Как да сготвя непръдлива леща???

  • 12 747
  • 24
Здравейте кулинарни доайени на бг-мамма.
Много обичам леща, освен това съм вегетарианка и ми препоръчват да я консумирам. Големият ми проблем е че, нали знаете, образува газове, а аз имам проблем с перисталтиката.
Има ли някакъв "чалъм" като се готви лещата да се предотврати "обгазяване"?
Благодаря предварително.
Темата е напълно сериозна.
Виж целия пост
# 1
Да я накиснеш предварително във вода за няколко часа и след това като я сложиш да се вари да хвърлиш първата вода.
Виж целия пост
# 2
купи си оранжева леща.
тя няма люспа, сварява се бързо (внимавай, че бързо става на каша).
не се нуждае от киснене и прочие, става за 10 -15 мин.

от нея не би трябвало да имаш газове.
аз от леща нямам Thinking, но явно си е индивидуален проблем...
Виж целия пост
# 3
И аз нямам Rolling Eyes.

И ако може да промениш заглавието, че... Sick
Виж целия пост
# 4
Защо да сменя заглавието?! Аз заради него влезнах Joy



Виж целия пост
# 5
И аз като Ася смятам ,че имаш проблеми заради люспите на лещата...Ако си вземеш от оранжевата няма да имаш ядове  Whistling


п.п.Аз не съм от глнусливите и "музикалното" заглавие ме разсмя  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 6
Точно в момента влизам да търся рецепта за леща  Blush и какво да видя: Непръдлива леща  Joy Викам си: "ей, я моята рецепта!"  hahaha hahaha hahaha
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви.  Hug
Виж целия пост
# 8
Зорика,не забравяй да сложиш чубрица като подправка в лещата.Тя също (както и джоджена за боба) премахва газове от червата.... Hug
Виж целия пост
# 9
 Joy
Виж целия пост
# 10
За съжаление, при мен оранжевата леща изобщо не допринася за...по-изискано храносмилане.

Но предварителното накисване на кафява леща и смяна на първата вода определно има ефект!  Peace
Виж целия пост
# 11
Ох  Joy

По темата - аз сменам първите две води хахаха на лещата / на боба и по 3 пъти / , като съм я оставила предварително цяла нощ да кисне.
Оранджувата леща също е решение  Peace
Виж целия пост
# 12
Бобовите видове могат да причинят метеоризъм и диария. Подобна чревна "музика" безпокои предимно хора, при които липсват ензими за разпадане на т.нар. алфа-галактозиди.  Тези несмлени захарни вещества са добре дошли за чревните бактерии, които се размножават експлозивно в присъствието на такива хранителни остатъци и предизвикват газове, напъват чревните стени, създават мъчителни усещания. Срещу този мъчителен ефект помага рецептата на Олсон:
Сухите бобови плодове се измиват добре, водата се изцежда. Заливат се с вряща вода и минимум 4 часа киснат до омекване. След това водаата се хвърля и зърната се сваряват в чиста вода.
Виж целия пост
# 13
Бобовите видове могат да причинят метеоризъм и диария. Подобна чревна "музика" безпокои предимно хора, при които липсват ензими за разпадане на т.нар. алфа-галактозиди.  Тези несмлени захарни вещества са добре дошли за чревните бактерии, които се размножават експлозивно в присъствието на такива хранителни остатъци и предизвикват газове, напъват чревните стени, създават мъчителни усещания. Срещу този мъчителен ефект помага рецептата на Олсон:
Сухите бобови плодове се измиват добре, водата се изцежда. Заливат се с вряща вода и минимум 4 часа киснат до омекване. След това водаата се хвърля и зърната се сваряват в чиста вода.

Абе който си пърди нищо не може да го спаси.
Аз от леща проблеми не съм имала, но темата е интересна и ще я следя Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Абе който си пърди нищо не може да го спаси.

 Joy Joy Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия