Моля за съвет - пъшка на сън

  • 3 682
  • 10
Здравейте мами, незнам дали темата е за тук...
Дъщеря ми е на 2г и 9м, от 2-3 месеца не спи спокойно нощем, не всяка нощ, на периоди е - няколко нощи се буди, няколко си спи...Когато е в такъв период през деня е нормално щуро и много емоционално дете, много нахилено и добронамерено, игриво, с безкрайната енергия  на дете на тази възраст. Вечер заспива нормално, около 22.30h...между 01.00 и 05.00 се пробужда по няколко пъти, понякога по веднъж на нощ, понякога по 3-4 пъти. По скоро не се пробужда, а започва да пъшка, да се свива и изпъва, да плаче или само да пъшка, все едно нещо я боли(но на сутринта нищо и няма и не помни, че се е случило нещо през ноща)...или пък нещо много и пречи, тежи или незнам какво си...Обикновенно не е съвсем будна в това състояние, понякога като я събудим си заспива после нормално, понякога започва да плаче усилено и едва когато се успокои заспива, понякога започва да кашля и повръща( от около седмица е с някаква настинка и като се разплаче се закашля и повръща, има рефлукс от новородено, рефлукса не е създавал проблеми до сега)...Това състояние е рядко преди 01.00 и след 05.00 - после си доспива по до късно сутринта 09.00-10.00h, а следобед си спи без такива изпълнения...
Прегледа при обикновен педиатър не даде резултат - няма ушна инфекция, гърлото, гърдите са ок, сега пие сироп за кашлица, но това няма общо със състоянието в което изпада нощем, защото има вечери от както е настинала в които си спи, а е имало преди това вечери неспокойни, преди да се разболее...
Въпроса ми към всички имали търпението да изчетат дългия ми пост е към какъв специалист да се обърна и съвети за добри специалисти в тази област - чудя се невролог ли, психолог ли, гастроентеролог ли(понякога и къркорят червата...)
Някой ако е имал подобен случай нека сподели...
Прочетох за доц. Божинова, д-р Узунова....незнам, дайте съвет!
Виж целия пост
# 1
Виж дали няма някаква промяна в поведението през деня, някаква промяна в средата (тръгване на ясли, преместване), липса на член от семейството, конфликти в семейството и т.н., дали не е "върнала" навици,които са били характерни за нея в по-ранна възраст (смукане на пръсти, напишкване, наакване ...) и т.н.
Виж целия пост
# 2
Големият ми син, когато хапне по тежка храна  вечер или  пържено е точно така. Но той започва да скимти,  мрънка,  закашля се  стане  повърне , ляга  и си заспива  нормално.
а от известно време  малкия спи много неспокойно. Заспива нормално, и към 1ч започва едно  мятане,  скимтене  и е  общо неспокоен, но спи. Така  може и с часове да е това  състояние.
и аз нямам обяснение на тази ситуация.
Виж целия пост
# 3
Да не са проблеми със стомаха.
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми беше така, когато и излизаха последните кътници.
Обърни внимание, дали има връзка между храненето вечер и пробуждането. В смисъл, да и даваш тежка храна - риба, месо и да я боли корем.
Дано да се оправи детето  Praynig
Виж целия пост
# 5

А пишкате ли нощем? Дъщеря ми започваше да се върти нощем и не се събуждаше.Изпишвахме се  на гърнето.В повечето случаи тя спеше и после  до сутринта без  проблеми.Но пък малкия е така откакто го почнаха зъбките- мрънка по цяла нощ.Ама вече май му свикнах.Той също има определени часове за нощен рев.
Виж целия пост
# 6
   И на мойта дъщеря се случва често, но след като я събудя постоява малко будна в креватчето и после си  ляга спокойно и си спи добре след това.
 Мн. съм си мислила, дали  нещо не я боли-точно така и тя скимти и се свива, но ако я боли и след като я събудя би трябвало да продължи да го прави?Понякога си мисля, че сънува и пресъздава емоциите си насън, не знам./тя е на 2 год./
Виж целия пост
# 7
И при дъщеря ми се случва това вече за втори път. В момента е на 2г.11м. Предният път беше преди 7-8 месеца, когато и избиваха последните кътници. Не знам дали е било от това, но аз на това го отдадох, защото след като пробиха, малко след това спряха и неволите. В момента също нощно време сънува, бълнува, говори, пъшка, свива се. Аз и говоря, за да се събуди, но тя толкова дълбоко спи, че буденето е много трудно. Прави го в дълбокия сън, не веднага след като заспи и не сутрин преди да станем. Аз го отдавам на някаква превъзбуда през деня, някаква емоция в детската, която и е направила впечатление и подсъзнателно я изразява. Сутрин нищо не си спомня. В следобедния сън - спи спокойно 2-3 часа. Не се притеснявай! Вероятно и при вас е така. На малките деца всичко им се отразява. Ще видиш, че е временно.
Относно повръщането - едва ли двете неща имат нещо общо, според мен! Дъщеря ми има задна хрема, винаги при грип или настинка. Много често от сополите и се е сгаждало и е повръщала. Нито може да ги шмръкне, нито пък става да ги издухаме. Виж дъщеря ти дали също няма заден ринит, защото при малките деца е доста често срещано.
Успех и не се коркай!
Виж целия пост
# 8
Възможно е детенцето да сънува нещо. Сама казваш, че е емоционално. Моята, като сънува нещо също се бушува ноще, говори даже.
Виж целия пост
# 9
и моят син има такива среднощни проблеми  Peace понякога имам чувството, че сънувайки преминава през целия изминал ден - смее се на сън, говори, иска някакви играчки, скимти, плаче  Grinning после не помни нищо, като примерно го питам на какво се хилеше през нощта
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми между 2 и 3 години почти всяка нощ проплакваше на сън. Имало е нощи и по 2-3 пъти. Не се събуждаше. Сядах до нея и тихичко й шъшках "шшшшшшшш", погалвах я по главичката и тя се успокояваше. Обяснението на педиатъра беше, че в тази възраст научават много неща, много са чувствителни и впечатлителни и просто сънува. Не се задълбочих в търсене на проблем. И постепенно отмина, но беше много продължително. Вече спи много спокойно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия