осцилококцинум ???

  • 1 435
  • 13
Здравейте, мами
Бебчо е на 3 месеца. От няколко дни има леки сополки, които не мога да извадя с аспиратора.
Впръсквам Стеримар, но не става. Носа му не е запушен, защото спи със затворена уста и диша спокойно през ноща, но се дави явно сополките са му в носоглътката.
Притеснявам се и искам да взема превантивни мерки.
Моето педи ми каза да му давам адреналинови капки, разбрах че те със антибиотик и мисля да не бързам с антибиотиците още.
Някой давал  ли е осцилококцинум на 3месечно бебе?По колко да му давам?
Може ли да му навреди?

Благодаря предварително  Hug
Виж целия пост
# 1
По-добре се консултирай с педиатъра.
Виж целия пост
# 2
Бебето е прекалено малко за да си правиш експерименти.
Позвъни на педиатъра ви. Peace
Виж целия пост
# 3
Купи си Сребърна вода от аптеката и капвай 3-4- пъти на ден. Има изключително дезинфекциозно действие. Не знам дали ще помогне, но няма да навреди. Прилага се и като профилактика измиването на очите и накапване в носа след прибиране от вън в къщи. Не може да навреди и на еднодневно бебе. Между другото това е дефакто "светената вода", която едно време е стояла в сребърни съдове, но сегашната стои в платмасови бидони! Laughing
Виж целия пост
# 4
Бебето е прекалено малко за да си правиш експерименти.
Позвъни на педиатъра ви. Peace
Peace
Сподели с доки.
Виж целия пост
# 5

Моето педи ми каза да му давам адреналинови капки, разбрах че те със антибиотик и мисля да не бързам с антибиотиците още.

Лекаря е казал по телефона за капките или ги е изписъл след преглед?
Виж целия пост
# 6
Адреналиновите капки са бъркани, като има вариант с има и без антибиотик (гентамицин) в тях. така че просто я питай или виж на рецептата какво ви е изписала...че това чух...е много неясно....ако са със - питай я наистина ли има нужда и можеш ли да опиташ първо без...но ако е категорична, че трябва да са със АБ, то вероятно е така....и не експериментирай много с детето си...ние от един месец сме с хрема 4 вида капки и нищо не му помага...сега и  секрет пуснсахме...така че по-добре да се овладее очвреме Wink
Виж целия пост
# 7
Адреналиновите капки са без антибитиотик-бъркат се с физиологичен разтвор и още нещо,но не беше с Гентамицин-може и да има такъв вариант,но лекарите не изписват с лека ръка този вариант,а лекият-и ние сме слагали(неантибиотичният вариант)-по принцип облекчават доста,дори помагат.
Виж целия пост
# 8
да и ние слагаме без по принцип, вече не веднъж но понеже ползвам една и саща рецепта, всеки път док ме пита - нали имаш рецептата без гентамицина.....а иначе да  няколко вида соли са май като цяло....не само облекчават но и наистина лекуват доста, аз и за мен съм ползвала само пропорциите май са малко по-други за възръстен....
Виж целия пост
# 9
Осцилококцинума няма да навреди, но той се дава при първи признаци на болестта. А при вас са минали няколко дни. Просто няма смисъл според мен. А АБ капки в никакъв случай не слагай щом детето не е зле. Пръскай стеримар това е достатъчно и ако имаш помпа тегли сополките.
Виж целия пост
# 10
В момента слгам на дъщеря ми адреналинови капки.Съдържат коларгол+адреналин. Облекчават я,но ние ги слагаме втори ден.и е рано да се каже.Осцилококцинумът не е точно за хрема,има други-Коризалия,но за мен не са ефикасни.Гелдайте да я овладеете тази хрема,че ние се влачим от месец и нещата се затлачват...Пуснете носен секрет.
Виж целия пост
# 11
Виж дали не се е задръстило нослето със секрет и да не може да диша. Точно на 3 месеца и моя син имаше просблеми, не можеше да диша, не искаше да се храни. Изписаха му точно тези "правените" капки. Въпреки, че мислехме, че е настинал се оказа, че не е хрема. Накрая на УНГ му изтеглиха сополките с един аспиратор. Препоръчвам ти да си купиш ето такъв аспиратор за нос и да му изчистиш хубаво нослети, като слагаш обилно физиологичен разтвор.
Виж целия пост
# 12
Да, аз съм давала Оксилококсинум когато бебо беше на 6 мес.Разтворих няколко глобулчета във вода и през устата.Но за хрема е по-добре Коризалия, защото Оксилококцинума е за друго.
Но все пак се консултирай с хомеопат.
Виж целия пост
# 13
 Peace И аз съм на мнение да се пусне изследване за носен секрет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия