Колбаси от кога?

  • 3 380
  • 15
Алекс вече е на една годинка и се чудя дали мога да и давам вече някакви колбаси? Дайте съвет какво давате Вие?  chef
Виж целия пост
# 1
Гледам да НЕ давам!

Понякога шпек салам колкото 2 стотинки, няколко пъти  Grinning.

Кенвирш - също рядко, а и той не им е фен  Flutter

Други колбаси не влизат в нашия дом.
Виж целия пост
# 2
Колкото по-късно, толкова по-добре!

Нямаш си идея колко химия и подправки има в тях и колко малко истинско месо!
Що-годе филето и шунката са приемливи, но колбаси - не! Най-добре да си мелиш чисто и прясно месо от магазина, и да правиш кюфтенца, сърмички, мусака и т.н. В колбасите няма нищо полезно, вредите са повечко.
Виж целия пост
# 3
Незнам какво точно разбираш под колбаси , но смятам че филета и шунка можеш да даваш .
Не ти препоръчвам луканките и шпековите салами , защото имат много подправки  , а кренвиршите и надениците , защото са с неизвестен състав .
Виж целия пост
# 4
колкото по-късно и колкото по-малко, толкова по-добре.
Аз не съм давала и не смятам да давам до момента, в който стане неизбежно. Все някога ще порасне и ще започне да си взима сам, но тогава ще избягвам да копувам такива неща за вкъщи. Почти всички колбаси са смлени "отпадъци", ося, много подправки и какви ли не химии. Може би само филето става.
Аз готвя със смляко месо: избрам си парчето и мо го мелят - така знам от каква кайма съм му направила мусаката
Виж целия пост
# 5
На една приятелка бебока е страшен фен на кремвиршите... те му купуваха още на 1 годинка, уж от скъпите, ама незнам дали е добра идея иначе детето си ги хапвас апетит.
Виж целия пост
# 6
Колбаси - НИКОГА.  Naughty

Съвсем серизно говоря/пиша. Ако под колбаси разбирате продуктите от мелено месо като мен.

Аз не близвам салами, кренвирши, луканки и подобни. Мога като изключение да си взема едно кръгче, но това е всичко. Прекалено много месо от обрезки /което ще рече най-лошото месо/, прекалено много подправки, сол, подобрители и т.н.

Филета и чисто месо - може. Хапвам ги с удоволствие.

С горното просто искам да кажа, че и с Дариа ще процедирам така.

Майка ми донесе специално за Дариа сушено бизонско от Африка, за да си чеше венците както правят бебетата там. Но то е Еко -месо без никакви подправки и тя много го хареса.
Виж целия пост
# 7
По принцип колбасите ни са пълен боклук. Не си трови детето от сега, по добре филе или някакво пушено месо.
Виж целия пост
# 8
ех, малко се втелясвате...
Виж целия пост
# 9
Попринцип иаз съм сред последователите на мляното месо, но когато е при бабите не мога да им забраня да му дават от време на време колбас или кремвирш. По всичко личи, че на детенце му харесва, а и не забелязвам никакви странични реакции.
Иначе за пушените колбаси съм категорична, защото са канцерогенни поради обработката( със селитра), която претърпяват.

Каквото и да решиш, успех! Peace
Виж целия пост
# 10
По принцип колбасите ни са пълен боклук. Не си трови детето от сега, по добре филе или някакво пушено месо.
В никакъв случай не давай пушени меса или салами, те се опушват със селитра, а тя се набеждава за образуване на рак на стомаха.......и изобщо всякакви салами, които съдържат нитрити ги отбягвай
Виж целия пост
# 11
Не давам. Не ги ядем, и не си купуваме. Е, като отиде при баба си , ако има, хапва по някое парче луканка, но се случва рядко, много рядко. По-добре без колбасите и пушените меса.
Виж целия пост
# 12
По принцип колбасите ни са пълен боклук. Не си трови детето от сега, по добре филе или някакво пушено месо.
В никакъв случай не давай пушени меса или салами, те се опушват със селитра, а тя се набеждава за образуване на рак на стомаха.......и изобщо всякакви салами, които съдържат нитрити ги отбягвай
Благодаря за инфото, не знаех този факт за пушеното. Спирам да и го давам макар да го хапваше сладко. Ще си караме на месцето в манджата тогава.
Виж целия пост
# 13
Радвам се, че съм полезна Grinning Както всяка важна информация , аз попаднах на нея случайно, след това проверих и на други места и се оказа вярна.....
Виж целия пост
# 14
В правото с сме. В крайна сметка всеки си решава.
Ако на теб ти се струва, че колбасите са полезна, питателна и здравословна храна - ами храни детето с тях. Никой тук на никого не е казал - "ауууууу не давай колбаси - ще отровиш детето"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия