не съм от хората, които ще тръгнат да ангажират познати, с които се чуваме от време на време, ако имам някакъв проблем.
Ако вече няма кой друг да ми помогне, да, но подобни използвачески маниери много мразя.
Виж целия пост
# 5
Бих се срамувала от себе си, ако гледам на някой познат по този използвачски начин.
От човек, на когото не съм се обадила е така да питам как е, не бих поискала услуга, също както на мен ми е било неприятно , когато някой се е опитвал да го практикува спрямо мен.
Виж целия пост
# 6
Не знам как бих могла да "опра" до такива познати.  Никога не бих се осмелила да се обадя да искам услуга от някой, който не смятам за приятел.  Виж, ако някой познат случайно ми направи голяма услуга напълно безкористно, бих го включила в списъка с приятели и бих почнала да поддържам връзка не заради за услугата, ами защото ценя хора, които са услужливи без задна мисъл.
Виж целия пост
# 7
Да, имам такива приятели. И за мен те са истинските приятели. Това, че се виждаш и си лафиш с някой редовно не значи, че може да разчиташ на него и съответно аз не го слагам в графа приятели, а по скоро приятна компания за лаф и за маса. Приятел е този, на когото можеш да разчиташ, без значение колко често го срещаш или чуваш
Виж целия пост
# 8
Да,за последното съм съгласна,но тук май се отнася само до случаите,когато се обаждаш на тези хора само,когато имаш нужда от тях. Или аз съм разбрала грешно newsm78
Виж целия пост
# 9
Да , имам и такива на които аз звъня , когато имам нужда , както и такива , които при нужда ми звънят на мен.Във втория случай не се обиждам и не се чувствам използвана , напротив - приемам го като оказано доверие и давам всичко от себе си , за да помогна.
Виж целия пост
# 10
За щастие имам. Не че съм забравила за тяхното съществуване, но се виждаме веднъж годишно, един - два часа са ни достатъчни, за да си кажем най-важните неща. И винаги можем да разчитаме една на друга. Доказано.
Обратното, тези, с които бяхме денонощно, "дупе и гащи", се оказаха приятели само за маса.
Виж целия пост
# 11
Не че съм забравила за тяхното съществуване, но се виждаме веднъж годишно, един - два часа са ни достатъчни, за да си кажем най-важните неща. И винаги можем да разчитаме една на друга. Доказано.
Обратното, тези, с които бяхме денонощно, "дупе и гащи", се оказаха приятели само за маса.
Ето това имах предвид
Виж целия пост
# 12
Аз не разбирам едно нещо-- ако живеете в един град с тези приятели защо се виждате само веднъж годишно?  А защо се виждате редовно с хора, на които подозирате, че не можете да разчитате?

Виж целия пост
# 13
Имам. Животът ни завъртя на различни страни и се виждаме рядко. Въпреки че се старая да не пропускам празник да ги поздравя, и това се е случвало. И на тях се е случвало. Но точно защото сме приятели, знаем че винаги можем да разчитаме един на друг.
Виж целия пост
# 14
Аз не разбирам едно нещо-- ако живеете в един град с тези приятели защо се виждате само веднъж годишно?  А защо се виждате редовно с хора, на които подозирате, че не можете да разчитате?
Не живеем в един град, но не живеем и на далечно разстояние една от друга. Просто ежедневието ни е грабнало по различни ангажименти и пътеки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия