Мрачни настроения

  • 1 259
  • 18
Може би ще кажете, че са бели кахъри, ама... Тия дни емоциите ми вече май съвсем излизат от контрол  Cry Сега съм в 15-та седмица, а си мислех, че крайните настроения са част от проблемите през първите три месеца... но, уви, продължават със страшна сила  Confused
Просто някои дни съм в мрачни настроения без никаква реална причина... всичко ме дразни и нямам сили за нищо  Embarassed Днес например ми е такъв ден - сигурно и времето си казва думата, ама...
А при вас как е? Не ми се ще съм единствената Confused
Виж целия пост
# 1
Не се тревожи, това е напълно нормално състояние.
Никой не може да ти каже от кога или до кога ще изпадаш в такива дупки, при всеки е индивидуално.При мен например „мрачните” настроения се появиха към средата на бременноста и ме държаха до края.
Намери начин да се абстрахираш от тях- мисли за приятни преживявания или се ангажирай с нещо – почети книга, погледай някой филм, а ако си на работа се затрупай с нея.
Бременността е невероятно изживяване и се наслади на нея – помисли, че бебчо има нужда от твоето добро настроение и твоя смях за да се чувства „комфортно”.
Не се притеснявай, тук можеш винаги да намериш подкрепа и „приятелско рамо”.Smile
Виж целия пост
# 2
  Ами виж ми седмицата, а съм всеки ден в различно настроение - сутринта съм мрачна, следобед съм щастлива, вечер нервна и крещя и т.н. Нормално е, само не спирай да се опитваш да си подобряваш настроението.
Виж целия пост
# 3
При мен се появиха чак сега в 8-ми месец. Помага когато си контактуваш и споделяш с други хора и най- вече с такива, които са в същото топчесто положение Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Нормално е да имаш мрачни настроения и при мен беше така. Събуждах се понякога вкисната, а не помня да съм санувала нещо.
Освен това бях и много чувствителна за най-малкото плачех.
Не се притеснявай, май е нещо от хормоните.
Виж целия пост
# 5
От самото начало ме даржат все различни настроения Simple Smile smile3516 smile3511
Не се отчайваи и не си мисли че си единствена Mr. Greenвсички сладки "шишковци"(или "шишки")сме все в различни настроения.Аз все си сменям настроението и това ме побърква по някога #Crazy
Горе главата и не обръщай толкова внимание на лошото настроение Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Благодаря за окуражителните думи  Embarassed То ясно, че е от хормони, ама не се издъжа вече...  #Cussing out Просто на моменти не се понасям сама себе си, защото всичко ми е наред и нямам сериозна причина да се тръшкам, но просто не мога да се спра  Rolling Eyes А най-тъпо е, когато си го изкарвам на горкичкия ми мъж... добре, че като никога проявява търпение (иначе е бесен Овен, обаче сега - ще не ще - ме търпи в по-проклет вид)  Mr. Green
И аз много плача... ама за абсолютни глупости  #Crazy Да оставим трогателните филми и дори понякога тъпи реклами  Embarassed ама и иначе - достатъчно е някой да ми се тросне леко, и веднага ми се насълзяват очите... ужас - а не бях такава, ама нейсе  Tired
Това ми е обичайно състояние - но има дни... като днес, когато просто всичко ми е черно - а наистина нямам причини... по-скоро имам поводи да се радвам, а то... #Cussing out
Много ми се ще да си общувам с други "в същото топчесто положение", но не познавам лично такива в моя период  Embarassed Приятелките ми са с малки дечица и още не са се отдалечили от тия проблеми, но все пак други трески ги тресат  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Да ти кажа, освен от хормони, сигурно и това гадно време навън си казва своето. Аз не съм бременна от цели 9 месеца, но ми е черно, та черно. Изгрее ли по-силно слънце и спре ли да вали за повече от 2 часа, ми просветва.
Ще ти кажа аз какво правя, когато съм в мрачно настроение - много упорито и настойчиво си измислям нещо, което ме радва - например че идва време за море, или че след два дена ще си лежа вкъщи и ще си гледам цял ден любими филми от видеотеката (това няма да го направя, защото не съм бременна, а действаща майка, затова наслаждавай се и на това, докато ти е време  Wink ) или съм си харесала някое бижу или някое перде за вкъщи и мисля за него, или пък съм канена на сватба и си представям как ще мине всичко... Въобще упорито се замислям за нещо хубаво, което ме очаква - много бързо помага!
В твоя случай е още по-лесно, защото се сещам за нещо, което можеш веднага да си помислиш и представиш... Wink
Виж целия пост
# 8
И аз винаги съм в кофти настроение при мрачно време, но това сега минава всякакви граници  Confused Дори не ми се занимава с шопинг-терапия... което вече е странно  #Crazy
Много разумно звучи твоят подход, ама аз на всяко от тия неща си имам "мрачен" отговор - на море няма да ходим сигурно, защото ще правим ремонт... което по принцип е хубаво, но чак като резултат - а иначе знаеш как е... и така, едно по едно, докато пак се окаже, че всичко е ужасно и отвратително  Embarassed То ясно, че не е такова, ама какво да направя, като така се чувствам в момента  Sad
Наистина има нещо хубаво, което бих могла да си представям, но аз гледам да се предпазвам от разочарования, защото преди съм си го представяла, а нещата се развиха зле  Embarassed Тъпо е, че сега не мога да се зарадвам заради това, ама факт  Confused
Виж целия пост
# 9
Спокойно!Мен още ме гонят настроенията,сигурно до края ще си изкарам с тях.Не е приятна тази свръхчувствителност и честа смяна на настроението,ама не е и болка за умиране.Релакс! thumbsup Близките ти също трябва да знаят за тази физиологична промяна в характера ти и да ти влизат в положение.Защото едно неразбиране и от тяхна страна съвсем ще те хвърли в тъча.
Ако се чувстваш в лошо настроение гледай повечко да излизаш с приятели и да се забавляваш,доколкото можеш.Просто прави това,което ти доставя удоволствие и те кара да бъдеш щастлива и позитивно настроена. Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Мен ме хващата всеки месец за по ден два;-)))После ми минава:-)))
Виж целия пост
# 11
Там е работата, че "близки" в моя случай май е само мъжът ми - с родителите се виждаме по-рядко, така че пред тях, както и в работата, се държа "прилично"  Mr. Green т.е., не си показвам настроенията, доколкото мога, но това ми струва доста  Embarassed Само пред него си позволявам да се отпусна, което понякога ще рече, че на почивки мърморя или роня сълзи  Confused Мрачно някак  Sad
А за приятелите - едната част са моите приятелки, всички с малки дечица... поради което рядко успяваме да се видим, а останалите са компании, с които сме били заедно в по-безгрижни времена... и сега те поне на пръв поглед са си в същия период, а аз само мълча и си мисля за други неща, когато сме с тях  Embarassed супер нетипично за мен, ама... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
А защо не си бъбриш тук с майчетата които са в твоите седмици - иди в съответната тема. На мен това ми действа много успокояващо Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 13
indian rose, аз съм често в същото състояние. Горе-долу всяка седмица (в добрия случай на 2) някаква "световна" мъка или страх ме обхваща... и рев. Близките ми взеха да ми се карат вече. Което въобще не помага. А като ревна няма спиране. Но плача по-скоро помага. Иначе все едно топка расте в гърдите ми. Расте, расте и направо не мога да дишам. НИщо не помага, нито разходки, нито книги, филми, чистене (при други ситуации ми е вършело работа  Wink ). Рев и някой да ме гушка, и говори нещо мило. А най-добре този ден просто да мине...
Най-много ме вбеси, като ми бе заявено, че съм егоист и не мисля за бебето. Щяла съм да го направя нещастно. Е, ако някой може да си контролира изблиците предизвикани от промяна в нивата на хормоните, трябва да се подложи на изследвания, за да бъде разкрита тайната му. Би помогнал на много хора, защото съм виждала как дисбаланс в хормоните води до линостни изменения и при небременни. За това, така се вбесих...все едно на мен ми е супер приятно да съм в такова състояние.
Сега, като се случи нещо такова и си повтарям " Споко, няма страшно.Всичко е наред, само хормоните си разнообразяват ежедневието..."  Simple Smile

Didoraniр, действа така, ако имате общи проблеми. Иначе сте от различни светове. Ти си пишеш, другите си пишат на тях каквото им е до главата. И ако няма някой с твоя проблем, писаното от теб си виси във въздуха.
Виж целия пост
# 14
Аз се люшках цяла бременност от еуфория до ярост,от сълзи до луд смях.Настроението ми се сменяше на всеки 10 минути и в къщи не знаеха как да говорят с мен-всеки път реагирах различно Mr. Green
Свиркай си-докато си бременна ще те глезят и никой няма да ти придиря на настроението.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия