за детската кухня

  • 1 657
  • 11
Мисля че скоро четох подобна тема, ама нещо не мога да я намеря.
Тук в Бургас кухнята започва от 6 месеца. Ние сме вече на седем и реших да пробвам. За съжаление останах неприятно изненадана - супата е като за деца поне с няколко месеца по-големи (според мен). Има цяло фиде, ориз, преобладаващо количество домати (често и люспи и семки), изобщо доста неща за които май ни е рано. Пробвах да пасирам допълнително и супата и яденето и на малкия му хареса, почти нищо не ми е отказал (освен сирена каша). Та се чудя дали да продължавам. Някой започнал ли е толкова рано и нормално ли е да дават подобна храна - онзи ден имаше пиле със зеле, което уж е тежка храна.
Дайте съвет, че моя гладник май на нищо няма да откаже (да не му е уроки Simple Smile ) ама аз се притеснявам за стомахчето му.
Благодаря предварително:)
Виж целия пост
# 1
Аз записах синът си на 6м на кухня,но отначало не давах супата.Въведох я постепено от 7м.Възможно е някой храни да му раздразнят стомаха,но ги следи и не давай от тях.Аз не съм имала проблеми,въпреки че не ми харесва всеки понеделник да има боб или леща(това е за 2група- след годинка) .Не са ни любими.
Невиждам причина да не възползваш от удобството на кухнята,освен ако имате алергии.
Виж целия пост
# 2
Бъди сигурна, че хората от кухнята са наясно какво правят.На нас ни се струва, че манджичките са големи гадории, но бебетата си умират за тях.Така че спокойно си храни бебешока - той сам ще ти покаже, ако нещо не му допада или му дразни стомахчето
Виж целия пост
# 3
И аз мисля да запиша Ева като стане на поне 7 месеца. Всички майки, които съм питала са доволни, но все пак имам някакви резерви. Пък и тя тъкмо се отвори на зеленчукови и месни пюрета - яде ги като невидяла.
Ще видим, може би няма да бързам.
Иначе много внимавам какво й давам, чета етикетите на всяко пюре Simple Smile
Виж целия пост
# 4
при нас кухнята е от 10 мес до 2 год и полочина.
Дъщеря ми си умира за манджите на лелките, то си личи и по килограмите и Laughing  Laughing  Laughing
щом си яде дедтето и няма проблеми, всичко е ОК.
кухнята е голямо улеснение.
Виж целия пост
# 5
съгласна съм, че най-важно е на детето да му харесва, а на моето явно му е доста вкусничко (днес си изяде пилето с домати, което си беше страшно кисело - като консерва домати). Дано наистина лелките, които готвят да знаят какво правят:)))
А по принцип нали до 8 мес. трябва всичко да е пасирано? Че ми се струва раничко да ядем парченца месо, фиде, ориз и каквото едро сложат из манджите. Не ми се иска както ме посъветва една майка да го оставя да се дави докато сам се научи да дъвче и тогава да гълта.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: vania_ip
съгласна съм, че най-важно е на детето да му харесва, а на моето явно му е доста вкусничко (днес си изяде пилето с домати, което си беше страшно кисело - като консерва домати). Дано наистина лелките, които готвят да знаят какво правят:)))
А по принцип нали до 8 мес. трябва всичко да е пасирано? Че ми се струва раничко да ядем парченца месо, фиде, ориз и каквото едро сложат из манджите. Не ми се иска както ме посъветва една майка да го оставя да се дави докато сам се научи да дъвче и тогава да гълта.


В кухнята не се пасира, защото все пак тази храна ядат и по-големи дечица. В нашата кухня могат да се записват деца до 3г.-и всички ядат едно и също-от 8м. до 3г. Така че ти можеш да пасираш яденето. Аз така правех в началото. Постепенно пасирах по-едро и сега вече детенцето яде непасирана храна.
Виж целия пост
# 7
При нас пък е на групи: 6 - 9 мес.; 9 мес. - 1 год.; 1 год. - 1 1/2 год. (за горните групи не съм сигурна точно, но са поне 3). Та затова се чудя защо не пасират от 6 до 9 месеца. Както и да е, аз ще си пасирам поне още месец. После и аз смятам постепенно да преминем към по едро, но не от пюре на хапки:)))
Виж целия пост
# 8
Съгласна съм само с едно, че е голямо улеснение.
Ама, до тук и ТОЧКА.
За мен кухненските манджи са едни големи буламачи.

Готвеното домати пък само колко е вредно, ама айде давайте си на децата киселчоци.

Това, разбира се си е само и единствено мое мнение Sign Exclamation
Виж целия пост
# 9
Az sam mnogo dovolna ot kuhniata zapisah go 6 mesec toi si iziajda vsi4ko i bez pasirvane ne sme imali problemi. No specialno sega liatoto smiatam da go otpi6a 6tot v teia jegi hranata barzo se razvalia apak i ima presni plodove i zelen4uci kvo da go tap4a s mandji v teia jegi e ot vreme na vreme kato se iz4erpia moje da mu vzimam. A sega se setih imahme problem edinstveno s le6tata stomah4eto mu izob6to ne ia smila6e toi si izakva6e napravo celi zrancata na le6tata taka 4e samo neia pasirvam. A fideto e lesno smilaemo - niama problem. No vse pak organizma na vsiako dete e razli4en taka 4e ti sama triabva da preceni6 za tvoeto
Виж целия пост
# 10
az puk ne vijdam kolko e goliama filosofiata da napravis supa i manja na deteto si?!
Slagas malko pile, kartof, chushka domat i stava gotova za 1 chas. Nito gotvis ogromni kolichetsva i ima da mies tendjari i tavi, da rejes, sturjes, rendosvas.Mnogo e lesno.a zelenchukovite iastia stavat  oste po-burzo.
az si mu gotvia na moia sin, vhcera naprimer napravih pulneni chushki i otdelih malko i za nego predi da sloja v kaimata silni podpravki dobavih mu i kiselo mliako i toi bese mngoo dovolen
Виж целия пост
# 11
Цитат на: vania_ip
Някой започнал ли е толкова рано и нормално ли е да дават подобна храна - онзи ден имаше пиле със зеле, което уж е тежка храна.

Да, при нас кухнята е също от 6м до 3г., разделена е на две групи-до 1г, и от 1-3, така че проблеми няма. Ако в супата нещо е по-едро, просто го пасирай.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия