Бебеправене по време на развод??!

  • 5 015
  • 50
Здравейте момичета.

Бях женена за грък. 2006 се завърнах в родната България и от тогава съм с нов приятел до момента с който вече искаме бебче. Обаче тъй като гръцката съдебна система е страшно тромава,стана вече 2 години а развода с гърка още се влачи.
Четох някъде из темите,че ако сега забременея от приятеля си детето трябвало да вземе името на бившия ми съпруг ???? #Crazy newsm78 . Не искам да чакам повече!!! Първото дело е минало успешно но сега трябва мине и второ за да се разведем окончателно а това може да отнеме и още година с тяхното темпо.
Та мисълта ми е, някой запознат ли е как стои този въпрос ? Или евентуално към кого мога да се обърна да се просветя по въпроса,защото наистина ми е важно Confused
Виж целия пост
# 1
Трябва да се консултираш с адвокат, който да е наясно с гръцките закони. Според българските всяко дете, родено по време на брака и до 9 месеца след приключването му се води на съпруга.
Виж целия пост
# 2
Трябва да се консултираш с адвокат, който да е наясно с гръцките закони. Според българските всяко дете, родено по време на брака и до 9 месеца след приключването му се води на съпруга.
Peace
Виж целия пост
# 3
Да но кой бг адвокат ще е запознат с гръцкия закон? newsm78 И въобще като дойде ред да се записва детето гръцкия ми бивш брак фигурира ли някъде в бг ??? newsm78
Виж целия пост
# 4
Да но кой бг адвокат ще е запознат с гръцкия закон? newsm78 И въобще като дойде ред да се записва детето гръцкия ми бивш брак фигурира ли някъде в бг ??? newsm78
E какво искаш да кажеш, че след като си омъжена в чужбина, бракът ти тук е невалиден?!!!!
Виж целия пост
# 5
AGAPH, за съжеление не мога да ти помогна с име на адвокат, но колкото и да не ти харесва, съпругът ти и бракът ти не са бивши до излизане на окончателното решение. Ако направите дете сега, май ще трябва да се води съдебно дело за доказване на бащинство. newsm78 Може и да греша, говори с адвокат! На твое място бих изчакала със забременяването.
Виж целия пост
# 6
Пиши лично на Пела.
Виж целия пост
# 7
AGAPH, за съжеление не мога да ти помогна с име на адвокат, но колкото и да не ти харесва, съпругът ти и бракът ти не са бивши до излизане на окончателното решение. Ако направите дете сега, май ще трябва да се води съдебно дело за доказване на бащинство. newsm78 Може и да греша, говори с адвокат! На твое място бих изчакала със забременяването.

Не, не грешиш. Делото ще е за отказ от бащинство. Попитай Пела, тя е бракоразводен адвокат.
Виж целия пост
# 8
Да но кой бг адвокат ще е запознат с гръцкия закон? newsm78 И въобще като дойде ред да се записва детето гръцкия ми бивш брак фигурира ли някъде в бг ??? newsm78

Зависи дали си го регистрирала ( брака) в България.
По принцип си (била) длъжна да го регистрираш, ако е сключен в Гърция.
Ако не си го направила сигурно можеш да го запишеш някак и без статут "омъжена", т.е с името на баща му на бебето.
Адвокат най-добре може да те посъветва.
Виж целия пост
# 9
Ако си сигурна в новия приятел - прави си бебето спокойно. Минала съм през това. Просто след развода  бившия ще трябва по съдебен ред да оспори бащинството с 2 свидетели. В делото ти, естествено,  ще подтвърдиш, че детето не е от него. Така не се налага да се плаща за ДНК експертиза. След това по съдебно решение - детето става с баща - неизвестен и ако решите с новия приятел той може да го припознае. Но аз тази операция я прескочих - просто  исках да бъда единствен представител на детето си.
Виж целия пост
# 10
Действай!  Grinning
Какво по-добро отмъщение на бившия от това, да му натресеш за наследник чуждо дете?  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Момичета,благодаря ви ,че се включихте но не ме разбрахте правилно. Бившия си е бивш  - той няма изобщо да претендира за нищо нито пък ще прави проблем за каквото и да е , разделили сме се като цивилизовани хора и то още преди 2 години. Мен ме интересува аз да нямам евентуален проблем с това детето ми да носи името на истинския си баща тоест сегашния ми приятел-това е. А що се отнася до брака-да в Гърция е сключен и не съм го регистрирала в Бг,защото не знаех,че трябва ? newsm78 , по документи тук се водя неомъжена та затова се питам изобщо някой ще разледва ли това след като бебето се появи на бял свят...... ooooh!
Виж целия пост
# 12
AGAPH обърни се към Пела. В каквито и отношения да си с бившият си съпруг, има формалности и те изискват време.
Виж целия пост
# 13
Действай!  Grinning
Какво по-добро отмъщение на бившия от това, да му натресеш за наследник чуждо дете?  Mr. Green

егати и гадоста... Sick
Аз съм на мнение,първо да си приключиш окончателно нещата,тогава да предприемаш нещо толкова важно. Peace
Виж целия пост
# 14
AGAPH, в Гърция нямаш ли си представител по това дело? Обърни се към него. По-горе са ти казали как стоят нещата с БГ законодателството, ама там....?

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия