Каква сушилня?

  • 31 142
  • 125
# 75
УРА!!!! newsm44Всичко се изчисти перфектно!CIF е вълшебен!
FEN,благодаря ти много!!!  bouquet Изобщо не ми дойде наум,че може да е боядисано!
Още веднъж хиляди благодарности!!! newsm10
Виж целия пост
# 76
Вече се сдобихме и ние със сушилня от прочетеното бяхме се насочили към Зануси но като отидах ме да я купуваме я нямаше в никой магазин. Но все пак си купихме Улрпол и за няколко дни от както я имаме много съм доволна. Дрехите от сушилнята са по малко измачкани от колкото от пералнята Hug  bouquet
Виж целия пост
# 77
tan4eeeto засега пускам всичко на програма микс ,нека другите момичета  със Занусита да споделят за другите програми  Peace
Виж целия пост
# 78
tan4eeeto засега пускам всичко на програма микс ,нека другите момичета  със Занусита да споделят за другите програми  Peace
Програма микс пускам само ако суша пуловери, или нещо по-деликатно, защото суши с по-ниска температура и съответно по-дълго. Чаршафи и хавлии суша на памук - супер сухо /или както там се казва - първата програма/, другите неща на синтетика супер сухо.
Виж целия пост
# 79
Чаршафи и хавлии суша на памук - супер сухо /или както там се казва - първата програма/, другите неща на синтетика супер сухо.
Каква е продължителността като време на тия програми ?
Виж целия пост
# 80
Първата програма за памук е 2,25часа, първата за синтетика е 1час, а микс е 1,40час, като продължителноста се променя по време на сушенето-от датчика за влажността.Това е за ZANUSSI ZTE285.
Виж целия пост
# 81
Здравейте всички,

следя темата отдавна, но чак сега се регистрирах. Прави ми впечатление, че повечето мами се фокусират върху това дали сушилнята да е комбинирана с пералнята или отделно, а се обсъждат само кондензаторен тип сушилни.

Моите наблюдения са,  че сушилните на принципа на изпарението са за предпочитане:
- не се изхвърля водата всеки път
- запазват аромата на дрехите
- не загряват помещението до степента на кондензаторните
- по-евтини са!
- по някаква причина мачкат по-малко (или поне моделите, които имат по-добри функции за гладене/ненамачкване са на по-достъпни цени)

Някой има ли сериозни аргументи в полза на кондензаторните или просто те са по-масови на пазара и затова се кометират повече?
Виж целия пост
# 82
Ами не зная дали е сериозен аргумент, но Миеле например не предлагат друг вид освен кондензаторни /поне миналата година беше така/. Освен това за кондензаторната ти трябва само един контакт, а за изпарителната трябва да търсиш коминно тяло, да го пробиваш и т.н. - това в много малко домакинства може да се постигне. Изхвърлянето на кутийката с вода не ми е никакъв проблем, а пък ако си поставите сушилнята върху пералнята може да се монтира изхвърлянето да става направо в канала без да се занимавате с това. Дрехите си ги вадя направо полуизгладени, нямам забележки в тази насоки. Е, това са моите причини да си взема такава
Виж целия пост
# 83
ZANUSSI ZTE285-Дрехите не се нуждаят от гладене/освен чаршафи и пликове/
                          -определено се усеща аромата на омекотителя дори го определям като силно
                          -едно е да се съобразяваш къде да я сложиш не са малки60/60/85 ,а и имам изискване да е до пералнята.Няма да се разнасям с леген мокри дрехи насам натам.Ако трябва да търся и комин.....става много сложно ще се наложи да преправям кухнята което ще е скъпо и притесняващо ме.....аман от ремонти.Както взема това в предвид разликата от около 100 лв в цената е твърде малка за неудобствата ,които бих си създала.....с корекциите на шкафовете дори ще ми излезе по-скъпо.
  Излиза ,че моята сушилня хем е евтина,хем не отстъпва по екстри и качество...дори напротив,хем не е  никак взискателна-само ток иска....тогава защо да предпочета другата?!!За изискванията които има цената трябва да е наполовина а не с 50-100 лв разлика и пак не съм убедена че ще се замисля на сериозно.Истината е ,че много трудно може да накараш човек да си създаде такива грижи и неудобства особено когато повечето от нас едвам намират място за отделен уред....камо ли да се съобразяват с капризите му.
Виж целия пост
# 84
Здравейте Дами.
Мисля да взема сушилня     ZANUSSI ZTE-285 ... прочетох доста положителни мнения за нея.
Интересува ме дали я продават с инструкци за употреба на Български?
Виж целия пост
# 85
Здравейте Дами.
Мисля да взема сушилня     ZANUSSI ZTE-285 ... прочетох доста положителни мнения за нея.
Интересува ме дали я продават с инструкци за употреба на Български?
В ОПАКОВКАТА руски,английски,немски...-НЕ!Трябва да си я поискаш в техномаркет ОТДЕЛНО.
Виж целия пост
# 86
  В крайна сметка и аз спрях да се тормозя с въпроса за отвеждане на въздуха и си взех кондензаторна и я качихме върху пералнята (с отвеждане на водата в канала. Мерси eli6! ) Днес цял следобед се занимавам с нея  Grinning
  На Gorenje  D64325

  При първите опити днес прането си е като от простора - не е намачкано. Разбира се не е като след ютия, но като го извадя топличко и го сгъна си е съвсем за обличане. Не съм пробвала ризи на мъжа ми още, но дънките и тениски са перфектни.
Като е топло не мирише на омекототел като след пералня, но като изстине си се усеща аромата съвсем добре. Аз даже бях взела омекотител за сушилня, но май няма да ми се наложи да го ползвам. Имаше лимитран избор на аромати, а аз си харесвам този, който ползвам в пералнята.
Това са ми първи впечатления, дано нямам разочарования занапред Praynig

  Препоръчвам машинката дотолкова, доколкото ако някой си я е харесал, да няма притесненя - работиси  чудесно.  Иначе е малко по-скъпа, a не съм сигурна, че прави нещо повече от ZANUSSI-то на mamamari примерно, за 150 лева отгоре. Съпружеското тяло обаче имаше "мнение" по въпроса и аз реших да не споря поне за това ...

Виж целия пост
# 87
Какъв е този омекотител за сушилня
Виж целия пост
# 88
Тук много съм чела за кърпичките за сушилня, но в провинцията - ги няма. Моля напишете марката на омекотителя за сушилня- може пък да са доставили за провинцията
Виж целия пост
# 89
chickadee ,честита придобивка   bouquet !Изглежда страхотно!
Напиши малко повече за програмите за тези които тепърва им предстои покупка.Дали по-специалните програми имат ограничение в теглото на дрехите както е при ZANUSSI / до 3 КГ например за синтетика или по-фини тъкани .За памук до 7кг /.Колко е най-дългата програма и каква е консумацията на ток /ако пише/.
 Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия