Алергична кашлица -писна ми от лекарства!

  • 58 235
  • 97
Здравейте ,аз ще започна от начало и дано някой знае как да ми помогне.Моето момченце е на 2г и 3 м.От три месеца горе долу се борим с алергична кашлица-сменили сме хиляди противоалергични сиропчета   и какви ли не бабини лекове.Два пъти сме правили спазъм.Дайте идеи някакви сме спали цяла нощ.Не спря да кашля.Разминахме се със спазъма , но идва още една вечер.През деня е горе -долу  не кашляше и го изпратих на ясла и от сутринта до сега съм се обадила около 100 пъти да питам кашля ли или не.Засега е под контрол ми казаха от яслата .Помагайте!  Confused Twisted Evil
Виж целия пост
# 1
Аз май не знам как да ти помогна, но поне да споделя.Дъщеря ми е със същия проблем, но до сега решение не сме намерили.Кашля понякога по два-три месеца.Лекарите изписват какво ли не - резултат - нула.Вероятно е предизвикано от алергия, та последно решихме да парвим изследвания .Стигала е даже от много кашляне да почне да повръща.Интересното е че дробовете са добре, иначе е здрава, а кашля до припадък.....И това чудо се появява и изчезва когато си пожелае...Вече не знам как да се борим, дано го израсте.  Tired
Виж целия пост
# 2
След една инфекция преди близо три години, синът ми просто не спря да кашля.
Тъй като никой не намери причина, казаха, че е алергична кашлица и го пуснаха перманентно  на антихистамини. За тези три години ми писна от Кларитин, Зиртек и Вентолин при по-тежки състояния.
Попаднах случайно на една лекарка, която ми каза, че само си тровя детето и че няма никаква астма/една от диагнозите беше СЪМНЕНИЕ за астма/. Та тя рече, че от носа. Имал някакво стеснение и от стичащия се заден секрет, се получавало.
Споделям, че от поне 20 дена съм спряла на сина си антихистамините и съм минала на капки Цитросепт, спрей Euphorbium, poumon histamine и детето ми не кашля. Имам усещането, че е някакво чудо, защото постоянната му кашлица си беше ежедневие, като самото дишане, все си покашляше.

Задължително напомням, че само споделям своя опит, вашият случай може да е друг. Казах го, защото бях доста скептична към хомеопатията и три години се съпротивлявах, но се оказа, че помогна на детето ми.
Освен това, синът ми не е правил бронхоспазъм никога. Веднъж имаше "лаеща кашлица", но я овладях за няколко часа с Вентолин и пара.
Може и просто да е пораснал, знам ли, нали казват, че по някое време "израствали" такава кашлица.

Но е ужасно, просто. Не разбирах как е възможно непрекъснато да кашля, даже се бях примирила. Сега се радвам, че все пак опитах нещо алтернативно.
Виж целия пост
# 3
Виж  в тези теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=308331.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=193838.0
Виж целия пост
# 4
Според мен намерете добър педиатър.Голямата ми дъщеря е с доказана астма,и освен антихистамини,при нея оказа добро влияние и инхалаторното лечение.
Възможно е да е случай като при Клонка.
ПП Клонка,довечера ще ти пиша на лични,защото на работа нямам право да се регистрирам във форуми идруги такива Crossing Arms,и затова пиша като гост.Имам подобни проблеми с малката си дъщеря.
Виж целия пост
# 5
A знаете ли тук в Лом какви педиатри има?По-добре , че не знаете!Всички са един дол дренки и всички знаят само за алергична кашлица -калции , Клацид и ериус.Ефект уви никакъв.А и не искам и да чуя за Аб.Писнало ми е все с това да ни лекуват.Препоръчайте ми някой добър педиатър,който да посетим.Казаха ни за д-р Хвърчилкова в Монтана и ходихме.Но лекарствата са си същите и лечението беше за около седмица.Тази нощ пак сме си били на прозореца,в банята на инхалация ,малко затишие и пак наново с инхалацията.Препоръчайте ни някой,ако ще да е на луната.Слушала съм от майка в яслата(детенцето и е с алерг.кашлица,а тя с бронхиална астма) за някаква докторка пак в Монтана д-р Пекова.Че имало някакви прахчета ,които лекували много ефикасно алерг.кашлица ,но били много скъпи(от рода на 150 лева ).Не ме интересува искам с нещо да му помогна.Омръзна ми да му гледам физиономииката така измъчена и да се моли за вълшебно " сиопче,дето пави вълшепства и гони лошата кашица". Sad
Виж целия пост
# 6
Ако нещата са толкова лоши, просто ела до София, в Алксандровска, да се докаже има ли астма детето. Тези спазми не са безобидни. Никой не може да постави диагноза, без сериозни изследвания.
Ако е астма, трябват по-сериозни мерки от висене в банята.
При всички положения е добре да купите инхалатор и така да поема вентолин при кризи. И ако е правило детето наистина доказан бронхоспазъм, не разбирам защо все още си на ниво консултации с джипито? Това са сериозни неща, които трябва да се консултират със специалист.
Виж целия пост
# 7
На такова ниво сме понеже ни правиха диференциално броене ,което показва ,че нямаме нищо.УНГ казва че е ларингит и ни изписва метилпреднизолон,а докторката в Монтана ,хвърчащата,ни прати на снимка и каза ,че нямаме нищо нито на дробчетата и че не може да става въпрос за астма,но ако не се повлияе от лекарства на време може и до бронхиална астма да се стигне.А не ми се иска.Тя също ни изписа метилпреднизолон,а нали се сещате колко е вреден.Но пък и помага.Но не мога да го давам при всяко под кашляне.Много много е вреден-бъбреци,черен дроб,жлъчка и дори на растежа вреди.Така ни казват всеки път в аптеката.Пили сме два пъти.Не искам да потретваме.Вече не знам какво да направя.Джипито е един М...о,че не ми се говори.Съсъ зор си взимам болничен ,а за направление за диференциално броене съм се молила един месец и накрая идвайки у дома да се увери , че малкото човече кашля много лошо ни го даде.Всеки път се оправдава че били с определена бройка и не можело за щяло и не щяло да си взимаме.За него кашлицата на моето човече явно е щяло и не щяло.Затова питаме и разпитваме къде да го заведем.Не знам вече.Накрая с мъжо на София и където ни се стори най-надежно.Не знам. ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 8
Ами, просто не зная какво да те посъветвам.
Съчувствам ти.
Виж целия пост
# 9
Някой беше писал някъде , че в Александровска болница в София имало добри специалисти.Но как ще се оправя в София Мъжът ми е от Лом , а аз съм от Пловдив .Никой от двама ни няма да се оправи.Ама ще видим как е положението и ще преценим дали да си не хванем направо пътя за София и те така.Ако бяхма в Пловдив щях да знам къде да го заведа без даю се чудя,но...Хайде за сега толкова.Остава ми още час на работа и после ще видя как е малчо.Цял ден лелките в яслата казваха , че не кашлял толкова лошо.Да ги поканя на гости през нощта ли?Пък те какво са ми виновни. ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 10
Аз не бих оставила Иван с такава кашлица на ясла. /Той е голям де/. Щом си от Пловдив, защо не отидете до там и да посетите университетска болница. На нас там ни поставиха диагноза и ни назначиха лечение.
Виж целия пост
# 11
Виж, не съм лекар, но наистина спазмите наистина не са шега работа. Разбирам ви, че не сте от голям град, но наистина, елате поне до Александровската - Детска Клиника. Там работят с направления. Ето го сайтът, за да видите как изглежда сградата, до Майчин Дом е.:
http://www.alexandrovska-hospital.org/show_page.php?menu_id=6&am … p;menu_order_id=1

Ето ви карта, става дума за ул. Здраве:
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=af45abc08a2c5935158ee42cdfc2db … amp;s.y=0&s=3

Това е нашата тема(на мами с деца с астма). Тук питай за всичко, въпреки че още нямате диагноза на практика, една мама е дала основните понятия и т.н.: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=337999.0

Може и да не е астма, може да си е алергичен ларингит, но пак инхалатор е нужен, щом се стига до тези състояния, които описваш. В София и инхалатор ще вземеш.

Иначе, в Александровската отивате в Консултативно- диагностичен кабинет за деца с белодробни заболявания - за планов прием на пациенти и за външни консултации на деца с белодробни заболявания. Работно време: сутрин от 8 до 14 ч. в работни дни. Телефон: 9230492, мед. сестра В. Брусарска. Направлението трябва да е с код за педиатър (17 беше, мисля). Носи всички изследвания, правени до момента.
Виж целия пост
# 12
Във Враца има много добра алерголожка в северозападна България тя е единственна.Казва се Павлова от собствен опит знам за нея.Тя откри на синът ми бронхиалната астма.Спазваме стриктно нейното лечение и напредваме.
Виж целия пост
# 13
Аз не бих оставила Иван с такава кашлица на ясла. /Той е голям де/. Щом си от Пловдив, защо не отидете до там и да посетите университетска болница. На нас там ни поставиха диагноза и ни назначиха лечение.
Ами той проблема прави повече през нощта.През деня ако не кашля много си го пращам,първо няма кой да го гледа -всички са на работа.И второ го пращам ако наистина кашля малко .Той през деня подкашля леко -примерно за цял ден се изкашля 5 пъти.В момента , в който легне обаче започва .Да отбележа , че днес като че ли му е потминало.Тази нощ кашля но и поспа .Не беше като предната.Но за сметка на това е било цяла нощ "Мамо тук ли си?""Мамо вземи ме?"Мамо искам мляко".Но поне не кашля. Thinking
Виж целия пост
# 14
gergandi Благодаря за инфото .Ще се възползвам от него в най-скоро време.Ще се поскарам с джипито .Няма начин.А за изследванията .Какви по-точно.Правена ни е снимка на бели дробове и диференциално броене и ни е гледал УНГ.Но УНГ-то казва ларингит най-вероятно на алергична основа.Педито казва ,че щом на дифернциалното броене нищо не показва значи ни няма нищо.А докторката в Монтана-Хвърчилкова,каза ,че с диференциалното броене нищо не можело да се каже.Дали педито ще ми даде снимката и изследванията от диференциалното броене.Той е един ....,да не казвам какъв.А и дали няма да ни се изсмее някой като заведем детето при специалист белодробни заболявания ,а на момента в който го водим не кашля.От къде да знам вече.Факт е , че нещо трябва да се направи.Мъжът ми приключва един обект сега към 20 ноември и снощи говорихме , че най-вероятно ще идем до София.Дано само до тогава се закрепи.Дано не се разкащля пак като миналата вечер,че сигурно ще получа удар. ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия