много високи левкоцити-35.4

  • 8 805
  • 10
Дтето ми се разболя втори път от скарлатина.Лекувахме с атнибиотик и след като го изпи и минаха 3 дни ,днес направихме изследвания.В шок съм от нивото на левкоцитите,утайката е 28,а желязото в кръвта е 5.Утре ни изпращат на хематолог,но дотогава ще се побъркам от притеснения.Моля кажете,това може ли да е от скарлатината?
Виж целия пост
# 1
Желязото в кръвта е 5, но хемоглобина колко е, а другите показатели, а ДКК-то как е?

Писали сме си на лични и знам какво си мислиш. Незнам как да те успокоя - утайката не е много висока, левкоцитите са наистина завишени, но те може да следствие на инфекцията в организма. Ако изследването не е правено рано сутринта на гладно, не може да се вземат за точни тези изследвания. При хранене левкоцитите скачат двойно, дори и едно хранене да е направило детето пак ще има завишение. При мен така ми направиха изследвания 3 часа след хранене и левкоцитите ми бяха 20, вкараха ме в болница веднага, а на сутринта , на гладно ми бяха 11. За малко да ме резнат.
Виж целия пост
# 2
Да напиша още, може да има грешка, повтори изследванията отново в друга лаборатория.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ти!Едва ли има грешка,правени са на гладно с венозна кръв.Незнам-пред изперкване съм вече от болести.Стискай палци утре хематоложката да ни успокои,че не е това дето си го мисля.
Виж целия пост
# 4
хемоглобин-116
Виж целия пост
# 5
С този хемоглобин съм почти сигурна, че не става въпрос за това, което си мислиш. Ще стискам палци всичко да е наред и детенцето ти да се възстанови бързо.
Виж целия пост
# 6
При правилно лечение основните симптоми на скарлатината изчезват за 10 дни. Но и след този срок детето не трябва да се смята за абсолютно здраво - детският организъм още е много заслабнал от болестта. Усложненията се развиват точно тогава, когато мислите, че най-страшното вече е назад. Детето трябва да остане в дома си средно 22 дни от момента на проявяване на заболяванетo.
Лекуващият лекар назначава изследване на кръвта и урината, електрокардиограма (по показания), за да не изпусне усложнения на скарлатината. А по нататък (особено в първите 3-6 седмици след боледуването) не допускайте контакт на детето с болни от ангина, червен вятър, ревматизъм (тези заболявания също се предизвикват от бета-хемолитични стрептококи).

Helen_mama ,

Информирай ни за това ,което се случва с детенцето ти .
Виж целия пост
# 7
На дъщеря ми при последното боледуване/преди 13-14 дни/левкоцитите бяха 32,а веднага на следващия ден 19.5.Пуснете още една кръвна картина.
Виж целия пост
# 8
Helen_mama, чакаме новини, доста се притесних!
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви момичета ,че се притеснявате за нас.Вие мили майчици най-добре ме разбирате и знаете какво преживявам в момента.Снощи изкарах кошмарна вечер в ровене из нета и четене .Естествено не си помогнах с нищо,освен да блокирам и да не съм способна да мисля реално днес.Ами как да не се шашка човек, като имам двама души в семейството починали от левкимия/лека им пръст/,а един от показателите за това заболяване са високите левкоцити и анемията.Добре ,че съм психолог и все още успявам да си въздействам на психиката положително и да намирам на всяка неприятност положителните страни.
Не й предписвам диагнози,знам че не се касае за това заболяване-страх ме е да си го помисля дори,но се притесних.Такова ниво левкоцити се получава при сепсис или много голямо гнойно възпаление и това,което четох за скарлатината ,е именно че може да го причини ако не се лекува навреме.Днес ходихме по много лекари,пуснахме нови изследвания,които в петък ще са готови и нещата ще се изяснят.Това ,което ме успокоява е ,че в гърлото и се е изолирала някаква бактерия,която утре ще разберем каква е,потдържа си и температура и явно не е излекувана скарлатината.Утре ще стане ясно дали е стрептокок или нещо друго и кой е подходящия антибиотик и дано този път се справим успешно с борбата.Лекарите ме успокояват ,че именно проблема с гърлото е дал тези високи нива на белите кръвни телца.Дори ме съветват да махаме сливицити,щом като толкова често прави гнойни налепи.
Желая на всички ви да бъдете здрави-всичко друго е без значение.
Виж целия пост
# 10
На дъщеря ми при последното боледуване/преди 13-14 дни/левкоцитите бяха 32,а веднага на следващия ден 19.5.Пуснете още една кръвна картина.


Марго ,а от какво беше болна дъщеричката ти и в една и съща лаболатория ли правихте изследванията?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия