Трета неуспешна бременност, имам нужда от съвет

  • 4 380
  • 24
Здравейте момичета!
С голяма мъка пиша отново тук и имам нужда от вашите съвети за добър специалист в София, който най-после да открие проблемите ми  Sad
Ще разкажа пак историята си. Първа бременност май 2006 - отидох на преглед с оплакване от кафяво течение, установиха бременност, но и два полипа на шийката, които ми отстраниха в 8 г.с. Бременността ми продължи безпроблемно до 21 г.с. с внезапно кафяво слузесто зацапване, което за един ден се превърна в кървене, появиха се болезнени контракции, които се засилиха въпреки системите. Положението беше неспасяемо, получих 5 см. разкритие и загубих бебето, то беше живо. Втора бременност - май 2007 - след голяма чуденка от няколко лекари дали е кухо яйце или няма сърдечна дейност, в крайна сметка диагноза мисед в 10 г.с., без абсолютно никакви симптоми, кървене или болка. Преди кюретажа, лекаря който ми го прави откри с вагинален ехограф, че имам двурога матка и полип вътре. Доверих му се безрезервно и направих изследванията към които ме насочи - хламидии, токсоплазмоза, листериоза, бруцелоза, цитомегаловирус, HbSag, въглехидратна обремененост. Увери ме, че матката ми не е проблем да износя бременност и започнахме да плануваме нова. Трета бременност - юли 2008 - отново тръгна с кафеникаво зацапване, което се влачи близо 2 седмици. Бях на тръни дали ще се развие бременността, но всичко се развиваше перфектно. Не съм имала и грам болка, контракция или какъвто и да било дискомфорт. До проклетата 21 г.с., вторник 28 октомври. Просто отидох до тоалетна и върху хартията остана пак кафяво слузестото нещо. Изпаднах в ужас, веднага се обадих на лекаря ми по ЖК, даде ми направление за приемане в болница. Преди това отидох и при частния си лекар, на който дълбоко и сляпо вярвах до последно. Прегледа ме с ехограф и ме успокои, че цервикалния ми канал е напълно затворен, но шийката ми е скъсена. А аз всеки път настоявах да ми се направи серклаж, но не шийката ми била перфектна дължина, с вагинален ехограф до този момент беше с дължина 4,5 см.
И така приеха ме в болница. Според лекаря, който ме прие, съм нямала скъсяване на шийката, но 1 см. разкритие. Но все пак нищо обезпокоително, отново нямам нужда от серклаж. Включиха ме на системи, за 4 дена нямах грам болка, но това кафявото си се влачеше, уж щяло да отшуми. На 5-я ден искаха да ме изпишат, но аз настоях да ме наблюдават още един ден, дори и само на лекарства. На следващия ден ме изписаха, но кафявото зацапване си остана. Един ден по късно получих болки ниско вдясно. Беше неделя вечерта мислех си, че е нещо от апандисита. Поуспокоих се и заспах. На другия ден в понеделник пак имах лек дискомфорт, обадих се на частния ми лекар, според който отново всичко беше наред. Ехографа не отразявал контракции, цервикалния канал затворен, а болките може би били бъбречна криза  Shocked Shocked Shocked. Отидох си вкъщи, пак се поуспокоих и поспах. Но след няколко часа, след ходене до тоалетна получих силни спазми и веднага хукнахме за болницата, този път Майчин дом Варна. Страхувах се от мануален преглед, но лекаря който ме прие, каза че по друг начин не може да установи състоянието ми. И ужас 4-5 см. разкритие, болките са били контракции, но странно как без да ми се втвърдява корема. Отново системи по спешност, но положението е неспасяемо, няколко минути силни контракции и край............отново кюртаж. Отново света се срина за мен, отново незнам причината. Лекаря, който ме кюртира обясни, че при мен нещата протичат безсимптомно, правя разкритие, околоплодния мехур колабира и с няколко силни контракции изхвърлям плода  Sad.
Сега отново започвам от нулата, питам се защо се случи едно и също нещо в една и съща г.с. Питам се дали наистина матката ми може да износи бременност. Замислям се да направя хистероскопия, за да установя веднъж завинаги каква е, и ако има преграда то тя да се отстрани.
Моля ви дайте ми съвет към кои лекари да се обърна в София, ще направя всички възможни изследвания. Описах подробно нещата, за да имате поглед върху случая ми и да ме насочите.
Благодаря ви, че прочетохте написаното, имах нужда да го споделя  Hug
Виж целия пост
# 1
Много съжалявам за това, което си преживяла Sad !
Правила ли си имунологични изследвания?
Виж целия пост
# 2
fever,съжалявам за този ужас ,който си преживяла.Прочетох за теб в друг подфоруми и ми стана много мъчно  Cry
Нямам представа какво трябва да направиш-може би наистина имунологични и генетични изследвания и може би да се насочиш към специалист за лапароскопия.
Виж целия пост
# 3
Мила Февър Hug
Направи генетични и имунологични изследвания на теб и на съпруга ти. Предлагам ти д-р Конова в Плевен.
Знам, че вашата мечта е някъде там...и ви чака Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 4
Февър  Cry това е кошмар съжалявам много.
Но наистина момичетата са прави направи генетични.
Успех ти желая Praynig
Виж целия пост
# 5
много неприятна история. Sad
дано не се повтори повече. Praynig
направете имунулогични и генетични изследвания и задължително консултация със специалист по стерилитет. кураж
Виж целия пост
# 6
fever няма думи, които могат да опишат колко съжалявам за всичко, което ви се е случило. И силно вярвам, че рано или късно нещата ще се оправят и че вашата мечта е някъде там и ви чака.

След като сте от Варна, защо не се свържете с тамошните специалисти по стерилитет? До колкото знам там са много добри и можете да намерите координати в нета.

Чела съм, за повтарящите аборти, че по някакъв начин тялото помни кога се е случил предния и го повтаря.

Най-добре лекар наистина да установи дали има двурога матка, която наистина може да е причината и да ти назначи изследвания.

Успех и кураж. 
Виж целия пост
# 7
fever, съжалявам за случилото се  Hug
Знам твоята история и подкрепям момичетата за имунологични и генетични, макар да не знам дали ако там има проблеми те могат да окажат влияние в толкова напреднала бременност. Обаче има и друго - според мен е задължително да установиш вида на матката, както и дали има септум и колко е голям. Аз бих ти препоръчала консултация с д-р Тюфекчиева от Майчин дом - София. Аз правих моята хистероскопия при нея - изряза ми септума, който е бил много дебел и по цялата дължина на матката - практически я е разделял на 2. Сега матката ми е почти перфектна и забременях на 4 цикъл след хистерото. Първо направихме лапароскопия и се разбра, че матката ми е една, а не 2 както се предполагаше. После и хистерото. Друг вариант е д-р Стаменов - той може да направи лапароскопия и хистероскопия едновременно, но при него доста се чака.
Виж целия пост
# 8
Може би трябва да ти направят серклаж newsm78
Съжалявам за това което ти се е случило
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви за отговорите момичета  Hug. Не съм правила имунологични и генетични изследвания, тъй като ме уверяваха, че те влияят върху зачеването и ранното развитие на плода, но сега ще направя и такива. Но сега правих БХС, резултатите бяха супер 1:15 000 за Даун и 1:100 000 за другите генетични заболявания. Неуспеха при втората ми бременност обясняват с полипите в матката, които ми откриха или с прекаран цитомегаловирус, защото само там излезе IgG +
Scarlet_ благодаря ти за съвета за д-р Тюфекчиева, и други ми я споменаха като добър специалист и сигурно ще се обърна към нея. Тя може ли да види и състоянието на шийката на матката?
Виж целия пост
# 10
д-р Тюфекчиева е добър специалист. аз не съм и пациент, но моя приятелка е много доволна и след две операции при нея сега се радва на бебче. потърсии координати, но доколкото знам приема в частния си кабинет, а операциите прави в Майчин дом. ако те интиресуват подробности ще говоря с приятелката ми и ще ти пиша координати. Hug
Виж целия пост
# 11
fever, съжалявам за случилото се  Hug
Знам твоята история и подкрепям момичетата за имунологични и генетични, макар да не знам дали ако там има проблеми те могат да окажат влияние в толкова напреднала бременност. Обаче има и друго - според мен е задължително да установиш вида на матката, както и дали има септум и колко е голям.

Подкрепям Скарлет. Peace

Много съжалявам за случилото се! Sad  Добре познавам болката. Дано намериш сили, за да продължиш! Кураж, fever! Все някога ще излезем от черната хроника! Hug
Виж целия пост
# 12
fever , имунологичния фактор не влияе само върху ранната бременност и способността да се забременява. Има много голямо отношение към износването и храненето на плода. При теб водеща е аномалията в матката и е важно да се установи вида на преградата, но не бива да се изключват и тези възможни причини за загубите на бебетата /имунологични и генетични/.
Ужасни неща си преживяла и за съжаление още изследвания ти предстоят. Но с всяко едно знай, че то те приближава към срещата с вашето дете. Причина има, остава да се открие и да се действа в посока на елиминирането й. Ще ти е трудно, защото боли, но не губи кураж!
Прегръщам те.
Виж целия пост
# 13
fever,
Много съжалявам за случилото се!
И моят съвет е за генетични и имунологични изследвания.
Виж целия пост
# 14
fever,това което ти се е случило е ужасно.Сестра ми имаше същия проблем и изгуби бебето в шестия месец,при следващата бременност нещата пак тръгнаха по същия начин и наши общи познати я насочиха към професор Чернев от Майчин Дом-София.Сега благодарение на него си има едно живо и здраво момиченце.Моят съвет е ако искаш да отидеш при него защото докато сестра ми беше в болницата се запозна с доста жени със същия проблем които в момента се радват на своите бебенца.Кавото и да решиш ти пожелавам следващия път да си имаш твоето малко щастие.Успех.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия