проблеми в брака и как разбрахте дали е дошъл края

  • 15 155
  • 74
Здравейте,
женени сме от 6г, имаме дъщеричка на 5г. От известно време имаме сериозни проблеми. Може би трябва да започна с това,че се наложи да се разделим тази пролет за два месеца- чувахме се всеки ден, виждахме се на 2-3седмици за ден-два. Не знам дали ттова може да е причината, но сметнах за необходимо да знаете, щом ще искам съвет от вас.
От както се събрахме в къщи нещо сякаш се беше променило. Естествено имаше я първоначалната радост и въодушевление от това ,че сме всички заедно...но бързо изчезна. понякога си мисля,че може да му е харесало повече без нас и от това ме боли много.
Проблемите ни са главно в това,че липсва диалог между нас. Аз съм в къщи-домакиня,не съм предполагала,че ще мога да остана толкова време в къщи- не съм от хората които може да се затворят в къщи...но се наложи и май го приех или поне се опитвам).Няма на кого да разчитаме в помощта за малката, таткото ходи на работа (частна, сам си е началник, но понякога това е по-лошо). Ясно ми е,че аз съм в къщи, липсва ми социалния живот. Имам приятелки, с които се виждам разбира се; той ходи на работа, връща се изморен и препочита да полегне и почине пред телевизора, вместо да отидем с малката на разходка или просто да поиграем всички в къщи.
Всеки сяда пред компютъра си.... и вечерта минава. Не общуваме. Забравих да кажа,че той е музикант- ако не седи пред компютъра си , се занимава с музика. Сякаш няма желание да е истински с нас. Предложих му щом се прибере да отделя половин час за нета и след това и двамата да не сядаме пред компютрите. Не помогна
Какво бихте ме посъветвали, какво мога да направя за да сме семейството което бяхме... а кога разбирате,че е дошъл края (понякога си мисля,че е напълно безразличен и че просто ме е страх да приема истината, но дали това е истината...)
Виж целия пост
# 1
според мен трябва да започнеш работа  Peace
Виж целия пост
# 2
Наистина ти съчувствам, но не мога да ти дам съвет, защото и аз съм в почти същата ситуация, с тази разлика, че аз ходя на работа. Но вечер като се приберем той непрекъснато гледа телевизия, дори когато го помоля да поиграем с детето на някаква игра, той започва да играе, но междувременно пак гледа телевизия. Направо ми идва да изхвърля телевизора от вкъщи. Както казваш няма никакъв диалог, говорим главно по делови и ежедневни въпроси, като: "утре трябва да купя ...., да направиш ... и т.н.
Ще ми се да знаех и отговора на въпроса ти дали е дошъл края, но ... за съжаление все още не го зная.
Надявам се че и при вас както и при нас нещата все пак ще се оправят. Но... времето ще покаже.
Виж целия пост
# 3
Само да допълня,че се наложи да се разделим за два-три месеца, защото със сестра ми и моите родители имаме семеен ( сезонен) бизнес. Той не може да отсъства и да остави своята работа, затова именно се наложи да се разделим. Мисълта ми беше,че и аз докарвам доходи в къщи, не съм зависима от него.
Виж целия пост
# 4
Ходенето на работа не е свързано само с носенето на пари. Детето Ви е голямо, спокойно можеш да започнеш работа. Имам усещането, че домакинстването не те удовлетворява.
Виж целия пост
# 5
Ясни са ми плюсовете от ходенето на работа... Уточняването, което направих не беше заради съвета да започна работа. С мъжа ми сме си говорили,че ще ни се отрази добре именно такава промяна, но както казах няма на кого да разчитаме в отглеждането на малката (вече е на 5г, оставяли сме я само веднъж на баба й- просто нямат физическа възможност да ни помагат), пробвахме с детегледачка, но не се получи. А таткото не може или не иска да наглася работата си с детето- не може да се ангажира със закарването й или с вземането й. Може би така е свикнал
Виж целия пост
# 6
Как така не иска. Ако твоето раб. време не позволява до го водиш, излизаш, таткото като не му се води да го вземе със себе си. 5 годишното дете е голямо, не е нужно да разчиташ на някой. Дете се гледа спокойно от двама родители, бабите са за цвят Simple Smile.
За да сте семейство, като за начало трябва да си поделите отговорностите, защо го щадиш. Не искал? А теб пита ли те дали искаш?
Виж целия пост
# 7
Започни работа, и поговори с мъжа си.

Ако и тогава не можете да се споразумеете, разделете си. На никого не е нужна семейна агония.
И детето е голямо вече, той не би трябвало да отказва помощ.
Виж целия пост
# 8

Всеки сяда пред компютъра си.... и вечерта минава. Не общуваме.

А секса между вас само виртуален ли е?  Thinking
Виж целия пост
# 9
Нещо случило ли се е по време на раздялата? 
Що не си чатите? Уредете си интернетска среща да ви освежи скучния семеен живот Wink
Виж целия пост
# 10
Понякога липсва с месеци. Има периоди когато сме "по-активни", но те са все по-редки. Лошото в случая,че и двамата допускаме,че това е голям проблем във взаимоотношенията ни, но по-лошото е, че и двамата не изпитваме голяма нужда или липса. Дори стигаме до там, че се подиграваме на нас самите и си се чудим как е възможно.
Виж целия пост
# 11
Един сериозен разговор може много да ви помогне.
Започването на работа може нищо да не промени. Ще се промени това, че ти ще си по-изморена и като се прибереш трябва да се заемаш и с домакинските задължения, а той пак няма да помага за детето и ще виси пред компютъра или телевизора - съответно ще се изнервиш много повече.
Секса - при липса на диалог между вас не виждам и секса от къде ще дойде.
Виж целия пост
# 12
Искам само да поясня,че той не е лош баща. Дъщеря ни и тя е много привързана към него.  Лошото е,че чака аз да му кажа- ще направиш ли това, ще донесеш ли онова. Домакинската работа съм я свършила преди да се върне от работа, не го карам да чисти,да готви...почти няма задължения в къщи. Връща се изморен, разбирам го-нека почине половин-един час, но искам след това да е с нас, а то се започва- новините, понякога се затваря в другата стая-свири си... а ми се иска да има желание да правим неща заедно.
Виж целия пост
# 13
В началото на връзката какво ви свърза и как е възможно едно отцъствие да го заличи?Как така изведнъж загубихте диалога помежду си,някога имали ли сте общи интереси,хоби,теми за разговор?Ти каква си по професия?
Виж целия пост
# 14
Запознахме се и съвсем скоро бяхме сигурни,че всеки е намерил половинката си.  Последва сватба и бебе, което беше  абсолютно планувано и желано. Той беше все така мил, грижовен, в никакъв случай не мога да се оплача от липса на внимание. Странно,че използвах минало време да кажа какъв е...
Общи интереси - ходихме на ски,...сега не мога да се сетя, но винаги имаше за какво да си говорим. Обичам музика, но не я чувствам като него. Като се замисля преди ми свиреше и беше толкова хубаво. 
Известно време го оправдавах и се опитвах да го разбера, защото имаше проблеми в работата си. Но искам да ми обръща внимание, искам да ме забелязва, искам да получа цвете за рожден или имен ден...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия