Изкараха ме мангалка....

  • 2 960
  • 46
Здравейте,
искам да споделя с вас нещо, което преживях вчера....
Тъй като имам здравословен проблем, който налага пиенето на лекарства в най-скоро време, които обаче са несъвместими с кърменето, ходих на лекар - да питам, да се посъветвам и т.н.
Казах, че бебето ми е на 10 месеца и основно се кърмим на поискване - така сме си от родилното. След като лекарката ме изслуша с явно скептична физиономия заяви, че този бум с кърменето не го разбирала, че да кърмиш детето си през час, по улици и пейки било циганска работа, само мангалките правели така и изобщо след годинка кърменето не било никак нужно, да не говорим, че създавало вредни психилогически зависимости - друг лекар преди месец ме убеждаваше, че синовете ми растат с едипов комлекс, защото съм кърмела до късно #Crazy.....
Стана ми много тъпо....Лекарката е невролог и ми каза, че педиатрията е нейна слабост и можела да ми изнесе сточасова лекция специално за кърменето и т.н. Отговорих, че аз не съм на същото мнение - не ми е нужно академично образование, за да съм майка и да чувствам какво трябва на детето ми.
Освен това, наистина ми се налага да пия лекарства - оказа се, че съм с някаква форма на епилепсия, без припадъци, но положението ще се влошава ако не взема мерки..... Все ми се струва, че нещо не е истина това, но....май ще трябва да го приема....И сега стигам до основната си болка - кърменето - не мога без него на този етап.....През времето без лекарства това ме е спасявало.....Незнам сина ми колко е пристрастен, но аз безумно се натъжавам от мисълта, че няма да го кърмя....Е, все някога ще стане, но.....искам да е по-дълго....
Просто си споделих, знам, че тук ще се ободря - винаги е било така.....
Напоследък влизам само да охкам във форума, но....добре че и за това малко ми отпускат фъндък Wink
Понеже знам, че ще ме утешите, предварително ви благодаря  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз като чета глупостите на "лекарката" би ми се искало повече да съм "мангалка" отколкото като нея....помиярка.Разбира се,че най-доброто хранене за бебето е кърмата.Дано не ти се налага дълго да го лишаваш.
Виж целия пост
# 2
Според мен въпросната лекарка няма никакви познания по педиатрия.Всяка майка разбира се знае какво е най-добре за детето й.Ако трябва да се вземат лекарства на всяка цена, защо не пробвате с АМ.
Виж целия пост
# 3
това ми било педиатър 
Виж целия пост
# 4
Когато дъщеря ми беше на около година и два три месеца, се наложи да посетим Дерматолог. Жена, Доцент. Когато разбра, че още кърмя, кратичко ме попита "Да не сте от ромски произход?"   Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Alexa, ти май имаш страшен "късмет" с лекарите на които попадаш Confused
Жалко че си се оказала с такъв проблем, ама дали диагнозата ти е поставена от същата "компетентна" докторка? Дали не може да потърсиш второ и трето мнение?
Ако лечението наистина е належащо няма какво толкова да го мислиш-рано или късно отбиването ще го преживееш и все ще ти е мъчно... Но пък на синовете ти им е нужно да имат здрава майка, кърменето е до време, но ти ще си нужна на децата си мнооого след като този етап от майчинството ти е отминал. По-скоро трябва да помислиш по въпроса дали и колко време имаш за отбиване и как точно да стане най-лесно и за двама ви.
Изказването на докторката ти няма да коментирам, няма смисъл, но неизбежно се замислих ако е толкова "компетентна" в областта на неврологията, колкото е в педиатрията и кърменето може диагнозата и лечението да не са правилни. Явно си имаш работа отново с човек със закостенели разбирания, който не е склонен да си обновява знанията, нито пък е склонен да вникне в психиката и в ситуацията на пациента си и да покаже разбиране или съчувствие, дори да не одобрява... Факт е, че ти кърмиш и независимо дали тя го одобрява или не ти имаш проблем с отбиването. Логично е един лекар да се опита да ти помогне и да те насочи, независимо от личните и чувства а не да те осъжда, обижда и да те кара да се чувстваш зле...
 Hug
Виж целия пост
# 6
Ами, за съжаление, като невролог е доста добра-пък и изследванията се правят от други невролози - специалисти по ЕЕГ....Машината показва едно и също на няколко места - възбуден център в темпоралния отдел на мозъка....Това го имам отдавна, но е започнало да се разраства - да въвлича все повече неврони и един прекрасен ден може да стигна и до припадък, което е лошо....Засега се държа без лекарства, но незнам докога...Нямам срок, така че мога да отбивам плавно....Въпросът е как точно - дундьо от шише не пие изобщо, а с лъжичка да давам течности.....Нощем цоца по 4-5 пъти - не за да се нахрани всеки пък, а за да се приспи пак...И надава страшен вой ако няма цица....Безсънието ще ми се отрази много зле на положението и.....ей тъй незнам кво да прая Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Ох, миличка Alexa незная какво да те посъветвам...  Sad
yanast е казала всичко, което ми мина и на мен през ума така че няма смисъл да я повтарям. Но знай, че ние сме тук и ще те подкрепяме в трудни момементи.  Hug
Виж целия пост
# 8
Следващата стъпка е да се усъмнят в твоята ЕнтЕлегентност......тя уж е с висше, а още кърми  Mr. Green къде е връзката и аз незнам

По сериозния проблем незнам какво да те посъветвам. Пробвай да даваш течности директно от чаша или със сламка. Дай му да пробва кисело мляко, адаптета някакви, може да прояви интерес.
Виж целия пост
# 9
Днес едва ли ще ми остане време, утре май няма да се добера до компютър, но в петък ще се опитам да ти напиша малко предложения за плавно намаляване и спиране на кърменето. Ти засега гледай да не взимаш нещата много навътре, ще се справим с предизвикателството, сигурна съм, винаги има начин! Като начало-опитай да намалиш бройката на кърменията, като първо махаш тези, които Дани ще прежали най-лесно и като му отвличаш вниманието. Опитай да предлагаш мляко по други начини- с лъжица, със сламка, с чаша с мек накрайник или съвсем обикновена чаша, с биберон...
В лошото има и хубаво-обикновено баш около годинката бебоците имат един период, когато отбиването става сравнително лесно Grinning
До скоро!
Виж целия пост
# 10
Alexa ще си позволя да изкажа друга гледна точка,която може да не се хареса. Аз съм също за кърменето и се боря за това всеки ден но това е друга тема. При теб обаче нещата не са на добре от към твоята страна - твоето здраве е МНОГО ВАЖНО за да гледаш детето си и бих те посъветвала ако трябва да прекъснеш кърменето заради твоето здраве го направи, Епилепсията не е леко заболяване но пък се контролира и може да доведе до много неприятни ситуации вземи мерки час по скоро. Мамите са прави опитай някаква алтернатива да заместиш кърменето. Детенцето ти не е малко ще се справи и с заместители, а ти трябва да си здрава да го гледаш. Здравето на една мама е много важно, знам че го осъзнаваш и го разбираш но....неискам да пиша аз какво знам за епилепсията. Дано нещата се развият в по благоприятна страна и леки фази както са сега- но вземи мерки.Потърси не просто невролог, а невролог-епилептолог. Лекаря при които си била просто незнае явно какво говори.

Късмет!
Виж целия пост
# 11
Alexa , дала си прекрасен старт на детето си!  Hug
Но сега е време да обърнеш внимание и на себе си, а това не е егоизъм-ти го правиш и заради любимите си хора Peace
В момента си объркана,предполагам защото още нямаш нагласата за това...поживей с тази мисъл някой друг ден и намалявай постепенно кърменията-не фиксирай дати, и да слагаш срокове...
Аз самата след 2г и 8мес кърмене бях също толкова объркана и някак си не ми се искаше Tired...та кажи на онази "докторка", че има и по-големи циганки от теб Mr. Green
Желая ти успех и скорошно оздравяване Hug
Виж целия пост
# 12
Alexa, както са казали момичетатат преди мен - здравето ти е НАЙ-ВАЖНОТО! ВРеме е за отбиване и се погрижи за себе си. 10 месеца не са никак малко  Peace Късмет  Hug
Виж целия пост
# 13
Ужасно тъжна ситуация!  Hug
А това лекарско съсловие понякога се чудя от хора ли е или нещо друго! Ей това е, нямат подход тези хорица и едва ли скоро ще се научат да имат!
И аз си мисля, че отбиването е вид раздяла и човек има нужда от време, за да я преработи и приеме, и напълно те разбирам, колко ти е трудно и как сякаш ти идва изневиделица!
В случая си мисля, че плавното отбиване е най-добрият вариант от много гледни точки. От една страна бебчо ще има нужда от време, за да стане по-естествено и по-плавно отбиването. От друга страна чисто емоционално и ти имаш нужда от време, за да се настроиш това да се случи, да преминеш към друг етап на връзката с бебечо. Сещам се една приятелка, когато ми каза, че много тежко й е било, когато се е наложило да премине към АМ, но как постепенно се е научила да има връзка с детето си и чрез шишето, и че истински не е толкова страшно! Не на последно място доколкото съм запозната със заболяването ти, си мисля, че е от голямо значение да си много спокойна! Всеки стрес и напрежение носи негативни последици, а едно рязко отбиване ще е по-скоро това, а не грижа за теб!
Ей, пак се вбесих на тия доФтори! Как не ги е срам да те тормозят така?! Това за мен е крайно НЕПРОФЕСИОНАЛНО ОТНОШЕНИЕ! Та тия доктори би трябвало да са полагали клетва  ........ .. (#Cussing out)!
И не на последно място, не забравяй, че кърменето е само една мъничка част от отношенията и връзката ти с мъничкото човече, което тепърва ще расте и ще имате толкова много ценни и прекрасни моменти с него! Имаш толкова много неща, които можеш да дадеш и на трите си дечица, а и на всички хора които обичаш!  Hug
Стискам палци всичко при теб да се развие по най-добрият начин!

ПП Една мама от нашите отчетни наскоро отби едно много пристрастено кърмаче на годинка и два-три месеца, дано да се включи с препоръка. Ще потърся, къде беше писала и ще драсна пак!
Виж целия пост
# 14
Отношението на въпросната лекарка е най-малкото нечовечно. #Cussing out  Сигурна съм, че ще направиш най-добрия избор в ситуацията. 10 месеца кърмене не е никак малко, а здравето е най-важно. Много  пъти съм се замисляла, че ако се наложи да пия лекарства, противопоказни при кърмене, ще спра да кърмя. Пожелавам ти едно лесно отбиване и овладяване на положението с ЕЕГ-то. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия