хрема ,неспокоен сън

  • 4 246
  • 16
Мили майки дайте ми съвет.От вчера моето бебе е хремаво а снощи се събуждаше постоянно,дали е от хремата или пак ще се разболее незнам.Температура нямаме,храним се горе долу ,уж без хич ама много ме притеснява дане става по зле,засега и мажа ноздрите с низита тя е на 8м и 21 дена още нямаме зъбки.Дайте някакъв съвет ще съм ви много благодарна ако ми отговорите. Пропуснах да кажа,че я кърмя все още.....
Виж целия пост
# 1
Най-вероятно от хремата не е спала спокойно. Но според мен се консултирай с педиатър. Или изчакай ден-два, то ще си покаже дали ще се влоши или не.
Виж целия пост
# 2
Защо не пробваш да промиеш носа на бебето със Стеримар?
Виж целия пост
# 3
От хремата е .Може да му промиваш носа по често със Стеримар или какъвто там физиологичен разтвор , за да спи спокойно .
Виж целия пост
# 4
От хремата е .Може да му промиваш носа по често със Стеримар или какъвто там физиологичен разтвор , за да спи спокойно .


И аз съм на това мнение Peace
Виж целия пост
# 5
Промивай със Стеримар, а за по-спокоен сън, можеш да повдигнеш леко матрачето от към главичката. Така нослето по-трудно се запушва  Peace
Виж целия пост
# 6
От хремата е .Може да му промиваш носа по често със Стеримар или какъвто там физиологичен разтвор , за да спи спокойно .


И аз съм на това мнение Peace

и аз се присъединявам към това мнение
Виж целия пост
# 7
Защо не пробваш да промиеш носа на бебето със Стеримар?

 Peace
Не знам дали си пробвала на себе си Низита, но според мен няма никакъв ефект - аз веднъж изпробвах и изобщо не отпушва носа. 
Виж целия пост
# 8
Физиологичен разтвор най-добре. Нисита не отпушва,а размеква коричките.Дано мине бързо,че е отвратително да ти е запушен носа.
Виж целия пост
# 9
Дразнят я сополките. Трябва да почистваш нослето. Пробвай с помпичка.
Виж целия пост
# 10
Хремата е много упорито нещо, още повече, че при малките деца е много трудно да се изкарват сополките навън освен с предварително впръскване на физиологичен разтвор или Стеримар, издърпване с помпичка и това е единственият вариант, който няма силен ефект. На вашата възраст педиатърката вече ни изписваше капки за нослето, колкото и да не е желателно. Капала съм му Резоксим, Виброцил и Ксилометазолин, за да диша поне. Иначе, както вече са ти казали - чести промивки с физиологичен разтвор.
Друг вариант са инхалациите. Имам предвид, че пускаш много гореща вода в банята, за да се запари помещението, вкарваш детето да постои малко, да вдишва парата, за да се втечнят секретите и да потичат навън от нослето. После капиш капки за нос. Честно казано, най-добър ефект при нас имаше Ксилометазолина, но съм ползвала и Пиносол, но вместо да му капя директно в носа, напоявам едно памуче, вкарвам го в ноздрата, завъртам го, за да намаже стените на нослето отвътре и така много се облекчава дишането.
Виж целия пост
# 11
Промивай със Стеримар, а за по-спокоен сън, можеш да повдигнеш леко матрачето от към главичката. Така нослето по-трудно се запушва  Peace
преди вечерния сън съм му слагала след Стеримара-по една капка в ноздричките Виброцил.
Виж целия пост
# 12
Физиологичен разтвор най-добре. Нисита не отпушва,а размеква коричките.Дано мине бързо,че е отвратително да ти е запушен носа.
Peace
Виж целия пост
# 13
Защо не пробваш да промиеш носа на бебето със Стеримар?

 Peace
Не знам дали си пробвала на себе си Низита, но според мен няма никакъв ефект - аз веднъж изпробвах и изобщо не отпушва носа. 

На мен и на децата  много добре ни отпушва, а и омазява добре.

Промивай често нослето, а преди сън мажи с Низита.

Много добре се повлиява хремата от разни капки за очи, капани в носа.

Виж целия пост
# 14
А на лекар води ли бебето?Той най-добре ще ти каже какво да правиш.

Низитата е хубава,но в този случай по-ефекттивно ще подейства спрея,и след това с помпичка да изсмуче секрета.
Аз капки за нос не слагам,само Стеримар и Низита ползвам.Хремата отшумява за 2-3 дни.Но при всяко дете е индивидуално.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия