Къде сте суровоядци

  • 1 078
  • 14
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176330.300-намерих старата тема и реших да ви потърся Hug
Ив,с една година закъснение ще си направя ноемврийската салата Wink
Някой знае ли дали соевите кълнове са силен алерген?В момента кърмя и според лекари не трябва да ги включвам в менюто си,но от друга страна ги ядох през цялата бременност newsm78
Виж целия пост
# 1
Тук и все така щастлива суровоядка.  Hug
Виж целия пост
# 2
Ей, хубаво е да се засечем отново. Иля, Били, не само суровоядки, но и йогистки, нали?! Щасливи и уверени в себе Си.
Били, честито Ти бебче и успешно кърмене на Виан. А колкото до соевите кълнове, аз спрях всички алергенни храни до навършване на 6мес на Никол и след това ги започнах отново, защото явно я дразнеха, но ако досега си ги приемала и не са дали отражение не виждам причина да ги спираш.
Иля, радвам се че се появи. Все още ли си разделна суровоядка? Изглеждаш страхотно на аватара, вярвам Ти че се чустваш щастлива.
Аталанта, няма ли да се включиш, горещо Майче? Още ли харесваш японските специалитети, от тях засега съм само на водораслите, но като захраня бебката ще е интересно да споделяш изпитан опит.
Миранда- водещото Плодче, докъде го докара?
Ангуа- последният Фараон никога не се предава, нали?! Честито Ти инженерство, млечна Красавице. Вкара ли в норма хормоните?
Ив, как е при Теб? Още ли тачиш соевите кълнове?
Виж целия пост
# 3
Kalida , здравей миличка  Hug
Все още съм разделна суровоядка, дори в последно време съчетах и с хранене според кръвната група.  Crazy
И аз като Ив много обичам кълнове, правя си сама пшеничени, много са вкусни.
Kalida мила, а при теб нещо ново, как си ? Някоя нова вкусотия да си изпробвала ?   Flutter
Bili , честито бебче и от мен !  Hug


 
Виж целия пост
# 4
Много се радвам да ви видя Hug
Иля,не става ли така много сложно?И аз се бях замислила по едно време за хранене  според кръвната група,но после забременях и се отказах.Страхотно изглеждаш!
Аз така и не успях да си направя кълнове у дома,но откриха в Търново Метро и намирам често пресни,че досега имаше само консерви в другите магазини.
Калида,какви водорасли ядеш?Мен все ме плашат с това кърмене и аз не смея...А Никол още не е ли захранена?
Виж целия пост
# 5

Иля,не става ли така много сложно?И аз се бях замислила по едно време за хранене  според кръвната група,но после забременях и се отказах.Страхотно изглеждаш!


Bili , страшно лесно се оказа при мен настройването на моя начин на хранене спрямо кръвната ми група.

От плодовете, които обичам трябваше да изключа само портокалите.
От зеленчуците противопоказни ми бяха само доматите.
И замених нискомаслените млечни сирена с тофу и растителен кашкавал.

Оказа се, че много добре съм се вслушвала в организмът ми и от само себе си от години съм изключила повечето от храните, които са противопоказни за мен.
 

Виж целия пост
# 6
Супер,радвам се за теб Simple SmileА кръвен тест ли си прави или според кръвната група,която си знаеш?
Виж целия пост
# 7
Супер,радвам се за теб Simple SmileА кръвен тест ли си прави или според кръвната група,която си знаеш?

Не, не съм си правила тест, ръководя се само от книга за кръвната група.
Търся малко разнообразие, а и ми е любопитно, дали наистина този начин на хранене има голямо въздействие върху организмът.

Kalida, Bili , хапвате ли тофу, търся си някакво подходящо за печене на плоча.  Thinking
Виж целия пост
# 8
Аз си купувам от натуралното тофу-пише соево сирене на кутията,слагам малко босилек,няколко капки лимон и го пека в пергамент.Би трябвало да стане и  на плоча мисля Thinking
Виж целия пост
# 9
...какви водорасли ядеш?...
Били, преди за забременея ядях сурови, от един япоски магазин добавях към всекидневните си салати, но след това минах на сушени. А Никол вече от 4 дни е захранена, но все още сме на 4чл кафяв ориз. Как върви кърменето при Вас с Виан, на много специфична дата е родена малката Ти кукла?
Иля, питаш за тоуфуто, да ям. Избирам от най- твърдото и го предпочитам сурово, така го давам и на Дана. На него наблягах първите месеци, защото бях спряла и броколите и кис. мляко заради Никол, явно и въздействаха, но сега отново са в ежедневното ми хранене. А кои други плодове и зеленчуци хапваш?
Виж целия пост
# 10
Kalida, хапвам броколи, карфиол, моркови на пара, така също и марули, краставици, авокадо. От плодовете- ябълки, круши, киви, ананас, грейпрут на фреш.
Преди два дена за първи път опитах райска ябълка и много ми хареса, така че и нея я включих в менюто.
Пробвах също и плод Пепино, оказа се с вкус на пъпеш, а иначе е с формата като бяла твърда круша.
Като спомена за Bili и рожденната дата на мъничката Виан, погледнах и се оказа, че и брат ми е роден на същата дата, съвпадение.  Hug

Bili , страхотна идея за тофу в пергамент, а и обожавам босилек, непременно ще пробвам рецептата.  Hug

Момичета, споделете, какви странни, екзотични плодове сте опитвали ?
В търсене съм на нови вкусове.  Crazy


 
Виж целия пост
# 11

Момичета, споделете, какви странни, екзотични плодове сте опитвали ?
В търсене съм на нови вкусове.  Crazy


 
Иля,не са екзотични,но скоро опитах мушмули  много ми харесаха Simple Smile
Никога не съм виждала такъв плод,ще потърся другия път в Метро.
Kalida ,дали има сушени водорасли в Метро или Пикадили newsm78И как да ги ям-направо така в салатата?
Виан е още изцяло на кърма,но декември може би ще я захраня,защото ми се струва,че е готова.Много съм си харесала педагогическото захранване,но не знам доколко ще е подходящо за нея нашето странно меню Thinking
Виж целия пост
# 12
...дали има сушени водорасли в Метро или Пикадили...
Били, не мога да Ти кажа, отдавна не съм била в БГ. А иначе колкото до начина на ядене, да точно добавям към салатата си. А колкото до педагогическото захранване успех Ви желая с Виан, при нас все се избира лесното- гърдата, и затова аз налагам засега избора, дано при Теб се получи.
Иля, питаш за плодове. Ами много съм опитвала, но незнам доколко са налични в БГ. Но мога да Ти препоръчам ако намериш да опиташ мангостейн/ mangosteen/, страхотен плод- пълен с антиоксиданти и оригинален на вид и цвят, също стар- фрут/ като го нарежеш парченцето има формата на звезда/, заслужава си да опиташ. Сега в момента давам на Дана годжи- берита/ Gogi berries/, просто като имунустимуланти, а пък са за райската ябълка- обожавам я/ ежедневно е в купите ни с плодове/. Манго и папая опитвала ли си? А Ти ли си по- голяма или си имаш батко?
Виж целия пост
# 13
...не знам доколко ще е подходящо за нея нашето странно меню...
Били, караш ме да се замисля. Нима и 1/2 предпочита суровите храни като Теб? Ния конкурира ли Те при плодовете и зеленчуците вече?

Иля, приеми честитка и от мен послучай празника Си! Илиянко, ЧРД! Бъди ни все такава енергична, отворена за всичко ново, оптимистична и търсеща. Много усмивки Ти желая, много любов и да намираш това което търсиш! Имай хубав празник!
Виж целия пост
# 14

Иля, приеми честитка и от мен послучай празника Си! Илиянко, ЧРД! Бъди ни все такава енергична, отворена за всичко ново, оптимистична и търсеща. Много усмивки Ти желая, много любов и да намираш това което търсиш! Имай хубав празник!

Kalida мила, мерси за страхотните пожелания !  Heart Eyes Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия