Сос Рокфор- как?

  • 6 459
  • 6
В Дивака ядох картофки със сос Рокфор, който адски много ми хареса! Има ли някой, който го е опитвал и има идея как се приготвя?
Като се сетя и ми потичат лигите   Grinning
Виж целия пост
# 1
на око:

Слагам мляко и масло, като за картофено пюре пропорции, и като се разтопи напълно бучката масло( преди да кипне млякото) слагам 3-4 с.л. крема сирене( за да посгъсти соса, без натрапчивата миризма, на синьото сирене) ако е доста течно можеш да добавиш чайна лъжичка брашно разтворена в 1-2 с.л. студено мляко, после дръпвам от котлона и слагам едро( колкото лешник) натрошено синьо сирене, заливам картофите,( ползвам същият сос и за спначени ниоки, или спаначена лазаня) и запичам, на края слагам малко кашкавал и запичам само отгоре до златисто.

P.P. Картофките ги режа в нестандартна форма( за да може да се разпредели по-добре соса) и са леко сварени като ги залея.

Виж целия пост
# 2
Мерси за отговора, интересна рецепта, но питането ми е за самия сос.  Hug
Аз не обясних правилно- картофите бяха пържени, а соса-отделно. Ако забъркам мляко, крема сирене, синьо сирене и масло дали ще излезе нещо  newsm78
Виж целия пост
# 3
Много го търсих.Благодаря.
Виж целия пост
# 4
Значи рецептата, която ти дадох е за топъл сос, ако питаш за дип( сос студен за топене) се прави на майонезена основа, с чесън и ситно натрошено синьо сирене, добавя се и малко заквасена сметана за да олекоти соса.

Виж целия пост
# 5
Аз права обикновеният и оригинален сос:

150 гр Рокфор
1/2 ч.ч прясно мляко
50 мл течена сметана

Затоплям млякото (без да кипва). Намачквам с вилица сиренето, слагам към млякото, бъркайки, да стане на кашичка. След това се добавя сметаната, оставям десетина минутки разбърквайки на огъня и сосът е готов  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Lil_Vixen, Блонди, мерси  Hug
Ще пробвам и двата варианта!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия