Помощ! Кучето пикае на леглото!

  • 38 002
  • 37
Здравейте мили мами!
Проблема ми е с едното ми кученце. То отказва да пишка навън и от няколко дена пикае на леглото.
Имаме две кучета в къщи, и двете са женски - един японски хин и едно шицу.
Японският хин, Буба, е откачено животно, всичко му прощавам, но това вече минава всякакви граници. Затваряме вратите на стаите, но ако затворя и вратата на спалнята означава да обрека двете кученца да живеят в един коридор... а и  без това не ни остава време за тях вечер.
Моля ви, помогнете, какво да правя ?
Варианта да го махна е абсурден, защото другото кученце би умряло без другарчето си.
Моля ви  Cry Cry

п.п. Буба е на годинка, а Киара е с няколко месеца по-голяма...
Виж целия пост
# 1
 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Когато я хванеш на "местопрестъплението" и се скарай и я накажи. #Cussing outМного е важно да и се караш когато си там и я хванеш на момента,а не след това(например 1 час след като видиш белята),инъче тя просто няма да разбере защо я наказват и й се карат newsm78.Извеждайте ги по няколко пъти дневно и когато свършат работа вън ги поощрявай с : "браво",погалване, може и с някое лакомство(в началото докато се научат) Peace
Виж целия пост
# 3
Когато я хванеш на "местопрестъплението" и се скарай и я накажи. #Cussing out

Бой, бой и пак бой докато им дойде акъла в главата.
Виж целия пост
# 4
В момента в който свърши работа - бой по главата с нагънат на тръба вестник. Като го изведеш и свърши работа навън - даваш кучешка бисквитка или др. любимо.
И нищо няма да им стане, ако живеят само в коритода. Нашето куче е на 3 г. и знае само коридора. Не му е азрешено в стаите. И без това всичко е в дълги бели косми.
Виж целия пост
# 5
Трябва да има причина, все пак не е малко кученце без хигенни навици и разходки...има ли някъква промяна наскоро при вас, която може да провокира това ?
Виж целия пост
# 6
i moiat iorki praveshe taka ...ujas beshe..nesmogvah da prepera 4arshafite i drugite ve4e biaha mokri..jal ne jal mnogo go obi4am ama taka sam go mlatila i glavata v pikniata sam mu zavirala i s vesnika boi ...bih izperkala i nisho,prodalji da pika ,dobre 4e smenih apartamenta.  Moje i da revnuva niaioi ot vas
Виж целия пост
# 7
Има си техники за възпитание, а можеш да се посъветваш и с ветеринар.

Никак не разбирам хора, които си взимат куче и го натирват в някое ъгълче, защото имало косми и прочие. Кучето иска компанията на стопанина. За какво си го взел, ако не искаш да е до теб?
Виж целия пост
# 8
В момента в който свърши работа - бой по главата с нагънат на тръба вестник. Като го изведеш и свърши работа навън - даваш кучешка бисквитка или др. любимо.
И нищо няма да им стане, ако живеят само в коритода. Нашето куче е на 3 г. и знае само коридора. Не му е азрешено в стаите. И без това всичко е в дълги бели косми.

Извинявай ама защо изобщо имаш куче?

"бой по главата " това вече звучи малко грозно Sick

Посъветвай се с ветеринар - подкрепям Hear Again
Виж целия пост
# 9
преди три месеца си взехме бебе лабрадор,бях прочела какви ли не книжки за възпитание и обнадеждена започнах да го възпитавам..
имаше моменти,в които направо бях на ръба на отчаянието,хванала парцала за пореден път..пишкаше навсякъде,и то през половин час.. Laughing
сега мога да се похваля,че вече е напълно обучен-никога не си позволява да върши разните му работи,освен в банята.и понеже днес вече му беше първата разходка навън,започваме да се учим да пишим по дървенцата..
възпитахме го трудно,но трябва упорство.с мъжа ми почти 2 месеца бяхме неотлъчно до него-оставал е сам само за час-два.когато се изпишка някъде веднага отиваш и почваш да се караш,ама така страшно,че чак съседите да спрат да правят,каквото правят. Joyтова с боя много не го одобрявам,макар че наистина понякога се налага един плесник по дебелото дупе.
след това го водиш на мястото,на което искаш да пишка.а когато свърши работата на правилното място-много похвали,гушкане,лакомство..
и не забравяй,че кучето помни само 5-10 секунди.ако не го хванеш на "местопресъплението"няма смисъл после да се караш..изобщо няма да те разбере за какво,по дяволите,го правиш...
успех и не се предавай лесно!!! Laughing
Виж целия пост
# 10
И аз имам Померан на 1 год. и 3 месеца. Когато беше на 9 месеца реши, че ще прави същите работи, като твойто. Не, че не знаеше къде да ходи до тоалетната и не, че незнаеше, че е направил нещо лошо. Заведох го на ветеринар да видят дали му няма някаква инфекция и да ми даде съвет. Нямаше му нищо здравословно Слава Богу. Докторката ме попита дали има някаква промяна в семейната обстановка. Около същото време като почна да пика (той пък взе че на дивана - няма чистене това чудо) ние се преместихме в нов апартамент, пък и съпругът ми почна да работи нощна смяна, а кучето е много привързано към него и много му липсва като той не е вкъщи. Съветът беше като сме си вкъщи да отделяме много време за игра, ако го видиш на местопрестъплението да го накажеш (ама не го трепи) и да го "социализираме" с други кучета (защото той си беше домашно куче и излизаше само за тоалетна). Не знам кое от тези трите работи проработи, но с проблема край. Само дето трябваше да си изхвърля дивана, че го скъсах от търкане. Grinning

П.П. Заведи го на ветеринар, защото може да има инфекция на пикочния мехур и да не може да стиска. На съсъдката кучето така го откриха много късно и трйбваше да го "приспят", защото токсините бяха навлезли в кръвта.
Виж целия пост
# 11
П.П. Заведи го на ветеринар, защото може да има инфекция на пикочния мехур и да не може да стиска. На съсъдката кучето така го откриха много късно и трйбваше да го "приспят", защото токсините бяха навлезли в кръвта.

Това също е възможно. Старото ни куче имаше и докато се излекува, носеше памперс и за всички беше едно мъчение.  Cry
Виж целия пост
# 12
Докато са бебета е трудно, твоето вече е на годинка и още няма навици?
Аз си спомням, че не съм спала, а съм дебнала моето куче (усещах я, че й се прави нещо), за да го заведа в тоалета. Ако ще пишка вкъщи, поне да е на канала в тоалета/банята, че да мога да измия.
Беше на 3 месеца (немски шпиц) и все ми минираше на килима пред телевизора  Close Няма такава гадост, в тъмното да настъпиш нещо... все ходех с парцал и чистех.
После се светнах - постелих вестници и като направи нещо там, ги занесох в тоалета - вече й миришеше там, а не в хола и започна постепенно да си се изхожда в тоалета, а след време се научи и навън.
Кучетата, въобще животните са като дечица - трябва търпение и любов и всичко се постига.
Не съм я била с вестник по главата, все едно да си бия децата, докато ги уча на гърне, пък се изпуснат на гащите  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
В момента имаме същия проблем в къщи.Кокерчето ни е на 3 месеца и пишка и ака почти навсякъде и аз с парцала търча след него ooooh!Когато сме край него ходи в банята-значи знае къде трябва,но когато ни няма-където си поиска.Вече не издържам,но пък много си я обичкаме и трябва да сме търпеливи.С бой не става -трябват караници,а при добре свършена работа-похвали и лакомство. Peace
Виж целия пост
# 14
Н а времето котарака се опита да ''маркира'' у дома. Взех 4-5 дни отпуск и плътно след него като ''маркира'' някъде го хващам и бърша с него .Целта ми беше да се нацапа ,а той е голям чистофайник.За два дни схвана и после не сме имали проблеми.
С гордост мога да се похваля ,че домът ни не мирише .Даже ако не знае човек няма да каже че има котка и то мъжка.

 newsm78 Дано мъничето  скоро да спре с белите!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия