Когато нощта е ден, а денят е нощ.....

  • 783
  • 13
Привет на всички, отново!
И така, вече почти девет месеца се кърмим изключително и успешно. Преминахме няколко фази - на  дърпане от гърда, при захранването - отказване от храна, та досега, когато вече приемаме някакво количество твърда храна, но кърменето е основно. Тук идва проблемът, че иска да суче през три часа през нощта, а денем прави паузи от по 6-7-8 часа. Има ли мами, минали по този път и сблъсквали се с проблема и дали някога ще отмине и нещата отново ще станат по старо му. До шест месеца си спеше нощем, а от август насам, като започнаха да се появяват зъбите и стана тя, каквато стана....Няма сън и това е!
Благодаря на всички, възкликнали на проблемът ми! Hug
Виж целия пост
# 1
Дам..
Тони беше и още е така.. Суче предимно нощем.. Още от 3-4 месечна възраст през деня не му беше много интересно да суче, че се занимваше с какво ли не.. Но за сметка на това през нощтаааааааааа беше веселба Simple Smile
Още е веселба нощем..
Виж целия пост
# 2
ooooh! това зъбоникнене....
Колко нощи и аз не съм спала Tired При нашия син успокояващ ефект имаше от хомеопатицхното Camomilia /може и да не го изписвам съвсем правилно обаче, че бе преди доста време Mr. Green/
Виж целия пост
# 3
И моя бебо суче повече през ноща отколкото през деня, но при нас нощните атаки, започнаха през третия месец, за отбелязване е, че зъби още нямаме!  Laughing
Виж целия пост
# 4
Значи, нямам шансове да се преборя, а да се въоръжа с търпение и сили..... Tired Зъби има Яна, но тя си суче на три часа нощем и това си е.
Виж целия пост
# 5
Значи, нямам шансове да се преборя, а да се въоръжа с търпение и сили..... Tired Зъби има Яна, но тя си суче на три часа нощем и това си е.
На 3 часа направо сте супер!
Тони на вашата възраст, че почти до 2 години сучеше на 20-30 минути  ooooh! По принцип поне на всеки час се буди, цоква и заспива.. но е имало и доста екстремни моменти  Crazy
Виж целия пост
# 6
Значи, нямам шансове да се преборя, а да се въоръжа с търпение и сили..... Tired Зъби има Яна, но тя си суче на три часа нощем и това си е.
На 3 часа направо сте супер!
Тони на вашата възраст, че почти до 2 години сучеше на 20-30 минути  ooooh! По принцип поне на всеки час се буди, цоква и заспива.. но е имало и доста екстремни моменти  Crazy

Духи, имаше и такъв период - на всеки час.....Такова нещо с другата ми дъщеря не е имало! Знам, децата са рзлични......
Виж целия пост
# 7
И понеже няма развитие темата, да питам последно, дали няма шансове да спре да се буди? Да давам ли АМ? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Здравей,Ако пуснеш една анкета към темата,ще се увериш,че бебетата,които не се будят са единици.Ние сме вече големи,всички зъбки ни избиха и пак се будим.Само че вече като легне в 22,00 ,се буди за сукане към 2,00.И аз съм щастлива,защото досега не са ми се събирали толкова часове сън.
Също не е гаранция,че ако пиете АМ,ще се спи.Големият ми син не е бил кърмен.Събуждаше се още по-често. Peace
За да ти е по-лесно,спете заедно.Хем ще суче,хем ще спите. Simple Smile
Виж целия пост
# 9
При нас нощният room service приключи към края на 5-ти месец .... Чаках, чаках да се кротне, ама не стана от само себе си и тогава, колкото и жестоко да звучи за някои мами, наложих нощните правила - през нощта се спи, а през деня се яде, играе и т.н... Естествено, бурни протести от бебешка страна, обаче твърдо бях решила и това е положението. Будеше се нощем за хранене, но получаваше само горещи прегръдки, целувки, песнички и разходка на ръце с дундуркане. В началото беше неистов рев и шамари ми биеше, после заспиваше /може би от умора вече/ и така 3-4 пъти до сутринта. Това, продължи 20-тина дни и настана спокойно нощно спане за всички ни. Позволих си "упорството", защото виждах че се буди вече повече по навик, а не защото е гладен. От тогава бебчо си спи спокойно и пълноценно цялата нощ и през деня не мрънка нито за храна, нито за сън ....

А това със спането "заедно" - никога не е било - ставала съм по 5 пъти през нощта, но не съм се изкушила от подобно "удобство" .... Имам пример от братовчедка, която спи с кучето и дъщеря си /вече на 14 г./, а съпругът в детската, защото вече няма място за него в кревата, а детето го било страх само в стаята .... Хора разни, мнения също .... Съвет не мога да дам, само споделям ... ако помогна - добре, ако не ... здраве да е!

Успех каквото и да решиш Hug
Виж целия пост
# 10
Благодаря, на всички отговорили!
Виж целия пост
# 11
И моя бебо суче повече през ноща отколкото през деня, но при нас нощните атаки, започнаха през третия месец, за отбелязване е, че зъби още нямаме!  Laughing
Друго, което мога да вмъкна е че се преместихме да живеем в друг град когата бебка влезна в 3-ти месец.От тогава се кърмим изцяло през ноща и докато е сънена през деня, иначе отказва да суче, дори и да е гладна
Виж целия пост
# 12
tsveti_kn      много ме развесели с поста си - "...преместихме се в друг град..." с 3-месечно бебче .... прозвуча ми все едно сте се преместили от западното на източното крайбрежие, та разбирате ли ме има голяма часова разлика.... Просто така си е решило бебчето и те "пробва", защо не, а и да ти споделя от опит - това е само началото ..... И при нас беше така и така ще си я караме - едно минава, друго не ... Търпение и "деян" му е майката - душата ни вадят тези мъничета, ама са толкова мили и сладки .....като спят .... Всичко минава и се забравя .... Само да са здрави дечицата!
 Hug
Виж целия пост
# 13
моят мъник е на 7 мес и от както се е родил го кърмя през ноща.научих го да спи при нас в леглото и сега само докато се разбуди и отваря уста.пробвала съм да го залъгвам с вода,но уви....изпива водата и пак си иска мляко.може да сучи 5 мин но си го иска.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия