Установяване на режим на хранене

  • 1 545
  • 44
Опитвам се да установя някакъв режим на хранене, тъй като бебо е на АМ, но нямам представа как става това. Дали трябва да го събудя, ако му е дошло време за хранене или пък да го изчакам сам да се събуди  newsm78. Всеки казва различно и наистина незнам как да процедирам. Моля мами, които имат опит да споделят как са постигнали режим.
Виж целия пост
# 1
Колко е голямо бебето?Аз в началото/първия месец/ будех.После като попрочетох малко разбрах,че е можело да чакам дъщеря ми сама да се събуди.Не съжалявам обаче.Тя се роди по-рано и тежеше 2,300кг.Мисля,че имаше нужда от повече папкане в началото.
Виж целия пост
# 2
Ами и двете ми деца съм ги хранила през около 3 часа. Но никога не съм събуждала детето, за да яде. Понякога се е случвало през 2 1/2 часа, през 3 часа, 3 1/2 часа.
Виж целия пост
# 3
До петия месец хранех малката на 3 часа, 6 пъти наден. Будех я на часа за хранене, защото иначе ми се сливаха часовете и изцяло ми се объркваше режима.
Виж целия пост
# 4
Аз през първия месец будех детето, най-вече за храненето в 18.00ч. След това обаче разбрах, че щом не се събужда, значи не е гладен и спрях да го будя. В началото направих грешка, че по съвет на педито, го будех и към 24.00ч., за да си хапне добре преди нощния сън. Тя ми беше казала хубаво да го разсънвам, да се поумори малко...Пълна глупост беше това от моя страна - това изобщо не му пречеше да се буди в 3.00. Затова от 1-я месец спрях да го будя и така си откарваше от 21.00 докъм 3-4ч. Бебокът ми обаче си беше едър и наддаваше доста. Ако сте добре с килограмите, съветът ми е да не будиш детето в никакъв случай.
Виж целия пост
# 5
Води се по детето, то само ще ти покаже.
Така и на теб ще ти е по-лесно.
Никога не съм будила, за да го храня - щом спи, значи не е гладен.
Виж целия пост
# 6
Води се по детето, то само ще ти покаже.
Така и на теб ще ти е по-лесно.
Никога не съм будила, за да го храня - щом спи, значи не е гладен.

И аз така мисля. То постепенно само ще си създаде режим.
Виж целия пост
# 7
Винаги съм гледала да храня през 3 часа +/- половин час.
За буденето за хранене, искам да попитам майките, които не са го правили, ако бебетата ви пропускат системно по две хранения какво правите?
Виж целия пост
# 8
До петия месец хранех малката на 3 часа, 6 пъти наден. Будех я на часа за хранене, защото иначе ми се сливаха часовете и изцяло ми се объркваше режима.
Аз само в началото,после се събуждаше сама.
Виж целия пост
# 9
Води се по детето, то само ще ти покаже.
Така и на теб ще ти е по-лесно.
Никога не съм будила, за да го храня - щом спи, значи не е гладен.
Peace
Виж целия пост
# 10
Ние се кърмехме до късно и никога не е спазвал режим. Не съм по режимите.
Щом сте на АМ би трябвало да правите някакъв интервал, все пак е по - трудно смилаема формулата. newsm78
Какъв ще е той, детето ще покаже. Ти най - добре си го познаваш. Както и признаците кога е гладно. Wink
Виж целия пост
# 11
За буденето за хранене, искам да попитам майките, които не са го правили, ако бебетата ви пропускат системно по две хранения какво правите?
Същото бих попитала  Wink
Моят в началото пропускаше по 2 хранения и се налагаше да го будя,освен това не наддаваше добре .След около 3 седмици се регулираха храненията.Сега пак не е от лакомите,но не го будя-големи сме за това  Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Не съм го будила никога, но и никога не е пропускал две хранения. Обикновено проспиваш едното следобедно т.е правеше пауза от 6 часа. Но за сметка на това през нощта си беше като часовник.
Виж целия пост
# 13
Води се по детето, то само ще ти покаже.
Така и на теб ще ти е по-лесно.
Никога не съм будила, за да го храня - щом спи, значи не е гладен.
   Peace
Виж целия пост
# 14
С течение на времето детето само ще си изгради режим. Следвай го  Simple Smile.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия