разглезване

  • 1 069
  • 17
 Какво мислите по въпроса с приспиването на ръце? Бояна всеки път като заспива е на ръце,не съм опитала да я оставя да плаче,защото ми става мъчно. Ще свикне ли с този начин на заспиване? Оставяхте ли бебчетата да плачат, за да се изморяват? И въобще  как да я занимавам като е будна?
Виж целия пост
# 1
И аз имам същите колебания...пробвах да я оставя да се нареве, ама освен че ми стана жал, тя направо посиня от рев и так асе дереше - сякаш ръждясали ламарини се стържеха Shocked
та сега май заспиваме повече на ръце - докато се храним още почва да й падат клепачите и се унася.......
иначе като будува пак сме на ръце-още не може много да си се занимава самичка, май ни е рано още за гукането,а?
иначе мърка, издава разни звуци и като й омръзне надава вой и аз пристигам и почваме гушкане и дундуркане и докато заспи, ако заспи!
Ама все си мисля ~по-скоро се надявам, че няма да я разглезя чак много Wink
Виж целия пост
# 2
Моят син съм го разнасяла на ръце колкото си иска. Simple Smile Обаче да видиш сега как ме бута и пищи като го гушна Laughing, откакто се научи да пълзи сам спря да иска да го гушкам. Не знам, аз лично не смятам, че децата се разглезват от това, че им показваш обичта си, че ги успокояваш и им предаваш топлината и спокойствието на тялото си. Смятам, че майките ги усещат тези неща и разчитайки на майчиния си усет се надявам да не отгледам един глезльо  Wink
Виж целия пост
# 3
Какво мислите по въпроса с приспиването на ръце?
Ne мисля хубави работи Thinking, обаче сина ми е същата работа ooooh!. Ще отмине.
Виж целия пост
# 4
Децата са различни.
Някои имат нужда точно от това...не ги лишавайте.
Израства се.
Виж целия пост
# 5
и аз си мислех за това. Ама то като заплаче милото - как да го оставиш Cry
Виж целия пост
# 6
и аз съм на мнение, че детето не може да се глези толкова мъничко, щом плаче нещо не му е ок. Винаги давам нужното внимание на детето си. Така смятат, че е правилно и почти всички цивилизовани педиатри.
 Обичам я и я гушкам и прегръщам непрекъснато. Мисля, че вече изграждаме хармония по между си и така няма начин да се стигне до разглезване.
 Успех!
Виж целия пост
# 7
Моят син съм го разнасяла на ръце колкото си иска. Simple Smile Обаче да видиш сега как ме бута и пищи като го гушна Laughing, откакто се научи да пълзи сам спря да иска да го гушкам. Не знам, аз лично не смятам, че децата се разглезват от това, че им показваш обичта си, че ги успокояваш и им предаваш топлината и спокойствието на тялото си. Смятам, че майките ги усещат тези неща и разчитайки на майчиния си усет се надявам да не отгледам един глезльо  Wink
И аз смятам така, бебетата са твърде малки за да се разглезят. И ние се носим на ръце по цял ден и се приспиваме пак така, пробвах да го оставя да плаче, но не, реве с часове. И взема ли го след това на секундата заспива. Вече спрях да правя опити сам да го оставям да заспива.
Виж целия пост
# 8
И ние имахме такъв период.Ако не се носехме на ръце,не заспивахме.Слава богу отмина,та сега детенце си заспива само с една пелена на о4ите Grinning
Виж целия пост
# 9
Като навърши 2 месеца и половина сложихме сина ни да си спи в неговата стая в креватчето си. Решихме, че е готов за това и му е дошло времето. Преди това сме го приспивали на ръце, с люляне, пеене и други такива. След това пак се се случвало да го приспиваме на ръце, но само през деня и то по-често татито, че аз нямам сила.
Виж целия пост
# 10
Според мен бебчето е толкова мъничко още,че няма основания да си мислиш,  че ще се разглези.То още има огромна нужда да е до мама, да я усеща,постепенно ще отвикне да заспива на ръце.На мен все ми казваха да не я свиквам така и сега понякога съжалявам, че не си я носих повече. SadИ аз не съм я оставяла да плаче и си я носех, но като стана 5-6 месеца вече ми натежа и тогава вече я оставях да си заспива самичка.много бързо свикна и нямахме проблеми.Моят съвет е да слушаш интуицията си, децата са различни, ти най-добре знаеш от какво има нужда твоето. Wink
Виж целия пост
# 11
Вместо заспиване на ръце, аз практикувам люшкане в коли4ката.
Пак има ефект, бебо не пла4е и заспива дълбоко.
И аз не оставам без ръце.

Успех.
Виж целия пост
# 12
От първия ден бебчо си спи в неговото легло. Мисля, че е един добър навик, който се придобива още в родилния дом и не смятах за нужно да го приспивам на ръце. Там едва ли някой се е занимавал толкова с него, пък все спящ ми го носеха.
Виж целия пост
# 13
От самото начало до сега се приспиваме на ръце. Дори на моменти усеща че ще я оставя и се разсънва и пак се гушкаме. Тя по цял ден търчи че ми е още по-мило от преди да я гушна. Не мисля че е разглезена, а по-скоро гальовна. Дори се дърпа да ходи сама по улиците.
Виж целия пост
# 14
Продължавам да приспивам сина си на ръце. Когато го гушкам заспива по-бързо и спи по-спокойно  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия