Проблем с печка - тип духалка

  • 7 820
  • 12
Миналата година декември месец си купихме вентилаторна печка на Теси, защото от всички видове в магазина тя ни се видя най-читава.Все още не се отопляваме с климатик/понеже не е толкова студено още/ и я пускаме, да се постоплим сутрин и вечер на краката главно.Но от вчера ни прави проблеми. ooooh!
Като я пуснем, започва да издава някакъв невъоразим шум, подобен на тракане, все едно вътре е изпуснато нещо и перката го върти, освен това започва да мирише и на изгоряло/май на пластмаса/.Някой имал ли е такъв проблем с вентилаторните печки, споделете.Може ли да се отвори печката и да се отстрани.Аман от печки еднодневки.
Мерси за отговорите. Peace
Виж целия пост
# 1
И аз имам печка духалка.....
Щом мирише на изгоряло не я включвайте....Може да се отвори и да се види дали не е изпаднало някое винтче примерно.....
Аз имам "Сого"(SOGO)....вече 3-та година работи безотказно,че даже и термостата е наред(щото това най-често се скапва)
Виж целия пост
# 2
А почиствана ли е?Вътре се събира невероятно количество прах/както и по филтрите на климатиците/.
Виж целия пост
# 3
Не е почиствана, но печката, която имахме преди нея мъжът ми отвори да я чисти и след това тя се скапа.След това дрънчеше, явно мъжът ми е скаран с електротехниката.Мисля, че да е винтче или нещо вътре да се е счупило.Най-сигурно е да се отвори и да се провери. Peace
Виж целия пост
# 4
Питаш жени за чисто технически проблем. Това дето трака ще го оправите само като я отворите. По-добре я занесете в сервиза на Теси. Нали е нова уж? Или я метнете от балкона и си купете нова.
Виж целия пост
# 5
Ще видя до кога е гаранцията, но ако е изтекла......май ще я хвърляме през прозореца.хич не си струва хабенето на нерви и обикалянето на сервизи..... Crossing Arms
Виж целия пост
# 6
За съжаление някои от тези печки  в домашни условия не могат а се разглобяват. винтовете са с някакви триъгълни нарези, нещо като емблемата на "Мерцедес", а такива отверки не знам да се продават. При мъж електроинженер, една такава седи тука, неработеща и непоправяема поради невъзможност да се разглоби.
Виж целия пост
# 7
За съжаление някои от тези печки  в домашни условия не могат а се разглобяват. винтовете са с някакви триъгълни нарези, нещо като емблемата на "Мерцедес", а такива отверки не знам да се продават. При мъж електроинженер, една такава седи тука, неработеща и непоправяема поради невъзможност да се разглоби.

Това ми звучи като поговорката за обущаря дето ходел бос Hug
Ако му се занимава и с" права" отверка ще е отвори .
Та по въпроса отворете я и вижте ,  но ако не разбирате на сервиз, може да се окаже съвсем лек ремонт и да не се налага да купувате нова.
Виж целия пост
# 8
То и аз имам китаб за електротехник, чак ме срам да си го кажа, но не мога да оправям печки, мъж ми пък хептен.Имаме всякакви отверки в къщи, май ще трябва да ги потърся и да му ги връча. Shocked
После ще се моля печката пак да стане цяла и най-важното да работи. Mr. Green
Виж целия пост
# 9
За съжаление някои от тези печки  в домашни условия не могат а се разглобяват. винтовете са с някакви триъгълни нарези, нещо като емблемата на "Мерцедес", а такива отверки не знам да се продават. При мъж електроинженер, една такава седи тука, неработеща и непоправяема поради невъзможност да се разглоби.

Това ми звучи като поговорката за обущаря дето ходел бос Hug
Ако му се занимава и с" права" отверка ще е отвори .
Не става, и аз не повярвах и се пробвах, но не и не. Винтовете са в едни много дълбоки дупки в корпуса, няма начин да се бръкне по друг начин, освен с отверка
Виж целия пост
# 10
Една нетракаща, но миришеща ми гръмна в ръцете преди месец, че се и запали. Въпросната беше 4г, почиствана редовно, работеща без проблемно до онази сутрин  Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 11
Перката е нещо откачена.Пробвахме да я отворим, но нямаме такава отверка.Проверих гаранцията, тя е до 9 декември, мислите ли, че ще я уважат или пак ще си имаме ядове в сервиза? Thinking
Виж целия пост
# 12
Купихме такава Теси за детската, защото е малка и след три месеца нагревателя изгоря, беше още в гаранция, но за парите, които дадохме не си струва хабене на нерви, защото повечето пути така става. Иначе преди години имах една Делонги, която работи повече от 4 години.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия