Подутина на горния клепач на окото

  • 6 431
  • 4
Здравейте майчета.Аз си имам един проблем с мойто детенце.Излезе ни нещо като подкожно топче на горния клепач на окото.В началато беше само зачервено отгоре и леко отдолу,ходихме на лекар и ни каза че има конюктивит.Изписа и капки Тобрех които слагаме вече една седмица,но между другото се появи тази издутинка-вижда се при затворен клепач ясно,иначе при отворен-не,само червенее.Не знам дали е ечемик,защото никога не съм имала,но понатърквам от време на време с златен пръстен(бяло злато е не знам дали има значение).чувала сам и за карма ама като слагам капки да не  омеся нещата,та затова не слагам.Както и да е,днес бяхме на контролен преглед и доктора каза че имало запушено каналче и при 99% от случаите се налага оперативно лечение,но тъй като сме го открили рано да продължаваме с капките а като свършат трябва да вземем решение какво да правимррако не се е оправило.И ако не го оперираме сега след една-две години може просто да се събуди сутрин с супер подуто око.B.w.сега като се събужда болничкото оченце е притворено,но до края на деня е с почти нормален размер.Можете да си представите как се чувствам в момента,искам да помоля ако има мами имали подобен проблем,да ми разкажат,да споделят как е минало всичко.Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
колко е голямо детенце?? ако е наистина запушен слъзен канал, обикновено се прави масаж, за да се изцежда събрания секрет, но трябва да ти го покаже някой. и ако минат няколко месеца без ефект от масажа, тогава операция. Между другото, мисля, че имаше подобна тема тук...  Wink
Виж целия пост
# 2
Малката е на 1 година и 6 мец.А като пла4е oкото си сълзи...
Виж целия пост
# 3
Ок,из4етоx все 6то има6е материал за запу6ените канали,но навсqкаде става въпрос за бебета на3-4 мес.,а ние сме 1,6? A i na okolo 8 mesetza imahme posestenie pri oftamolog -be6e si naranila okoto i posle vsi4ko be6e OK.Явно се появяжа и при по-големи деца?
Виж целия пост
# 4
Не..не не става дума за запушени канали въобще на тази възраст. Това е нещо друго. МОже някаква мастно натрупване..знам ли всъшност  newsm78 но запушени каналчета твърдо НЕ! Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия