Колко вода пие на ден 6 месечно бебче

  • 9 843
  • 29
СПОРЕД ВАС КОЛКО Е НОРМАЛНО ДА ПИЕ ВОДА БЕБЕ 6 МЕСЕЦА?
Виж целия пост
# 1
Зависи от детето. Моето не пиеше въобще.
Виж целия пост
# 2
Когато Маги беше на 1месец,педито ми каза че трябва да изпива по 100-120ml на ден.Ние изпивахме едва 10-15mlКогато бяхме на 6м. изпиваше по 120-130ml(но беше лято)Сега пием около 50ml,даже и по-малко,а сме на 9м.
Виж целия пост
# 3
Нормата била 30-50 мл на кг тегло за 24 часа. Но мойте никога не са изпивали толкова. Сега пият по 50-70 мл и то ако им сложа вътре чай на Хип, иначе не близват. По мои наблюдения много деца не пият вода и нищо им няма, което значи че нямат нужда. Обаче трябва да им се предлага непрекъснато.
Виж целия пост
# 4
Ние сме на 7 мес. и пием между 100 и 200мл.Най-много пие вода през нощта.
Виж целия пост
# 5
СПОРЕД ВАС КОЛКО Е НОРМАЛНО ДА ПИЕ ВОДА БЕБЕ 6 МЕСЕЦА?

 Колкото иска.
Виж целия пост
# 6
Зависи от това колко течности пие като цяло.

Моето не пиеше въобще вода до 1г. и 3-4 м., но пък изпиваше по 1 литър мляко на ден.

Води се по детето Peace
Виж целия пост
# 7
При всяко дете е сторго индивидуално. Плами пие 100-120мл. вода на ден, а на брат й незнам дали и 50 му се събират.После при смяната на памперсите нейният тежи винаги повече  Grinning
Виж целия пост
# 8
Моето пиеше по 10мл на тази възраст  Grinning.
Виж целия пост
# 9
Не пие въобще
Виж целия пост
# 10
Моето също е на 6 месеца и не иска вода, ако няма захар. Аз обаче съм против даването на захар вече и го оставям да пие така. Повече от 50мл на денонощие не е изпил. За течности, обаче като цяло приема, защото все още пие адаптирано мляко, даваме сокчета и някой път чай. Все пак в този сезон не се пие вода толкова и от възрастните.
Виж целия пост
# 11
Зависи от детето. Моето не пиеше въобще.

Също  Peace
Виж целия пост
# 12
около 20 мл
Виж целия пост
# 13
Нашето педи каза че нормалното количество зависи от килограмите.На 1к.=30мл вода.Пример 8кг 240мл вода
Виж целия пост
# 14
Пие по около 150 до 200 на денонощие. Давам му колкото иска да пие по съвет на педиатъра.
Не му се отразява на апетита. До колкото знам АМ може да предизвика повече жажда у някои деца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия