"Връзка"между врати-ламинат-мебели

  • 7 990
  • 29
Здравейте ,т.к.на повечето от вас им е минал ремонта или предстои ново обзавеждане сигурно сте по запознати от мен
Трябва ли строго да са еднакви/цветовете/ мебелите и вратите.Например на мен ми харесва кухня венге ,но спалнята и детската ще бъдат бели и незнам какви на цвят врати да избера .Споделете идеи..
Виж целия пост
# 1
Според мен не трябва да има пряка връзка между вратите и останалото обзавеждане...Не говорим когато са някакви фрапиращи цветове. Ако се спрете на изчистени врати в светли или тъмни дървесни тонове, би следвало да си кореспондират идеално с каквито и да било мебели. Аз много харесвам чисто бели врати, но пък качествените такива са доста скъпи...
Виж целия пост
# 2
Мебелите ми в спалнята , детската и кухнята са в различни цветове , както и настилките.Вратите обаче навсякъде са еднакви , в цвят , който подхожда на всички стаи.Свързани са с дървените первази върху теракота и ламината в спалните.Според мен не е нужно да са еднакви на цвят с мебелите ,но да кореспондират достатъчно хармонично с целия интериор.
Виж целия пост
# 3
Според мен вратите трябва да са или абсолютно същите , като някой от цветовете на мебелите , или някакъв неутрален цвят-да кажем бели, или като цвета на стените. По мое мнение е почти невъзможно да съвпаднат цветовете на мебелите и фурнира на вратите, затова бих предпочела да са бели. Ламинатът също не е възможно да е съвсем същия цвят, затова аз лично предпочетох максимално близък до естественото дърво цвят-дъб. Не,че не си личи,че е ламинат, но дъбът просто е с красив цвят и придава уют.
Виж целия пост
# 4
Не,но все пак нека има някаква зависимост.Не си представям,да речем,под венге и врати череша.
Виж целия пост
# 5
Хубаво е че си задаваш този въпрос навреме, за разлика от мен. Най добре да са бели вратите- отиват на всичко. Аз обаче избрах уж врати, които да отиват на паркета и сега се получи мацаница в спалнята  Confused , която ме дразни.
Виж целия пост
# 6
У нас вратите са еднакъв цвят-венге.Кореспондират си с первазите в коридора и кухнята и хола.Гранитогресът е бледо шампанско-коридор и кухня.Ламинатът в спалните е неутрален цвят-средно светъл.Холът е венге.
 Съчетание на цветовете трябва да има в откритите пространства,там където има пряка връзка едното с другото.Иначе по стаите мебелите може да са различни  Peace
Виж целия пост
# 7
сега се получи мацаница в спалнята  Confused , която ме дразни.
Е,добре си е,вратите и паркета се явяват неутрални в случая,защото са в светъл цвят.Не е мацаница.
Виж целия пост
# 8
Рокси , не е мацаница , но ти като си го знаеш и те дразни , ще ти е все трън в очите.Но пък сигурно може да ги пребоядисаш ?! Пък и навикът е втора природа - щ  свикне погледът и няма да те дразнят.И аз имам разни неща из вкъщи , дето ми бодяха очите , но вече не ги забелязвам !  Wink

Обаче за белите врати не съм много съгласна , все пак зависи от интериора.У нас бяла врата ще стои като кръпка.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви, момичета  Hug обаче не знам защо тая пуста врата ми боде очите. Иначе и аз така разсъждавах- светли врати, шарен паркет, ще се връзват. Но може би защото гардероба е масив, паркетът и той естествен, само вратата е МДФ ( или ламинат).  В другите стаи, където няма мебели близо до вратите всичко е ОК.
Гледах скоро няколко снимки с бели врати и ми се стори удачно. Така или иначе нашите са чисто нови, сърце не ми дава да експериментирам с боядисване, да не говорим че мъжа ми ако чуе ще си помисли че съм полудяла Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 10
Рокси , аз мога да предположа защо н ти харесва , но все пак не зная какъв е интериорът на целия апартамент.Поне на снимката / където цветовете може и да не са реални! / вратата отива в бежовата гама , а паркетът е в жълто-кафявата.Поне на моя монитор така изглежда.Според мен най-добре щеше да е вратата да е тъмна , като гардероба или максимално близо до тъмния цвят в паркета.У нас всички врати ми са тъмни , а мебелите са светли. Ето тук се вижда горе-долу , имам и само вратите , но не мога да се сетя , къде ги качих ?!  newsm78
Виж целия пост
# 11
Рокси, супер ти е комбинацията.Може би си  нюансна маниачка като съпругът ми.За мен вратата  ти и пода си кореспондират идеално,както и стената и мебелите(или поне според монитора ми)Ние се двоумяхме доста пред дилемата нови  венге  или стари пребоядисани бели.В крайна сметка разумът надделя пред претенциите ми ,защото в коридор 4 на 1 м. трябваше да разположим 6 врати вкл. входната.И ако бяха венге....Затова сега са неутрално чисто бели Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Аз съм се спряла на врати венге ,в хол,кухня мебелите -венге ,но спалнята искам да е бяла и детската -бяла
като ламината ще е най- светлия навсякъде.Какво ще кажете?Чудя се за тези врати?Незнам как ще изглежда?
Виж целия пост
# 13
У дома вратите са бели, дограмата също.
Подът в коридора е сиво-бял гранитогрес. В кухнята плочките са сивкаво-бели (преобладава сивото). Самата кухня е сивкаво-синьо - пастелно жълта.
Във всички стаи (освен в хола) има някакъв нюанс на синия цвят. В спалнята и хола пода и мебелите са в цвят Баварски бук, в детската мебелите са бели с прасковени врати, пода е бяло-сивкав ламинат.
Избрах бели врати, защото изглеждат красиво на фона на цветните стени, в същия цвят са като дограмата, отиват на интериора у дома като цяло. Отразяват по-добре светлината и според мен "отварят" помещенията.
Виж целия пост
# 14
У нас дограмата е венге. Подът е рустик орех - има и по-светличко, има и по-тъмничко. Вратите трябваше да са също тъмен орех, така ги избирахме и от мострите, пък като ги докараха, се оказа, че не са съвсем тъмен орех, дори май и орех не са, а нещо като лешник. Абе, дори друго кафяво са, няма нищо общо с ореха. Мебелите ми са тъмен орех /истински/ в трапезарията, а в хола имаме все още само диван и телевизор. В детските стаи мебелите са светли /към бяло/ и малко синьо - не се хапе с пода, дори контрастира доста приятно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия