Бихте ли помогнали и на нас?

  • 517
  • 7
Здравейте момичета!Ние с моето синче вече сме в редиците на временно непрактикуващите, но живот и здраве с второто дете ще процедираме по същия начин!Имам една голяма молба за съвет от моя приятелка, която има следния проблем:
Има син на 7 месеца, който понастоящем е захранен с зеленчукови пюрета и суче само на заспиване през деня и през цялата нощ когато пожелае, през останалото време е на АМ!От няколко дни (2-3) обаче малкия човек отказва да суче от едната гърда (незнайно защо  newsm78, според мен) и си цоква само от другата!Тя се е опитала да му я предложи посред нощ, но не е получава-той просто си иска неговата!Стигнала е до варианта да цеди "нежаланата", за да запази лактацията, но пък се получава така, че другата гърда започва да се препълва и да тежи повече от нормалното (по нейни думи)!Тази гърда,от която не иска да суче детето дори е започнала да произвежда по-малко мляко!Тя ми се обади преди малко за съвет, но аз реших да се допитам и до вас!Предварително благодаря, ще се радвам ако ми дадете на ЛС и координати на майки, който биха помогнали-да се справят в Сливен/Варна!
Виж целия пост
# 1
А тя защо е спряла да го кърми през деня и му предлага АМ?
Според мен трябва да спре да дава АМ и да кърми на поискване и през деня! Ако не е достатъчно, то поне преди да предложи шишето да дава да суче! Винаги да предлага първо непредпочитаната гърда и едва, когато бебчо я откаже да предложи другата. И при нас имаше такъв период, май и в тази възраст, просто цоцваше по два-три пъти от едната гърда и си търсеше другата. При мен винаги в тази гърда е имало много по-малко мляко и предполагам, че това е била причината да си търси другата!
Другото, което си мисля, че има много мами, които кърмят успешно само от едната гърда!
На теб - успешно помагане,а на приятелката ти - успешно кърмене!
Виж целия пост
# 2
Едната гърда винаги е по млечна, млякото потича по бързо и по лесно от нея, има повече събрано, с две думи по лесна е. Вероятно детето е отказало по трудната гърда пред алтернативата АМ с лесен биберон и вечер лесната гърда.
Ако ще връща детето към гърдите, нека първо предлага отказаната, най вече в сънено състояние, и качествено практикуване на компресия на гърдата когато я засуче, ти и обясни как става, за да улесни бебето а и да го примами да суче. Ако иска може да опита и АМ да го дава с чаша, сламка или друго, за да не дразни с биберона.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговорите и съветите!А да питам пак  Blush за консултант по кърменето в Сливен, на които може да се обади, че това с компресията малко трудно ще й го обясня!
Виж целия пост
# 4
Разгледай в библиотеката, има и видео как се прави компресия на гърдата!  Peace
Виж целия пост
# 5
       Може да откаже напълно да суче от едната гърда. Моят син е такъв пример-вече половин година га кърмя само от едната гърда. Свикнах,няма проблем.
Виж целия пост
# 6
Благодаря за отговорите и съветите!А да питам пак  Blush за консултант по кърменето в Сливен, на които може да се обади, че това с компресията малко трудно ще й го обясня!

Гугу, аз съм в Айтос, ама няма как да ида до Сливен (макар че ми се ходи до една дружка там).
Виж целия пост
# 7
и аз съм на мнение са спре да дава АМ през деня.Само кърма на поискване и най-вече да дава тази гърда,която се отказва.Преди да предложи проблемната гърда е хъбаво да изцеди няколко капки на ръка,за да стимулира по-бързо рефлекса на потичане и гърдата да стане "по-лесна"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия