Одра се жестоко, дайте съвет!

  • 2 503
  • 46
Колкото и да й режа ноктите на дъщеря ми (а това е доста трудно начинание), те все са остри като макетни ножчета и много често се драска. Преди 2 месеца си направи по-големичка драскотина на нослето и още си личи леко белегче.
Тази сутрин побеснях като я видях. Одрала се е жестоко, както никога досега. От това със сигурност ще остане белег. Не знам какво да правя.   Rolling Eyes
Посъветвайте ме с какво да мажа!  Praynig  Кое е подходящо за бебета и може ли да се предотврати белегът изобщо?

Виж целия пост
# 1
Леле милото,и колко сладко гледка Hug Попитай педиатърката с какво да го мажеш,има такива кремчета,но не знам дали са подходящи за малки бебенца.Аз режа ноктите на малката с ножичка за кожички,когато спи,за да съм сигурна ,че хубаво са изрязани и няма да се одере.
Виж целия пост
# 2
няма да и остави белег Peace как и режеш ноктите,заоблени или прави?
Виж целия пост
# 3
Опитвам се да заоблям, но по-често се получават прави. Режа не с нокторезачка, а с бебешка ножичка по съвет на педиатърката. Голяма борба е, защото тя много мърда. Режа ги, докато е будна. През деня няма дълбок сън, а вечер на лампа сякаш е по-трудно...
Май ще трябва по-усърдно да се действа...  Tired
Виж целия пост
# 4
Мисля няма да остане белег. Кожичката им се възстановява на малчовците.
Виж целия пост
# 5
Мисля няма да остане белег. Кожичката им се възстановява на малчовците.
Споделям  Peace

Мажи го с крем Бочко със смрадлика  Wink

А за рязането на ноктите ползвай бебешка нокторезачка най-удобно е, аз с ножичка доста се поизмъчвах на времето  Confused
Виж целия пост
# 6
Разбира се,че няма да остане белег,не се притеснявай.
И Денис много се драскаше.Една сьфорумка ми препорьча да взема пиличка(детска)и да му пеля ноктите.От тогава сме нямали проблем.Правя го вечер,като заспи Peace
Виж целия пост
# 7
Бочко със смрадлика или някакъв друг мазничък крем, за да може да се подхранва кожичката. а за нокътчетата вече са те посъветвали - изпилвай ги лекичко с бебешка пиличка.
Виж целия пост
# 8
Няма да остане белег, не се притеснявай! Моята още в родилния дом си беше свалила кожичката от едната страна на нослето. Беше станала сериозна раничка. Мина от самосебе си, не съм мазала с нищо. Стана коричка и когато тя падна, нямаше и помен от белег!  Peace
Виж целия пост
# 9
мажи с олио
Виж целия пост
# 10
Моя син е вече по - голям, но като бебе често се дереше по този начин.Има специални ръкавички ,които се слагат за да не се дере .Има ги по бебешките магазини - едни такива мекички, памучни .Дано ти свърат работа , на мен ми бяха много полезни .  bouquet
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай няма да остане белег сега се почва какви по сериозни неща има Hug
Виж целия пост
# 12
Оооо, сладурката Яна как се е издрала.
Слагай ръкавички, за да не се драска, а като започне леко да се затваря раничката започни да мажеш с крем Здраве.
А белег едва ли ще остане.
Виж целия пост
# 13
След като зарасне и няма вече раничка, ако има вероятност да остане белег ти препоръчвам крем Dermatix. Много е добър - Ники се беше изгорил на 2 места на крачето от ютия при това доста дълбоки бяха белезите и с мазане вечер има чудесен ефект.
Виж целия пост
# 14
Милото, как се е одрало.
голямата ми дъщеря беше около годинка и жестоко се одра на ципа на дрехата, с която аз бях облечена. Огромна, дебела диря беше останала. И тече доста кръв, а да не ти казвам аз как се чувствах месеци след това  Crazy . лекарката ми каза са не я мажа с нищо и че няма да остане белег. Наистина дълго време се виждаше и имаше следи от одраното (може би няколко месеца), но днес (вече на 5 г.) няма и следа. Така че не се притеснявай, ще мине. И аз режех нокти като заспиваха, защото и двете не ми даваха да го правя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия