трудно заспиване на бебе

  • 16 654
  • 16
Видях, че в момента има пуснати няколко подобни теми, но в моя случай става въпрос за бебе на месец и половина, което будува страшно много още от самото си раждане /роди се в 12.25 на обяд, а заспа чак към 17.00 след това, без да плаче , а просто си лежеше и въртеше главичка, все едно оглежда обстановката/. И сега е така. Будува часове наред, не плаче, на кърма е, спокоен, до обяд почти само спи и се събужда за хранене, но след това до вечерта /снощи например до 12 и нещо/ няма сън и това е /изключвам 2-3 кратки дремки с биберона за около 5 минути всяка/. Вечер след къпане го кърмя, гледам да му създам обстановка за приспиване, така да се каже, но човечето се нахранва и тъкмо като си помисля, че е позадрямал и го сложа в леглото - и той се ококорва и така 3-4 часа. Стои си в леглото, даваме му биберон, засмуква го, след малко го изплюва и почва да мрънка, пак го тикаме в устата му и така 100 пъти, гука си на играчките над леглото, махам ги, за да не се развлича, но файда няма. По някое време го вземам на ръце, удрямва се на рамото ми, но в момента, в който го сложа в леглото и всичко се повтаря. Не го люлея, защото имам лоши спомени от кака му /приспивахме я на ръце до година и нещо/, но той и не иска да го люлея, т.е. не плаче като го оставям, почва леко да мрънка и като му дам биберон се успокоява, но не заспива. И така - часове наред. Иначе през нощта спи и се събужда само за хранене 1 път. Просто се чудя как не се изморява. Опитвам се през деня да го разбуждам, но тя душицата му спи. Даже не ме отразява. Или се пробужда за малко и пак заспива. Все си мисля, че толкова малко бебе трябва да спи повече. Поне дъщеря ми така беше на неговата възраст - само спи и яде. Ако имате някакви изпитани ритуали за приспиване /изключвам люлеене/, моля да споделите или да ми дадете някакъв съвет, или каквото и да е, което при вас върши работа, ще съм ви много благодарна. Извинявам се за дългия пост, благодаря за търпението да го изчетете докрая!
Виж целия пост
# 1
Опитвам се през деня да го разбуждам, но тя душицата му спи. Даже не ме отразява. Или се пробужда за малко и пак заспива.

Всъщност както разбирам от написаното бебето ти не иска да заспива до късно вечер, спи непробудно през нощта, както и през деня.
Ако правилно съм разбрала, явно е обърнало денят в нощ.
Виж целия пост
# 2
Може би е така, но спи до около обяд и после - не до края. Как да му променя режима на спане newsm78? Може би с времето от самосебе си.
Виж целия пост
# 3
Защо не опиташ да промениш часът на капането да е по-късно или по-рано. Може също и банята да я преместиш сутринта. Изпробвай и ще наблюдаваш как реагира. Можеш също да го изчакаш по-дълго време /около 30мин.-1 час /, за да заспи дълбоко и тогава да го преместиш в леглото му.
И ние не бяхме от бебетата, които Не спят много. И аз се питах същото, но поне вечер си заспиваше. И аз не обичам приспиването на ръце  Peace

Виж целия пост
# 4
Моята дъщеря ,сутрин ако я оставя ще спи и до 11 часа,следобед заспива за около един час и после стой та гледай. От два месеца заспива към 1 вечерта.Пробвах какво ли не.Сутрин вдигане много рано ,за да обърна режима.Следобед поспи пак около един час и през останалото време будна.Най -превъзбудена е между 22 и 00,30 часа .Крещи ,вика ,обикаля и си играе.Но и събуждането сутрин рано за сега няма ефект.От къде я взима тази енергия просто не знам newsm78
Виж целия пост
# 5
Cveti_Eti, това с банята мога да го пробвам. Дано има ефект. Но май като цяло не ми звучите окуражително. Явно ще е от нощните птици мойто. Бащичко Crossing Arms. Ама ще ги оставям да се гледат по нощите, пък аз ще спя. Макар, че снощи и мъжо не издържа и каза, че утре, т.е. днес няма да го оставим да спи през деня Naughty. Да, ама не! Ник и в момента спи, и то спи от 4 часа вече, даже за кърмене не се събуди Crossing Arms. А по принцип се събужда по часовник за манджа.
Виж целия пост
# 6
polin_a  виждам ,че имате като нашите кошарки,които са супер удобни за приспиване,защото могат да се люлеят.Нашите бебета така ги приспивахме,не се притеснявай не им остава навик,сега вече са на 7 месеца и само през нощта като се пробудят леко ги полюшквам,иначе си заспиват съвсем сами.Ако се наложи да ги приспивам, най-бързо заспиват с потупване по дупето.Моите понеже са две,ползвам и друг метод - пускам им музика-сина ми заспива веднага,понякога действа и при дъщерята,стига да не се сети да запее. LaughingДано да съм ти полезна!Успех!
Виж целия пост
# 7
dandi4ka, да, кошарката се люлее. Даже бях забравила, защото отначало като се роди и пробвахме да го полюшваме , но нямаше ефект ако плаче например и сме я застопорили. Сега и това ще пробвам. И за музика съм си мислила, защото пък има едно пеещо мече и мирясва за малко като го слуша. То пък много бързо му свършва мелодията. И сега ще му купуваме въртяща играчка за легло с музика. Дано свири по-дълго. Приемам и други идеи, които при вас действат.
Виж целия пост
# 8
Когато моята бебешора беше на тази възраст също е имала дни, в които не е искала да спи. Непрекъснато мърдаше с крака и ръце и как не се уморяваше... ooooh! не заспиваше до 1-2 часа ноща. Все едно кафе е пила. Накрая заспиваше от прекалена умора. Незнам какъв съвет да ти дам, при нас беше на периоди, дано и при вас да отшуми този проблем.  bouquet
Виж целия пост
# 9
 il84, дано да е период наистина. Като знам кака му как заспиваше вечер в 7 часа и все съм се чудила някоя позната като каже как те преди 12 не лягат #Crazy. Е, дойде ми до главата и на мен. Дано спасим положението с някои от съветите ви,благодаря  bouquet!
Виж целия пост
# 10
polin_a  ние имаме музикални играчки над леглата,но отначало въобще не им обръщаха внимание,после като започнаха да ги забелязват се забавляваха с тях,дъщеря ми тогава "пропя".Сега пък се опитват да ги стигнат,та при нас не вършеха работа за приспиване.А като казах за музиката,ние сме инсталирали уредбата в спалнята и съм се заредила с дискове с лирична музика.
Виж целия пост
# 11
Явно и твоето бебче не е сънливите Heart Eyesмоето диване беше същото.Още от родилния дом си будуваше,а след като се прибрахме в къщи имаше 2 спанета по 20 мин през деня-предиобяд и следобяд.Вечер заспиваше около 11ч и в 6 сутринта беше кукуряк.През нощния сън обаче имаше и 2 пробуждания за хранене.Майка ми все се чудеше как може бебе да спи толкова малко,но това е-не му се спи на човека Mr. GreenОколо 6 месеца започна да спи по1 път на ден и вечер пак си заспиваше в 11ч.Сега вече спи по1-2часа следобеден сън за мен това е направо супер Grinningв сравнение с 20-те минути които спеше като бебе ooooh!Надявам се вашето да е период който ще отмине,но ако не е така, просто ще трябва да влезеш в неговия ритъм.Пък когато започне да пълзи,да ходи и да се уморява тогава вече ще спи повече Simple Smileпоне при нас беше така Peace


Виж целия пост
# 12
dandi4ka, значи да се откажем от варианта с играчката, а само музика ще пробвам да му пускам.
galina_743, днес вече се убедих, че си е обърнал дневния с нощния режим на спане. Цял ден спа, сега продължава да продремва, но е малко по-буден Wink. Събужда се само за ядене. И аз си мислех да мина на неговия режим, но не мога да спя сутрин до късно, турско да стане. Просто немога. Ето днес - той спи, аз - край него. Не мога да го оставя без надзор /сами се гледаме/, не мога да си върша работата и така цял ден. Дано отмине този период скоро.
Виж целия пост
# 13
Видях, че в момента има пуснати няколко подобни теми, но в моя случай става въпрос за бебе на месец и половина, което будува страшно много още от самото си раждане /роди се в 12.25 на обяд, а заспа чак към 17.00 след това, без да плаче , а просто си лежеше и въртеше главичка, все едно оглежда обстановката/. !

Пробвай хомеопатичния продукт Дормикинд- за трудно заспиване и неспокоен сън при кърмачета и деца до 6 г.
Виж целия пост
# 14
Ами ако се опиташ да го събуждаш лекичко през деня?Остави го малко да си дремне и после лекичко го събуди,че иначе ще стане кисел,поне моите са така.Много пъти се опитваха да си обръщат режима,обаче аз съм упорита и докато не има създадох режим за дневното спане ,не мирясах.Обаче твоето бебче е много мъничко,незнам как ще му се отрази ако го будиш newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия