хранене на 6 месечно бебе

  • 3 352
  • 11
Нашият режим е следния и не мога да я накарам да хапне и с лъжица повече пюре за да заместим хранене:
нощем 2-3 пъти кърмене
7.30-8.00-кърмене
11.30-12.00 пюре 50гр. (зеленчуково)
14.00-кърма
17.00-каша с плодово пюре
20.00-кърма
Какво мислите
Виж целия пост
# 1
Ще свикнете. Лека полека можеш да увеличаваш количеството на пюрето. И ние от зеленчуковото пюре до скоро ядяхме по 100 мл. Вече е почти на 8 месеца и едвам изяжда по 150 мл, а не мога да се оплача, че се мръщи на храна.
Виж целия пост
# 2
Нашият режим е следния и не мога да я накарам да хапне и с лъжица повече пюре за да заместим хранене:
нощем 2-3 пъти кърмене
7.30-8.00-кърмене
11.30-12.00 пюре 50гр. (зеленчуково)
14.00-кърма
17.00-каша с плодово пюре
20.00-кърма
Какво мислите

Ами за мен режимът е добър според мен.  Peace Нашият режим е почти същият, само че около 9-10 й даваме АМ и плодово пюре колкото изяде, че не ги долюбва. На обед яде цяло зеленчуково/месно пюре през ден даваме месото. Следобед яде каша, а вечерта аз кърмя. Peace
За свикването с лъжица - постепенно ще свикне детето, не се притеснявай! Hug
Виж целия пост
# 3
Не я насилвай Peace
Това е добре-колкото иска, толкова.
Аз захраних по-късно..та кашите ги прояде към 8-9мес Rolling Eyes а с количествата беше на минимум Crazy
Виж целия пост
# 4
На възрастта на твоето момиченце с моето тепърва започвахме захранването с по лъжичка - две. Кърменето продължаваше на поискване и очевидно беше достатъчно за чудесното наддаване и развитие и доброто й здраве. До към годинката не хапваше повече от 100 гр. на хранене. "Прояде", след като проходи (на година и два месеца). Търпение трябва... а това понякога не е лесно.
Ако детенцето ти е здраво и се развива добре, не се притеснявай за грамове и часове на хранене. Кърми, предлагай редовно и твърда храна и всичко ще бъде наред   Peace 
А ако непременно трябва да заместиш хранене (например ако скоро ще се връщаш на работа), предлагай първо пюрето (кашата) и след това кърми. Аз правех обратното.
Виж целия пост
# 5
нощното хранене бях спряла вече , когато синът ми беше на 6 месеца
и сутрин си искаше млякото ,остана на 5 хранения, като въведох и месото/задължително белите леки меса са първи
при хранене със зелен.пюре после задължително за десерт плодово няколко лъжички или прясно изцеден сок
Виж целия пост
# 6

при хранене със зелен.пюре после задължително за десерт плодово няколко лъжички или прясно изцеден сок
Защо да е задължително?

Иначе ние 6ти месец ядяхме само каши и също не сме изяждали големи количества. Не се притеснявай, постепенно ще хапва повече детето Wink
Виж целия пост
# 7
пюре после задължително за десерт плодово няколко лъжички или прясно изцеден сок

Защо всички тия захари обилно поляти върху месно/зеленцуково пюре? Каква е логиката на такова озахаряване на храната?
Виж целия пост
# 8
Ние сме на почти 8 мес. и режимът ни е горе-долу като вашия. Кърмя на поискване, а веднъж дневно изяжда по 50-70мл зеленчуково пюре или каша. Не я насилвам да изяжд по-големи количества. Суче с голяма охота и наддава добре, а за твърдата храна сама ще прояде повече, когато започне да чувства нужда от твърди храни.
Виж целия пост
# 9
Не насилвай детето-колкото иска толкова да яде Peace
Виж целия пост
# 10
Аз няма да захранвам с п\ре, а ще направя педагогическо захранване.  Така е по-естествено и по-лесно. Simple Smile
Виж целия пост
# 11
А каква е причината да искаш да заместиш хранене?

Бебетата до първата си годинка опитват храните, за да си изградят вкусови навици и възприятия, не ги използват твърдата храна за наяждане, едва след навършването на 12 месеца започва бавно и постепенно преориентиране на менюто от течни към твърди храни  Peace Ето защо се препоръчва кърменето да продължи през първите поне 12, даже 24 месеца от живота на бебето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия