Замразени пилешки хапки

  • 37 616
  • 16
Момичета купувате ли панирани замразени пилешки хапки. Доволни ли сте и от коя фирма?
Виж целия пост
# 1







Купувам и съм много доволна - стават за 5-6 мин.
Тази вечер ще пържа панирани пилешки шницели,отидох да видя какво пише на опаковката - фирмата е Пилето РОСО.
Мъжът ми пазарува - всеки път различни фирми и винаги съм доволна.
Виж целия пост
# 2
бЛАГОДАРЯ ТИ ЩЕ ПРОБВАМ И АЗ.
Виж целия пост
# 3
Едно въпросче...
Как ги приготвяте тия замразени пилешки хапки? Аз колкото пъти съм кпувала все ми стават едни мазни....Не мога да ги уцеля нещо....Затова правя сама пилешки хапки...
Виж целия пост
# 4






Изпържените ги слагам в/у кухненска хартия да попие мазнината.
А за други пържени неща - картофи,патладжани,тиквички...имам
специален двоен съд,като единият е с дупки на дъното , за да се оттича мазнината.
Виж целия пост
# 5
Аз ги пека във фурната на 250 градуса,предварително загрята,в суха тава се нареждат парченцата,за около 20-25 минути са готови.
Виж целия пост
# 6
Изпържените ги слагам в/у кухненска хартия да попие мазнината.

Абе уж и аз  слагам върху кухненска хартия,ама пак нещо не ми харесват как ги правя.....
Виж целия пост
# 7
 Не купувам готови пилешки хапки, гадни са ми.Предпочитам сама да си ги приготвя, налучкала съм идеалната за моя вкус рецепта.
Виж целия пост
# 8
Не купувам готови пилешки хапки, гадни са ми.Предпочитам сама да си ги приготвя, налучкала съм идеалната за моя вкус рецепта.
Абе и аз така процедирам вече,ама питам да не би аз да бъркам нещо....Винаги търся "повредата в моя телевизор"  Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 9
като родих много често ядяхме разни такива полуготови хапки (пилешки, фрикадели, мексикански и т.н.) щото нямах време да готвя. пържени във фритюрника или на фурна - предварително загрята.
иначе смятам, че хич не са вкусни, а са и вредни даже
Виж целия пост
# 10
Да споделя-купих тази вечер хапки на КФМ и мнооого ни харесаха вкъщи.
Виж целия пост
# 11
Не, не купувам. Един път пробвах, няма по-голяма гадост. То вътре не е месо, а някакъв сив мус  Sick Stop
Странно, но и от тук купих - същата работа  Tired
Виж целия пост
# 12
Взимали сме на различни производители, не са лоши. Правим ги обикновено, когато липсват други идеи за хапване, защото става бързичко.
За да не стават мазни- винаги трябва олиото да е много горещо и хапките да са замразени, иначе ако са започнали да се поразмразяват- поемат много мазнина и коричката/ панировката не става така хрупкава.
След това ги слагам върху готв. хартия да се отцеди и попие мазнината.
Виж целия пост
# 13
Купувам и съм доволна!Вярно,че не изглеждат много добре от вътре,но пък невярвам да са по-зле от кренвиршите!!!!!!!
Виж целия пост
# 14
И на мен не ми харесват,не мога да разбера това вътре месо ли е какво е Rolling Eyes не знам
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия