**На 2год. 10мес. събужда се в 05:10 и повече не иска да спи** ПОМОЩ!!!

  • 713
  • 13
Вече е така 3 месеца. Няма оправия. Опитах всичко изписано по книгите.....
Не го е страх от нищо, ляга си в 21:00, спи само 1 час наобед.....
Ако някой има идея какво се случва с детенцето ми и ако знаете как да преодолеем това, ще съм благодарна  bouquet
Виж целия пост
# 1
Ако нямаш други проблеми не е нищо странно- спи си по осем часа човекът, нормално. Моят син е на две и половина, ляга си около 22.00 часа и става към 6.00- 6.30, на обяд спи от час до два- всеки човек има различна нужда от сън, децата също. Осем часа нощен сън за някои си е добре.
Къде играе през деня, излиза ли редовно навън, на въздух, тича ли достатъчно, как се храни, има ли нещо ново от тези три месеца насам, характерно, възбуждащо ги?
Виж целия пост
# 2
Остави му в легалцето нещо да се занимава докато вие се наспите и не го насилвай повече.  Някои деца имат нужда от по-малко сън в сравнение с другите. Зависи от типа нервна система
Виж целия пост
# 3
Пробвай да слагаш детето да заспива по-късно, например към 22 часа.
Виж целия пост
# 4
Марти е на 4 и си ляга около 12. Става в 9.
Виж целия пост
# 5
Лягай си по рано да се наспиваш и ти повечко Simple Smile
Ако можеш го научи да си играе самичко, например като стане да си обуе чорапки или пантофки, да си сложи елеченцето, което предварително си приготвила и да си играе с играчките, да остави мама да поспинка още малко...
Може да му оставиш до легълцето гърнето, водичка...
Виж целия пост
# 6
Дъщеричката е на 3 год. и 4 мес. ляга си в 22,30 часа и става в 6,00-6,30. Просто вече съм свикнала с този режим и не ми прави впечатление. Аз до преди да се омъжа бях същата. Ако останех след 7,00-7,30 в леглото започваше да ме боли глава, така че напълно ги разбирам децата.

Когато се преместихме в ново жилище имаше един период от около 10 дни, когато ставаше в 5,30 часа, предполагам от превъзбуда, но той отмина.

Ако детето ти се чувства добре и е бодро сутрин, мисля че няма място за притеснение. Просто какато е казала ммария си лягай по- рано и така ще можеш да се наспиваш. Simple Smile
Виж целия пост
# 7
за щастие моите деца са от спящите !!Обаче децата на моята кумица-големия вече 4-ти клас ,малката почти на три винаги са били от ранобудниците-лягат към 22 часа и сутрив в 5.30 са кукуряк.Явно си е до детето.
Виж целия пост
# 8
Малката щерка е будилника у дома  Mr. Green
Няма значение дали е делничен ден или събота, неделя,
идва с гръм трясък, тя така си отваря вратите и
застава на врата на нашата стая къде 6-6,30  Laughing
Виж целия пост
# 9
Не мисля, че трябва да се тревожиш! Детето спи достатъчно!
Все пак идея за удължаване на съня - ако спи на светло, вечерта пусни плътно щорите или пердетата!  Peace При нас действа!
Виж целия пост
# 10
Все пак идея за удължаване на съня - ако спи на светло, вечерта пусни плътно щорите или пердетата!  Peace При нас действа!

Точно това помогна и при нас. В детската стая нямаха щори , а само тьнки пердета. Още щом станеше светло и малкият се будеше - 5,30-6 часа. Лятото ходихме при майка ми , която има ролетни щори. Лягаше по сьщото време вечер , но спеше до 8-9 часа ( при спуснати щори). Като се прибрахме веднага си сложихме и в кьщи такива и от тогава нямам проблеми с ранното ставаме   Laughing   Peace
Виж целия пост
# 11
Сина ми е на 2 г и 6 м и става в 6  Crazy Имаше период, когато беше на 1г и половина и ставаше в 4-5ч абсолютно бодър и така продължи 4 месеца, ходех като дрогирана по улиците. А вечер си лягаше късно, но постепенно почнах да го слагам още по-късно, а следобяд да спи много малко и така.
Виж целия пост
# 12
моят син също беше така, оказа се че тогава огляднява. Имах приготвено шише с кисело мляко и само го подавах. Като стана малко по-голям се опитах да му обясня че мама е уморена и да се занимава тихичко в креватчото. Тогава започна ужаса една сутрин се разпя така че събуди и комшиите. Друга станал и решил да си намаже филийка, но грабнал "Тест" / имаше таков гелообразен препарат за съдове в кутиика подобна на маргарина/ слава богу не му харесало на вкус, но за сметка на това кухнята никога не ми е била толкова лъсната до блясък - препарат имаше дори на лампата. От тогава всяка сутрин в 5,30 аз си пиех кафето с него. Не знам дали ще ти е някаква утеха, но сега не  мога да го събудя за училище. Затова си взехме куче.... Laughing
Виж целия пост
# 13
BLagodarq na vsichki...... Dano otmine perioda....

  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия