Как реагирате, когато децата ви излагат пред чужди хора

  • 1 416
  • 16
Винаги съм се чудила как трябва да се реагира. Случвало се е да не знам какво да правя и затова си мисля, че може би трябва да се проведе някакъв предварителен раговор. Но какъв? Вие какво правите в подобни ситуации? (или какво правите за да ги избегнете).
Виж целия пост
# 1
За какво излагане иде реч?
Виж целия пост
# 2
С възпитание се постига това.
Какво разбираш всъщност под излагате пред чужди хора? Ако детето се плези например пред непознати е гадно наистина, но е също толкова гадно и като го прави у дома.
А ако говориш за маймунджилъците, които малките обичат да правят, когато имат публика е нещо съвсем нормално.
Виж целия пост
# 3
Ами тихичко правя забележка.
Виж целия пост
# 4
Какво разбираш под излагане?Ако детето говори неприлични думи,да,но иначе не виждам с какво би ме изложил.Понякога се случва да рекне на някой  директно онова,което се опитвам да  кажа по- деликатно...но знаем,че децата са прями и при тях няма нищо скрито!Иначе всичко друго се възпитава!
Виж целия пост
# 5
Хич не ми дреме. Оставям я да крещи и пее, колкото си ще.
А какви разговори водим на висок глас. Embarassed
Единственото, което приемам за излагане, е като почне да ми се тръшка навънка.
Тогава я влача както мога до вкъщи и говоря тихо, през зъби.

Хм, всъщност днес бяхме в магазин да и купя нещо и си говорихме много тихичко двете.
Виж целия пост
# 6
Излага себе си,не нас, така ги учим.
Говорим доста предварително също,"тренираме" насухо как се става от масата,как се запознава човек и пр. Играем на "маниери" много,супер забавно е за всички.
Много слабо ме вълнува какво мислят околните ако аз намирам поведението им за приемливо или просто подлежащо на игнориране (тръшкането)
Виж целия пост
# 7
Още преди да е започнал да прави каквото и да е,което не ми харесва като държание,го дръпвам дискретно за ръката,слагам пред непознатите една ей такава Rolling Eyes и тихичко го скастрям.После се съветваме вкъщи Naughty.
Виж целия пост
# 8
Хич не ми дреме. Оставям я да крещи и пее, колкото си ще.
А какви разговори водим на висок глас. Embarassed
Единственото, което приемам за излагане, е като почне да ми се тръшка навънка.
Тогава я влача както мога до вкъщи и говоря тихо, през зъби.

Хм, всъщност днес бяхме в магазин да и купя нещо и си говорихме много тихичко двете.

Мммм дааа, най - често и аз така! Понякога викам, когато не чува, няма начин да напуснем мястото или просто няма друг начин за момента.

Обикновенно едно по- натъртено РАЯ, прекъсва изявата, но за кратко  Grinning.
Виж целия пост
# 9
Не мога да кажа,че се е стигало чак до излагане,но има моменти ,когато искат да привлекат вниманието към себе си.Ако аз се разгорещя ще знаят,че това е начина да го постигат,затова позицията ми е -много разговори насаме и у дома-с простички думи,които да оставят следа в съзнанието им.Така е и с тръшкането-случва се вече мнооого рядко-оставям ги,въпреки че за някои това може и да не е възпитателно,  и ги чакам сами да дойдат при мен.Думичките които чувам тогава са -мамо,аз повече няма да павя така.Скоро ще направят 3.
Виж целия пост
# 10
Ако детето се плези например пред непознати е гадно наистина, но е също толкова гадно и като го прави у дома.
Че какво лошо има в плезенето?..
Виж целия пост
# 11
Какво се има предвид под "излагане"? Мисля, че това е много субективно (зависи кой кое го кара да се чувства "изложен").

Не помня случай синът ми да ме е излагал. Случавало се е да изстреля директно това, което аз бих казала значително по-меко, но на мен ми се вижда трогателна тази откритост и искреност на децата.

Но пък майка ми се чувства "изложена" от това, че на детето му се пишка на публично място, от това, че пее или говори на висок глас в автобуса...
Веднъж майка ми пита Тоши дали си спомня леля си М. (нейна колежка) по повод на това, че срещнахме мъжа й на улицата. Тоши отговори "ааа, да, баба М., тя не е леля. Тя е баба, дърта-дъртуша." Joy (този израз го знае от една приказка). Майка ми почервеня и се чудеше как да замаже положението, а аз полагах усилия да не се разхиля. Laughing
Виж целия пост
# 12
Гледам да не се иzлагам аz, децата са с идеца и всеки го zнае .
Виж целия пост
# 13
Излагала ме е и то дотам че се изчервих даже ooooh!легна на земята и почна да рита с крака в сладкарницата за една близалка,а имаше толкова много хора Sickзапочнаха да се обръщат и да чакат моята реакция,защото знаете че хората обичат сеир.След като видя че не и обръщам внимание и се правя на луда стана по-зле #Cussing outвзе да бласка и рита столавете по масите и тогава вече не издържах-срам не срам станах от масата,хванах я отзад за качулката и тихичко през зъби и с усмивка и казах,че ако не престане ще почна с шамарите от кафето до нас-явно се стресна и спря защото знае че сменя ли тона не се шегувам и това не е зсамо заплаха.
Виж целия пост
# 14
Ако забележа, че нещата вървят към излагане - стискам го леко за тънкия врат и го възпирам с поглед в някои случаи. Има една ужасна песничка, която синът ми научи от баща си и иска да я пее винаги, когато имат тържество и трябва всяко дете да се представи с нещо. Обяснила съм, че тази песничка е грозна и глупава, че не бива да я пее, но като вижда, че ще ме подразни, се ентусиазира още повече. В крайна сметка го предупреждавам, че ако я чуя от устата му, ще си изляза и няма да присъствам на неговия срам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия