? за педагогическото захранване.

  • 455
  • 3
Мамчета, интересува ме може ли да се приложи ПЗ при бебета предразположени към алергии. Зная, че това е най-естествения начин да се захрани едно бебче, но не ми се вижда съвместим с избягването на определени храни.
Някой пробвал ли го е? Благодаря!!!
Виж целия пост
# 1
Ами просто не ядеш предполагаемо опасна храна пред детето. Въвеждаш я по-късно и така. (Не говоря от опит, а само от порочетено по темата ПЗ и темата Хранителни алергии)
Виж целия пост
# 2
Чак сега виждам темата.
Подозирах,че Калина е предразположена,защото баща и е силно алергичен към плодове,ядки и повечето неща,които аз обичам да хапвам (като вегетарианка).Това ми се стори голям проблем,защото с ПЗ се налага да делите едно меню,та не ми се искаше аз да си сменям менюто на хляб и картофи докато въвеждаме храните.За това лека-полека се престраших  първоначално давах сурови плодове по-рядко и уж следях за реакция.Оказа се вятър работа-никаква реакция-само парченцата си излизаха направо в легенчето цели.Станах по-смела и като се замислих ми се стори,че няма по-подходящ начин за захранване на дете,което е склонно към алергия,защото му предлагаш храните сурови (или варени,но на миниатюрни парченца) и контактната им повърхност спрямо стомахчето е нищожна.Виж,аз съм сигурна че пюретата са доста по-опасни,особено ако са в големи количества първоначално и майката не подпомага детското стомахче с информация чрез кърменето.
А и като човек,печен в ЕБХ,винаги ще имаш легенчето под ръка,за да видиш ако нещо не е наред-акото ще става зелено,миризливо или просто ще е съмнително за теб.Това на мен ми се струва по-добър начин за следене на детето от който и да е педиатър. Wink
Виж целия пост
# 3
И аз бих те посъветвала да пробваш с ПЗ. Синът ми не е предразположен към алергии и съответно нямам пряк опит. Но за сметка на това съм му давала да опита какви ли не "опасни" храни (ягоди, киви, мед, орехи, каквото ти хрумне) без никакви последствия. Наистина ми се струва, че е по-добре храните да се въвеждат в минимални количества, а не по 100 гр изведнъж - така, дето се вика, дори от моркови може да се изрине детето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия