Заместване на едно пълно хранене

  • 4 266
  • 6
Здравейте мами.
Може и да ви се стори малко глупаво моето запитване към вас,но мен наистина ме вълнува това.
Та....мисълта ми е...с моята беба днес започнахме със захранването...дадох и baby rice-3 ч.л. и така постепенно ще увеличаваме количеството.Ще и давам около 5 дни и после ще и предложа картоф,морков и т.н. ,но тъй като през определен период аз ще давам нова храна и пак наново ще започвам с малък брой лъжички,кога всъщност ще стигнем до пълно заместване на едно хранене?Извинявам се ако наистина въпроса ви се стори глупав,но аз наистина не си го обяснчвам.Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Не ти е глупав въпроса, аз също си го задавах известно време. Всичко зависи от твоето желание и на бебето разбира се. Според СЗО и съвременната педиатрия, до 1 година децата се нуждаят основно от кърма (АМ) и твърдата храна в първите месеци от захранването е основно за опитване, запознаване с новия продукт и консистенция. Хубаво е да не се бърза с увеличаване на количеството защото понякога бързото изместване на кърмене води до отбиване на детето. Не казвам, че е задължително, просто се случва понякога.
За да си сигурна, че си пийва и кърма детенцето, можеш първо да кърмиш и после да предлагаш твърдата храна колкото иска. Друг вариант е да кърмиш и след около половин час да даваш другото. Аз правех така, защото моето дете не искаше веднага след кърмене да яде друго.
Не разбрах колко е голямо детето ти, но при всички случаи ти сама ще усетиш кога е дошло време да заместиш цяло хранене. Но в началото е по важно да се запознае с повече храни, а количествата по нататък. Можеш да погледнеш в библиотеката за някоя схема на захранване, която да ти даде идеи.
Виж целия пост
# 2
Гледай детето. Само ще ти покаже от какво има нужда. Дори за заметсване на хранене.
Моето замести чак на 2 години. До тогава все замезваше с кърма  Laughing
Виж целия пост
# 3
Ако детенце суче, няма да заместиш скоро Simple Smile

Повечето майки на кърмачето, включително и аз се оплакваме, че децата ни са "злояди" откъм твърда храна. До годинката е добре децата да опитват различни вкусове-колко е яло не е толкова важно, нали пие кърма  Peace едва след това започва бавното и постепенно заместване на кърмата с твърда храна. Ако ти трябва средностатистически отговор Simple Smile въз основа личните ми наблюдения върху дълго кърмените деца, това ще започне да се случва едва след 18-я месец.

Ти нали не бързаш? Laughing Остави го детето да си отживее, цял живот след това има да яде хамбургери и шоколади Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Когато даваш нова храна не даваш по- малък брой лъжички, а този брой до който си стигнала, само че смесваш новата храна със вече въведена. например ако си стигнала до 6 лъжички оризова каша, когато въвеждаш моркова даваш 5 л. каша + 1 л. морков. Така количеството се запазва, а не всеки път да даваш по 1 ч.л. и така пак да увеличаваш.

За заместването на хранене зависи от теб и бебето - чувала съм, че някои майки заместват и за 1 седмица, което според мен е абсолютно неправилно, но  не и невъзможно. Най- добре първо кърми и после давай твърда храна за опитване на вкуса, както са те посъветвали и по- горе. А пък то детето само ще реши кога ще може да "изкара" само на твърдо хранене без мляко. При нас това стана някъде около 11-тия месец.
Виж целия пост
# 5
Всяко дете си е различно и е най добре да си се водиш по твоето! Също и какви са твоите желания - това обаче при нас не се случи, та правехме нещо, като педагогическо захранване, но наш модел!  Mr. Green
Аз лично, когато въвеждах нови продукти, ги добавях към вече въведените. Например към картофа добавих съвсем мъничко морков, после нещо друго! Реално заместено хранене май имаме само едно, като изцяло се водя по девойката! Аз й приготвям количество, което тя би могла да изяде, тя хапва, колкото си иска - обикновено част от него. Продължаваме и с кърменето на поискване.
Виж целия пост
# 6
До годинката е добре децата да опитват различни вкусове-колко е яло не е толкова важно, нали пие кърма  Peace едва след това започва бавното и постепенно заместване на кърмата с твърда храна.
Peace

Ние нямаме все още заместено хранене.
Тя си цока когато пожелае.  Hug
Твърда храна хапва но по символични количества (педагогически захранена е). Има дни в които хапва по повечко - когато има риба или броколи например. Laughing Има си своите предпочитания.
Ако искаш дълго да кърмиш, няма нужда да бързаш със заместени хранения. Остави бебето да ти покаже.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия